Len taký tichý dotaz na organizátorov podobných akcií 😊 prečo muži majú vždy viac kategórií a ženy len jednu? 🙈 Asi budete oponovať počtom žien, že sa ich neprihlási tak veľa ako mužov, ale aj my trénujeme rovnako ako vy 😊, máme svoje roky a máme si porovnávať sily s 18-ročnými dievčatami 😪 Viete si predstaviť situáciu, že by mali muži len jedinú kategóriu ako my ženy a 42 - roční a starší chlapi by sa naháňali o umiestnenie s 18- ročnými mužmi? Vek nepustí a hoci trénujem veľa, nemôžem konkurovať rokom . Keď kategórie, tak spravodlivo rovnaké 😉 Je to len môj postreh a skúsenosť. Možno téma na diskusiu a zamyslenie 😉 V žiadnom prípade nechcem vyvolať nejaký svár, alebo podobne, v konečnom dôsledku je najdôležitejšie aj tak to, aby bikovanie bola zábava 😉

Prílohy:

IMG_20190805_131817.jpg
IMG_20190805_131817.jpg 138.65 KiB thumb_up0thumb_down

05.08.2019 - 13:42:26
06
Ok, ale by ma zaujímalo, ako by Ťa tešilo, keby si bola na bedne prvá a sama.
PS: Mne by ako mužovi jedna kategória nevadila - na bedňu nemám a kvôli umiestneniu maratóny už dávno nejazdím.
06.08.2019 - 09:49:07
01
Ako by som sa cítila, mala z toho pocit?
Spravodlivý?
Nejde o bedňu, ide o princíp. A medailí mám doma dosť, aj zo súťaží v behaní, predtým som robila horský kros :)
Mrzí ma, ak si to zle pochopil.
06.08.2019 - 10:53:26
02
Da sa dakde pozriet zoznam prihlasenych?
06.08.2019 - 14:47:57
00
mishox napísal:
Da sa dakde pozriet zoznam prihlasenych?

https://novodubnickymaraton.mtbiker.sk/prihlaseni
06.08.2019 - 14:56:41
01
Vdaka
06.08.2019 - 15:03:32
00
to pozerám, že každá trasa úplne iné kategórie? to musel niekto hrozne dlho vymýšľať toto, iste nejaký marketingový mág
06.08.2019 - 15:23:36
00
mars napísal:
Ok, ale by ma zaujímalo, ako by Ťa tešilo, keby si bola na bedne prvá a sama.
PS: Mne by ako mužovi jedna kategória nevadila - na bedňu nemám a kvôli umiestneniu maratóny už dávno nejazdím.


Nič v zlom, ale keď ty nemáš nejaké "výherné" ambície neznamená to, že sa všetci musia chodiť na maratóny len kochať prírodou. :-)
Jasné, že nemôže každý vyhrávať, ale je fajn si občas "zmerať sily" s ostatnými. Keď sa podarí lepšie umiestnenie, myslím že to poteší a motivuje makať ďalej.
Samozrejme veľa ľudí chodí na maratóny len pre radosť a nerieši časy a umiestnenie a je to úplne v poriadku.
Preto ale netreba rušiť kategórie a časomieru..
Keď ale majú chlapi bežne 4 kategórie a ženy často len 1, to mi teda férové nepripadá..
06.08.2019 - 17:05:46
02
Zdravím,
ak sa pripomienka ku kategóriam týka len Dubničáku, tak admina prosím presúnuť príspevky do už vytvoreného fóra, sem: https://www.mtbiker.sk/forum/maratony-xc/mtbiker-novodubnicky-maraton-24-8-2019-nova-dubnica-t42120.html?view=unread#unread a toto vlákno vymazať.
Ak sa tu bavíme všeobecne o maratónoch, tak by som navrhoval premenovať vlákno nech je v tom poriadok.

