Kärcher OC 3 Foldable

Čerstvou novinkou z obľúbeného radu OC 3 čističov je najkompaktnejší model Foldable.


Na tejto stránke ti predstavíme vlastnosti a výhody nového čističa, ako aj situácie, v ktorých najlepšie využiješ jeho potenciál. Dozvieš sa tiež detaily, na ktoré si treba dať pozor.


V sekcii nižšie nájdeš odpovede na najčastejšie otázky od Imromana, ktorý má dlhoročné skúsenosti s čističmi OC 3.

Výhody OC 3 Foldable

Výhody OC 3 Foldable

• Najkompaktnejšie rozmery spomedzi OC 3 (zložený)

• Najväčší objem nádoby, až 8 litrov

• Najjednoduchšia manipulácia / rýchlosť použitia

• Výška v zloženom stave iba 10,8 cm 

• Flexibilná 1,8 m hadica

• USB-C nabíjanie

Foldable je ideálny pre každého, kto potrebuje čistiace riešenie na cestách, ktoré možno skladovať a prepravovať aj v tých najmenších priestoroch. Kompaktný a ľahký skladací nízkotlakový čistič OC 3 Foldable od spoločnosti Kärcher má skladateľnú nádrž na vodu. Dá sa okamžite zložiť na minimálnu veľkosť balenia a umožňuje priestorovo úsporné uloženie. Keďže kryt nádrže OC3 Foldable nie je vodotesný, neodporúča sa v ňom počas prepravy (napr. v aute) skladovať vodu.
Kärcher OC 3 Fodlable kúpiš exkluzívne na MTBIKER.sk.

Aj ďalšie modely OC 3 majú svoje silné stránky

Rodina mobilných nízkotlakových čističov OC3 predstavuje jednu z najlepších investícií v rámci spríjemnenia života s bicyklom. Rovnako ak vedieš aktívny život, cestuješ a nebodaj máš aj domáceho miláčika, ktorý je neustále špinavý.
Výhody 0C 3 Plus

Výhody 0C 3 Plus

• Pevný kanister s objemom 7 litrov

• Dostatočný aj na veľmi zablatený bicykel

• Lepší na umývanie viacerých bicyklov

• Rozmerovo o 6 cm viac na výšku oproti OC 3

Výhody OC 3

Výhody OC 3

• Veľmi kompaktné riešenie s pevným kanistrom

• Vhodný aj na prepravu vody v aute

• Objem 4 litre stačí na bežne špinavý bicykel

Najčastejšie otázky k tlakovým čističom OC 3

Samozrejme, tlak nie je rovnaký, ako keď používaš „klasickú“ wapku, napr. ako býva na ručnej autoumyvárni. Takže sa nemôžeš postaviť 2 metre od biku a čakať, že ho takto opláchneš. Treba sa skloniť a pekne mieriť z väčšej blízkosti, ak je bicykel obalený lepivým blatom, doslova z pár centimetrov. Ale ono je to v podstate výhoda, pretože si takto neničíš ložiská či lak vysokým tlakom, no bicykel vieš stále pekne a detailne umyť. Všetkému pomáha výborne spravená hadica, ktorá neprekáža, no ak čistič položíš na zem je dostatočne dlhá a pohodlne sa dostaneš ku všetkým častiam bicykla. Rovnako vieš bezpečne umyť aj seba, deti alebo poriadne špinavého domáceho miláčika.
Žiadny strach, umyješ a nielen raz. Z mojich skúseností sa ukázalo, že na jedno nabite dokážem umyť cca 10-krát mierne špinavý bike a minimálne 5-krát poriadne zablatený. Áno, veľmi individuálna miera, no netreba mať obavu. Cieľom je zbaviť bicykel nečistôt, ale nepripravujem ho do vitríny, takže ak si extra potrpíš, jednoducho si ešte pár umytí odrátaj.

Oplatí sa priplatiť a vziať už väčšiu nádrž? Alebo stačí aj menšia, prípadne vziať skladací model Foldable? Odpoviem opäť na základe skúsenosti. Dlhodobo som používal model so 4 l nádržou a následne do auta doplnil menší kanister s pitnou vodou. Tým pádom máte pokrytý pitný režim a v prípade potreby aj ten umývací. Na bežne zašpinený bike stačia aj tie 4 litre, vlastne to stačí aj na 2 bicykle a ostane ešte malá rezerva. Ak bolo ale veľké blato a bike dostal „nažrať“, vždy som musel aspoň raz doplniť. Takže 7 litrov vo verzii OC Plus postačí bez dopĺňania aj na veľmi náročné podmienky.


Netreba zabúdať aj na ďalšie veci ako tretry, bidony, prilbu alebo aj samotné telo. Svoje vo výsledku zohráva teda miesto v aute, prípadne v byte. Jednoducho povedané, dá sa veľmi dobre fungovať s každou verziou, rozhodne najmä veľkosť kufra, financie a frekvencia využitia.


Špeciálne miesto má potom novinka OC 3 Foldable, ktorá má miniatúrne rozmery v zloženom stave, ale keď sa rozloží, kanister pojme až 8 litrov a teda je zároveň najmenšia aj najväčšia zároveň. Treba ale pamätať, že v aute sa neodporúča ju prepravovať naplnenú vodou, pretože sa môže prevrhnúť a nie je ani zvrchu utesnená. Jej ideálne využitie je doma, na záhrade, prípadne vtedy, ak si so sebou vozíte aj kanister napr. s pitnou vodou, prípadne viete využiť vodu z externého zdroja. Výhodou je ľahšia manipulácia a rýchlosť použitia, rovnako ako využitie USB-C konektora pre jednoduché nabíjanie.

Keďže nedochádza k žiadnym zmenám v tlaku medzi modelmi, všetky trysky, kefy, prípadne nasávacia hadica sú kompatibilné. Výnimku tvorí adaptér do auta a nabíjačka do auta, ktoré sú kompatibilné len s modelmi OC 3/OC 3 Plus.
keyboard_arrow_up