Unboxing: Kellys Spider 10 – slovenský základ do lesa

Unboxing: Kellys Spider 10 – slovenský základ do lesa

Každý sme začínali na niečom, čo sme si postupne vylepšili. V dnešnej dobe si je už možné zakúpiť aj za menej peňazí schopný bicykel, ktorý vám rozhodne nebude na príťaž. Práve naopak...

Kellys ponúka širokú škálu horských (a nielen tých) bicyklov; od lacnejších, až po tie naozaj prepracované. Model Spider vám dá presne to, čo od horského bicykla na začiatku vyžadujete - spoľahlivosť a odolnosť.

Geometria rámu nesie označenie ako Race Ready, čím nás upozorňuje na športovejšie ladený bicykel, s ktorým bude radosť vyhľadávať lesné zákutia. Samotný rám pozostáva z hliníkovej zliatiny, nazvanej Alutec, pričom farebné prevedenie sa volá Turquoise. Dostupný je v 4 veľkostiach, od XS po L. O pohodlie sa stará vidlica Sr Suntour XCT so 100 mm zdvihom. Väčšinu osadenia má pod palcom Shimano, a to nasledovne: prehadzovačka je v modelovej rade Altus M200 a pracuje spolu s 8-rýchlostnou kazetou.

Kľuky sú osadené 3-prevodníkom s 42-34-24 zubami. Brzdy sú od výrobcu C-Star vo verzii mechanických diskových bŕzd. Ich účinok podtrhujú kotúče s priemerom 160 mm vpredu aj vzadu. 29“ kolesá sú dodávané od Kellysu, vnútorná šírka ráfikov je 19 mm. Na nich sú nahodené plášte IMPAC Ridgepac v rozmere 2,1“. Ostatné komponenty ako sedlo, predstavec, riadidlá či sedlovka, dodáva taktiež Kellys.Po vybalení a jednoduchom zložení je stopercentne pripravený na jazdu.Sedlovka má priemer 30,9 mm a vďaka rýchloupináku sa s ňou manipuluje naozaj jednoducho. Sedlo tak ako celý rám, hrá výraznými farbami.Lanká sú uchytené bezpečne na svojom mieste. Tapered hlavová trubka zvyšuje tuhosť prednej časti.Vidlica so 100 mm zdvihom disponuje aj možnosťou uzamknutia priamo z jej korunky.Celkovo 24 prevodov je zárukou toho, že vám nebude žiadny chýbať. Či v náročných stúpaniach, alebo pri asfaltových presunoch.Vďaka Shimanu sú radenie a brzdové páky spojené v jednotnom ovládaní.

Okrem tejto verzie Spider 10 s 29“ kolesami môžete v ponuke nájsť aj iné, s rôznymi farebnými variáciami. Tento konkrétny vás vyjde na 479 €. Najdrahší z nich, Kellys Spider 90 s 29“ kolesami má cenovku na hodnote 749 €.

Model Kellys Spider 10 s 29“ kolesami nájdete aj v našom MTBIKER shope.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Pevný rám moderného strihu vyrobený z karbónu a kombinácia osvedčených komponentov s dostupnou cenou. A ak vám chýbajú prešmykače, tak tu spozornite.
Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30-29 2021 -  objavte svet karbónu

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 30-29 2021 - objavte svet karbónu

Chcete vyskúšať skutočne obratný hardtail, navyše s karbónovým rámom a agresívnejšou geometriou? Možno je Blizz vašou budúcou voľbou.
Unboxing: Mongoose Tyax 29 Comp - vystúpiť z davu

Unboxing: Mongoose Tyax 29 Comp - vystúpiť z davu

Kto hľadá už slušne fungujúci bike na bežné vozenie a zároveň chce vystúpiť zo stáda rovnakých modelov a značiek, tak ten môže siahnuť po tomto modeli.
keyboard_arrow_up