marecej tu dával odkaz na fórum o Tritone, mal som to šťastie stretnúť sa s Dimom, a verím že si raz u neho nechám uvariť aj niečo pre seba. Ale tu je téma o detských bokoch, tak jeden pre inšpiráciu: http://tritonbikes.com/ru/ultimate-20-custom-kids-bike-6-9kg-of-bicycle-technology-bling/ snáď ešte azbuka nebude problém
17.12.2015 - 22:51:08
00
hm... a preco potom vsetci nejazdime na v-ckach a nebrzdime jednym prstom ked sa to tak krasne da nastavit a hlavne udrzat nastavene a funkcne a krasne ucinne?
18.12.2015 - 07:56:36
00
petho napísal:
hm... a preco potom vsetci nejazdime na v-ckach a nebrzdime jednym prstom ked sa to tak krasne da nastavit a hlavne udrzat nastavene a funkcne a krasne ucinne?

hm... lebo v tejto teme snivame o detskych bajkoch a neporovnavame brzdy. 99% deti zacne v-ckami a ked ich zvladne tak zvladne aj kotuce. naopak to platit nemusi :)
18.12.2015 - 08:12:48
00
A druha vec, ze nevazis aj s bikom do 40 kg, ako moj syn. ;-)
18.12.2015 - 09:20:45
00
Aké sa na 20" rámy dávajú prehadzovačky? Malý tam mal originálne turneo ktorá mala silnú pružinu a išla ťažko, tak som mu tam hodil Deore a dobre že spodnú kladku nešúcha po zemi...
25.12.2015 - 21:46:10
00
pistaDX napísal:
Neda mi neprispiet do tejto vdacnej temy. Popri snivani sme vyskusali niekolko desiatok detskych bajkov, samozrejme to boli vzdy jazdenky. Zakladom uspechu su dobre nastavene brzdy a prehadzovacka. Vacsia hmotnost, na to som prisiel az neskor detom az tak velmi / pokial nejazdite sutazne, to je ina tema/ NEVADI. Spominali sa tu vyssie kotucove brzdy. Syn ich sutazne jazdi od styroch, ano su nebezpecne, ale na dobre vecka na bajku ktory pouziva kazdy den sa nestazuje. Pre "divotvorcu" : jazdime magury HS11 aj 33 na malych bajkoch, napis SS, poradim ak budem vediet. A vysnivany bajk pre prckov je u nas tento: http://www.tfbikes.cz/



tfbikes vyzera zaujimavo...ale 6.47kg za cenu 1332 eur. respektive 7,2 za 814 eur je napriek handmade ramu podla mna uz premstene...lacnejsie s rovnakou vahou sa da kupit earlyrider...
28.12.2015 - 08:17:52
00
petho napísal:
no, mam nejake skusenosti s detmi a s bajkami pre ne aj s prstami v kotucoch... mam 3 malych bajkerov (8,5,5) a potvrdzujem ze na bicyklovanie po cyklochodniku/sotoline/polnej ceste uplne stacia V-cka, ak sa vsak chcete s detmi pustit na nieco vaznejsie, urcitet kotuce (a mimochodom k tym prstom v diskoch,, vobec nepomoze ked bude mat dieta V-cka ked strci prst do vasho kotuca)... mam dvojicky (5-rocne) a zhodou okolnosti maju uplne rovnake bicykle akurat v case ked sme isli na turu (Geravy - Podlesok) tak na jednom som este nestihol prehodit kotucovky.... a musim povedat ze to bolo vidiet - jeden na kotucovkach nepipol celu cestu ani raz ze ho bolia prsty, ten na V-ckach (pripominam ze neslo o povodne V-cka ale upravene so servow-wave, so skutocne lahkym chodom, dobre nastavene) pri zjazde napriklad ku chate na klastorisku z glackej cesty alebo pri zjazde na podlesok musel kazdych 100 m stat a vytrepavat prsty....... bicykkle som im trochu tunoval - kotucove brzdy, vzduchove vidly, 9-kolo atd.. a ked som sa spytal co je na bicykli najlepsie tak obidvaja nezavisle povedali ze brzdy...


a z akych bicyklov si vychadzal?...kedze na kotuc musis prepliest koleso, pripadne spravit navarky... ci ansiel si nieco vhodne?
28.12.2015 - 08:19:45
00
O stranu skor tam mas aj nejake foto - jedno je scott a minimalne vpradu ma navarky na brzdu.