Téma kategórií sa prepiera neustále dokola, nie len na Dubničáku. Každému sa máli, každý chce tú svoju. Áno - kategórie u nás na Dubničáku sa každý rok prehodnocujú a vyhlasujú aj na základe účasti v predchádzajúcich ročníkoch. Opakujeme sa s odpoveďou viem. A začali sme koketovať s myšlienkou nevyhlásiť víťazov/víťazky v kategórií v ktorej ich nebude súťažiť aspoň päť. Napríklad na najťažšej a druhej najťažšiej trati teraz máme prihlásenú len jednu ženu. Isto, tie ženy sa nadrú, sú na bajku lepšie ako mnoho nás chlapov a zaslúžia si naše veľké uznanie. Ale zaslúžia si byť vyhlásené ako prvé ak išli bez súperiek? Zvíťazili, nad traťou a sebou, to im nik neberie a nemali by byť trestané za to, že sa im nik netrúfol postaviť... Je to asi na dlhšiu debatu...

Piny - aby som teda nejak zodpovedal na dotaz - nie tento rok isto nepribudne ďalšia ženská kategória. Budeme radi, ak sa obsadia tie čo už máme a budeme mať koho postaviť na stupne víťazov. Ak Vám/Ti nejde o bedňu ale o porovnanie sa, časy budú vo výsledkovej listine. Ak uvidíme, že žien pribudlo toľko aby malo zmysel rozdeliť ich do ďalších kategórií,s radosťou to o rok urobíme. Pretože si vás - ženy vážime. Aj preto u nás máte špeciálnu horskú prémiu, aj preto všetky ženy na maratóne obdarúvame. Aj preto vás vždy radi privítame. Tešíme sa na vás!
06.08.2019 - 20:26:48
00
Vďaka za odpoveď :) ste teraz "motivovali" tú jedinú babu na dlhej trati 🙈 nakoniec
možno ani nebude vyhlásená za víťaza. Sa jej bude "parádne" pretekať s týmto vedomím na tak dlhej trati .
Chápem, že do organizovania pretekov ma nič nie je, ani nežiadam , aby ste to kvôli mne menili, prihlásila som sa na preteky a zaplatila si štartovné tak, či tak 😉 Momentálne je prihlásených 22 žien v kategórii KLASIK, celkom dosť 👍🏻

V každom prípade sa na preteky veľmi teším a držím palce pri ich organizovaní 😉

PS: Ďakujem, že sa otvoril priestor na vyjadrenie názoru a slušnú debatu 👍🏻😉
06.08.2019 - 20:53:47
00
Hosť napísal:
Vďaka za odpoveď :) ste teraz "motivovali" tú jedinú babu na dlhej trati 🙈 nakoniec
možno ani nebude vyhlásená za víťaza. Sa jej bude "parádne" pretekať s týmto vedomím na tak dlhej trati .
Chápem, že do organizovania pretekov ma nič nie je, ani nežiadam , aby ste to kvôli mne menili, prihlásila som sa na preteky a zaplatila si štartovné tak, či tak 😉 Momentálne je prihlásených 22 žien v kategórii KLASIK, celkom dosť 👍🏻

V každom prípade sa na preteky veľmi teším a držím palce pri ich organizovaní 😉

PS: Ďakujem, že sa otvoril priestor na vyjadrenie názoru a slušnú debatu 👍🏻😉


To koketujeme do budúcnosti, tento rok je to zažehnané, netreba sa báť. :-) Aj tá jedna bude oslávená ako sa na víťazku patrí. Už by to bolo v propozíciach ak by to bolo teraz aktuálne. Je len škoda, že to zatiaľ vyzerá, že to opäť pôjde za hranice. Nič proti bratom a sestrám spoza rieky Moravy ale nemáme :-)

Takéto debaty by sa mali isto viesť v širšom okruhu (aj usporiadateľov) a ideálne asi za dlhých zimných večerov a nie v sezóne. Každý podnet sa snažíme prebrať. Ďakujeme.
06.08.2019 - 21:13:28
00
romanholy napísal:
Zdravím,
Isto, tie ženy sa nadrú, sú na bajku lepšie ako mnoho nás chlapov a zaslúžia si naše veľké uznanie. Ale zaslúžia si byť vyhlásené ako prvé ak išli bez súperiek? Zvíťazili, nad traťou a sebou, to im nik neberie a nemali by byť trestané za to, že sa im nik netrúfol postaviť... Je to asi na dlhšiu debatu...


