GHOST LECTOR uhasí smäd po víťazstve

GHOST LECTOR uhasí smäd po víťazstve

PR článok

Pozrite si bližšie niektoré modely obľúbenej nemeckej XC rakety na sezónu 2018.

Jeden z najľahších bikov vo World Cupe s agresívnymi líniami. LECTOR je pretekárska "mašina", čakajúca na objavenie jeho potenciálu. Tuhý, živý a jasne zameraný - poskytnúť oporu v stúpaní a kontrolu v zjazde. Tento mix sa odráža na jeho hranatom výzore s jemnými prechodmi vrátane bowdenov, ktoré sú skryté v dolnej rámovej a sedlovej trubke. Navyše, 31.6 mm priemer sedlovky umožňuje bez problémov použitie „teleskopky“.

Séria LECTOR nie je len najvyššia kategória „zbrane“ pre GHOST Factory Racing Team, ale v širokej ponuke 14-tich modelov si ten správny nájde každý bez ohľadu na výkonnosť. Od minimalizmu s karbónovou pevnou vidlicou, pohonu 2x11, 1x12, Di2 alebo s teleskopickou sedlovkou – najlepšie mu bude pod rukami športového jazdca, XC pretekára alebo maratónca. Skúsenejší jazdci s ním zvládnu aj ťažšie technické úseky, kedže trend moderného XC je neuprosný. V rade LECTOR môžete nájsť prevažne 29, ale aj 27,5 a dokonca aj 26-palcové kolesá s pevnými oskami a rámy z materiálu Ultra Lighweight carbon (UC) alebo Lighweight carbon (LC).

LECTOR 4.9 LC


Prvý z modelov LECTOR 4.9 LC je postavený na ráme Lighweight carbon (LC) v kombinácii sivej, neónovej a čiernej farbe. Môžete ju však mať aj v pomarančovo-čiernej kombinácii.O komfort sa zase stará vidlica FOX Rhytm 32 Float s uzamykaním z riadítok a s 15 mm pevnou oskou.K uhladenosti výzoru prispieva aj utesnené vnútorné vedenie bowdenu a zadnej brzdovej hadičky.Dvojpiestové brzdy Shimano XT BR-M8000 s veľkosťou kotúčov 180 a 160 mm patria medzi najlepšie v pomere ceny a úžitkových vlastností. Pevné osky sú samozrejmosť.Pohon LECTORA 4.9 LC je v dostatočnom rozsahu dvoch 36 a 26-zubových Shimano XT prevodníkov a kazety Shimano SLX CS-M7000 v 11-rýchlostnom rozsahu 11-42. Radenie je zložené z prešmykača Shimano XT FD-M8020, prehadzovača Shimano XT RD-M8000 Shadow Plus a radenia Shimano XT SL-M8000.Ďalšie doplnky ako riaditká, predstavec a sedlovka sú v znamení značky Ground Fiftyone.LECTOR 5.9 LC


Základom ďalšieho modelu je znova rám z kompozitu Lighweight carbon (LC) s kolesami 29" rozmeru. Bicykel je vo farbách neónovo žltá s čiernou, ale rovnako je tento model dostupný aj v čierno - červenej kombinácii.Na ráme vidno inovácie ako napríklad utesnené vedenie bowdenov.Osvedčená vidlica RockShox Reba vo verzii RL Solo Air Oneloc vo zdvihu 100 mm, uzamykaním z riadítok a pevnou oskou.Pohon LECTORa má v rukách 12-rýchlostný prehadzovač SRAM GX Eagle, kľuky Truvativ Descendant X-Sync s 32 -zubovým prevodníkom a kazetou v rozsahu 10-50 zubov.Značka SRAM sa na tomto modeli stará aj o brzdy, a to modelom Level T so 180 a 160 mm kotúčmi.Veľa jazdcov určite poteší teleskopická sedlovka JD Dropper post s priemerom 31.6 mm a vnútorným vedením ovládania z riadítok.LECTOR 2.9 LC


Náš posledný LECTOR, ktorého dnes predstavíme zo širokého výberu štrnástich modelov, je 2.9 LC. Rám je z Lightweight carbon materiálu postavený pre kolesá s rozmerom 29" vo farbách neónová zelená/čierna alebo s možnosťou čiernej farby a veľkostiach od XS po XL.Tentokrát je rám osadený vidlicou RockShox Recon Gold RL Solo Air Oneloc vo zdvihu 100 mm a ovládaním uzamykania z riadidiel.Ovládanie bicykla - predstavec a 740 mm dlhé riadítka má v rukách Ground Fiftyone, sedlovka je pevná.Pohon má kompletne na starosti značka Shimano - 10-rýchlostný prehadzovač Deore RD-M6000 Shadow Plus, prešmykač Deore RD-M6020 dva 24 a 34-zubové prevodníky na kľukách Deore FC-M6000 Hollowtech II s kazetou CS-HG500 v rozsahu 11-42. Brzdy sú Shimano BR-M365 s diskami veľkosti 180 a 160 mm.Pre ženy aj mladých pretekárov


V ponuke nájdete okrem 29-palcových modelov aj 27,5-palcové prevedenie, napr. s označením LECTOR 3.7 LC alebo LECTOR 2.7 LC. Celkovo je rám koncipovaný svojou geometriou pre nižších jazdcov a bude teda viac sedieť aj ženám.

Lector 2.7


Lector 3.7


Pre mladých pretekárov je pripravený model LECTOR 1.6 LC na 26-palcových kolesách. V podstate môžeme hovoriť o bicykli bez kompromisov, ktorý prináša kvalitný karbónový rám s rovnakými prvkami rodiny LECTOR medzi tých najmladších.Všetky podrobnosti o naozaj bohatom modelovom rade nájdete na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Novinky od Ghost: charizmatický Riot a celoodpružený Lector FS

Či už obľubujete trailové jazdenie, enduro alebo fandíte maratónu a XC, potešujúcou novinou je predstavenie zásadných celoodpružených modelov od Ghost pre rok 2021.
Video: Keď nevieš aký ebike - Ghost E-Teru 2021 play_arrow

Video: Keď nevieš aký ebike - Ghost E-Teru 2021

Ako si kúpiť ebike, keď človek ešte žiadny nemal? Riešením môže byť univerzálny model, ktorý sa nestratí ani v teréne a pri pohodovej jazde nie je zbytočne robustný.
Predstavenie značky X-BIONIC® a bežeckého radu TWYCE® 4.0

Predstavenie značky X-BIONIC® a bežeckého radu TWYCE® 4.0

Cena zaraďuje túto značku na vrchol ponuky, aká je jej filozofia pri navrhovaní a výrobe oblečenia, aké technológie ponúka? Kam zaradiť a ako využiť modelový rad TWYCE® 4.0?
keyboard_arrow_up