Prepliest kolesa nieje zase az taky problem - kym som este uvazoval o kotucoch, tak som sa nad tym ani nepozastavil. Akurat je dobre trafit naboj s podobnymi rozmermi, nech nemenis aj vyplet.

EDIT: vyzera to na Scott Scott Bike Voltage JR 20, aj ked na stranke vyrobcu niesu vidiet navarky, na realnych foto uz su.

s2.graphiq.com
28.12.2015 - 08:34:45
00
divotvorca napísal:
tfbikes vyzera zaujimavo...ale 6.47kg za cenu 1332 eur. respektive 7,2 za 814 eur je napriek handmade ramu podla mna uz premstene...lacnejsie s rovnakou vahou sa da kupit earlyrider...

ano, earlyrider jednoznacne vedie, a je tam moznost priplatit za kotuce. kazdopadne uz druhy krat pripominam nazov tejto temy, ze snivame t.j. cena bokom preto som spomenul eftecko :)..tiez som uvazoval o islabike, su tam prijemne vahy, problem je ho sem z UK dostat.
dalsia moznost je Woom 4 kde su velmi dobre referencie od majitelov..
matko001 ukazuje jr-kovy scott, pre nas to bola najschodnejsia cesta, je to fantasticka geometria pre prckov a momentalne derieme doma dva taketo jr24 sice na v-kach, ale je tam mozna opcia aj na kotuce..
28.12.2015 - 13:09:32
01
Islabike ma free delivery nad 50 libier. Bike do 50 libier asi nekupis. ;-)

Musim uznat, ze sa mi ten scott naozaj paci. Ale doma je Kona a nebyt vahy som s nou spokojny az az...
28.12.2015 - 13:15:32
00
matko001 napísal:
Islabike ma free delivery nad 50 libier. Bike do 50 libier asi nekupis. ;-)

Musim uznat, ze sa mi ten scott naozaj paci. Ale doma je Kona a nebyt vahy som s nou spokojny az az...

ano, som to davno nepozeral, uz posielaju aj do EU, mas pravdu
este pridavam jeden sen sice skoro 12 kilovy ale potesil by :)
http://www.commencal-store.co.uk/supreme-20-yellow-2016-c2x16198853
28.12.2015 - 13:21:39
00
pistaDX napísal:
ano, earlyrider jednoznacne vedie, a je tam moznost priplatit za kotuce. kazdopadne uz druhy krat pripominam nazov tejto temy, ze snivame t.j. cena bokom preto som spomenul eftecko :)..


mas pravdu :) nechal som sa uniest..ale reagoval som len an variantu 7,2kg ktora mi prisla proste predrazena kedze seriovy earlybike je rovnaka vaha a cena nizsia...:)
ale mas pravdu
29.12.2015 - 08:51:31
00
Ježiško sa inšpiroval tu na fóre, ani neviem, kto mal väčšiu radosť

Prílohy:

319-f-l-y-f-l-y-26-green--350x235.jpg
319-f-l-y-f-l-y-26-green--350x235.jpg 17.34 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2015 - 13:21:28
00
Ježiško sa inšpiroval tu na fóre, ani neviem, kto mal väčšiu radosť


daj prosim potom real foto z vyjazdu alebo tak..pre ake velke dieta si kupoval? a ako hodnotis?
29.12.2015 - 16:20:59
00
Ešte sme ho neodskúšali vonku, fotka je garážová, naživo vyzerá ozaj dosť dobre, dcéra má 7 (140cm).
29.12.2015 - 18:28:51
00
keyboard_arrow_up