Podľa mňa si zaslúžia byť vyhlásené a ocenené ak by aj boli iba jedna, dve alebo tri. To nie je ich "chyba" že je žien v štartovom poli tak málo. Navyše takýmto "opatrením" môže byť aj tých pár pretekárok odradených a bude ich ešte menej, lebo sa na to vykašlú.

Podľa mňa o čo menšia účasť, o to si viac zaslúžia pozornosti, a to vôbec neplatí len pre ženy ale napríklad aj vyššie vekové kategórie. Keď príde napr. 70-ročný pretekár, predsa stojí za to ho oceniť a vyzdvihnúť jeho snahu a odhodlanie. Pre mňa sú takí ľudia vzorom. Takže nechápem politike nevyhlasovania pri nízkom počte účastníkov, či už pri ženách ale aj iných kategóriách.
07.08.2019 - 08:56:37
07
Tie mužské kategórie sú bežne 19-39 roční. Teda od mladých-dravých-pochabých, cez tých čo už majú niečo za sebou po veľmi skúsených pretekárov. To podľa mňa tiež nie je rovnocenná množina ľudí. Tam sa presadiť vôbec nieje jednoduché (aj kvôli počtu pretekárov v kat.). Len tak okraj ;-)
07.08.2019 - 09:57:52
02
aesel napísal:
Tie mužské kategórie sú bežne 19-39 roční. Teda od mladých-dravých-pochabých, cez tých čo už majú niečo za sebou po veľmi skúsených pretekárov. To podľa mňa tiež nie je rovnocenná množina ľudí. Tam sa presadiť vôbec nieje jednoduché (aj kvôli počtu pretekárov v kat.). Len tak okraj ;-)


19-39 je predsa hlavná kategória aj u žien. Tu sa bavíme o ostatných (vyšších) vekových kategóriách, kde je účasť menšia.

Piny upozornila na to, že na Dubničáku je pre ženy kategória 16+, resp. 18+ a to je naozaj nepomer, ak príde pretekárka, ktorá má 40+ alebo 50+ alebo 60+.
07.08.2019 - 10:03:51
02
Hosť napísal:
Vďaka za odpoveď :) ste teraz "motivovali" tú jedinú babu na dlhej trati 🙈 nakoniec
možno ani nebude vyhlásená za víťaza. Sa jej bude "parádne" pretekať s týmto vedomím na tak dlhej trati .
Chápem, že do organizovania pretekov ma nič nie je, ani nežiadam , aby ste to kvôli mne menili, prihlásila som sa na preteky a zaplatila si štartovné tak, či tak 😉 Momentálne je prihlásených 22 žien v kategórii KLASIK, celkom dosť 👍🏻

V každom prípade sa na preteky veľmi teším a držím palce pri ich organizovaní 😉

PS: Ďakujem, že sa otvoril priestor na vyjadrenie názoru a slušnú debatu 👍🏻😉


Už som pozrel, kam si prihlásená a máš pravdu, že na tej 41km trati je vás dievčat/žien viac, čiže tam by to podľa mňa organizátor do budúcna asi aj mohol prehodnotiť. Ale ono to je ešte asi taký pozostatok z histórie Dubničáku, že tá krátka trať nie je považovaná za úplnú maratónsku, kedysi mala BABY trať 70 km :)
07.08.2019 - 13:34:31
00
keyboard_arrow_up