Slovenský cyklista Maroš Kováč z Dukly Trenčín Trek obsadil druhé miesto v súťaži vrchárov na trojetapových pretekoch Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy v Chorvátsku, ktoré sa skončili v nedeľu v Umagu. Kováč na horských prémiách získal rovnaký počet bodov ako najlepší vrchár pretekov Matija Kvasina z Chorvátska. V celkovom poradí sa slovenskí cyklisti nedokázali presadiť.

Výsledky - Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy:

Konečné poradie: 1. Matej Mugerli (Slovin.) 11:39:48 h, 2. Radoslav Rogina (Chor.) +7 s, 3. Patrik Sinkewitz (Nem.) +7, 4. Silvio Herklotz (Nem.) +11, 5. Tadej Valjavec (Slovin.) +17, 6. Jesús Ezquerra (Šp.) +21, ... 51. Matej Jurčo +2:37 min, 75. Johann Schwabik +4:57, 90. Martin Mahďar +6:30, 93. Roman Broniš (všetci SR) +6:53