GHOST LECTOR uhasí smäd po víťazstve

GHOST LECTOR uhasí smäd po víťazstve

PR článok 24.05.2018   Predstavenie Sezona 2018 Ghost Novinky

Pozrite si bližšie niektoré modely obľúbenej nemeckej XC rakety na sezónu 2018.

 

Jeden z najľahších bikov vo World Cupe s agresívnymi líniami. LECTOR je pretekárska "mašina", čakajúca na objavenie jeho potenciálu. Tuhý, živý a jasne zameraný - poskytnúť oporu v stúpaní a kontrolu v zjazde. Tento mix sa odráža na jeho hranatom výzore s jemnými prechodmi vrátane bowdenov, ktoré sú skryté v dolnej rámovej a sedlovej trubke. Navyše, 31.6 mm priemer sedlovky umožňuje bez problémov použitie „teleskopky“.

Séria LECTOR nie je len najvyššia kategória „zbrane“ pre GHOST Factory Racing Team, ale v širokej ponuke 14-tich modelov si ten správny nájde každý bez ohľadu na výkonnosť. Od minimalizmu s karbónovou pevnou vidlicou, pohonu 2x11, 1x12, Di2 alebo s teleskopickou sedlovkou – najlepšie mu bude pod rukami športového jazdca, XC pretekára alebo maratónca. Skúsenejší jazdci s ním zvládnu aj ťažšie technické úseky, kedže trend moderného XC je neuprosný. V rade LECTOR môžete nájsť prevažne 29, ale aj 27,5 a dokonca aj 26-palcové kolesá s pevnými oskami a rámy z materiálu Ultra Lighweight carbon (UC) alebo Lighweight carbon (LC).

LECTOR 4.9 LC


Prvý z modelov LECTOR 4.9 LC je postavený na ráme Lighweight carbon (LC) v kombinácii sivej, neónovej a čiernej farbe. Môžete ju však mať aj v pomarančovo-čiernej kombinácii.O komfort sa zase stará vidlica FOX Rhytm 32 Float s uzamykaním z riadítok a s 15 mm pevnou oskou.K uhladenosti výzoru prispieva aj utesnené vnútorné vedenie bowdenu a zadnej brzdovej hadičky.Dvojpiestové brzdy Shimano XT BR-M8000 s veľkosťou kotúčov 180 a 160 mm patria medzi najlepšie v pomere ceny a úžitkových vlastností. Pevné osky sú samozrejmosť.Pohon LECTORA 4.9 LC je v dostatočnom rozsahu dvoch 36 a 26-zubových Shimano XT prevodníkov a kazety Shimano SLX CS-M7000 v 11-rýchlostnom rozsahu 11-42. Radenie je zložené z prešmykača Shimano XT FD-M8020, prehadzovača Shimano XT RD-M8000 Shadow Plus a radenia Shimano XT SL-M8000.Ďalšie doplnky ako riaditká, predstavec a sedlovka sú v znamení značky Ground Fiftyone.LECTOR 5.9 LC


Základom ďalšieho modelu je znova rám z kompozitu Lighweight carbon (LC) s kolesami 29" rozmeru. Bicykel je vo farbách neónovo žltá s čiernou, ale rovnako je tento model dostupný aj v čierno - červenej kombinácii.Na ráme vidno inovácie ako napríklad utesnené vedenie bowdenov.Osvedčená vidlica RockShox Reba vo verzii RL Solo Air Oneloc vo zdvihu 100 mm, uzamykaním z riadítok a pevnou oskou.Pohon LECTORa má v rukách 12-rýchlostný prehadzovač SRAM GX Eagle, kľuky Truvativ Descendant X-Sync s 32 -zubovým prevodníkom a kazetou v rozsahu 10-50 zubov.Značka SRAM sa na tomto modeli stará aj o brzdy, a to modelom Level T so 180 a 160 mm kotúčmi.Veľa jazdcov určite poteší teleskopická sedlovka JD Dropper post s priemerom 31.6 mm a vnútorným vedením ovládania z riadítok.LECTOR 2.9 LC


Náš posledný LECTOR, ktorého dnes predstavíme zo širokého výberu štrnástich modelov, je 2.9 LC. Rám je z Lightweight carbon materiálu postavený pre kolesá s rozmerom 29" vo farbách neónová zelená/čierna alebo s možnosťou čiernej farby a veľkostiach od XS po XL.Tentokrát je rám osadený vidlicou RockShox Recon Gold RL Solo Air Oneloc vo zdvihu 100 mm a ovládaním uzamykania z riadidiel.Ovládanie bicykla - predstavec a 740 mm dlhé riadítka má v rukách Ground Fiftyone, sedlovka je pevná.Pohon má kompletne na starosti značka Shimano - 10-rýchlostný prehadzovač Deore RD-M6000 Shadow Plus, prešmykač Deore RD-M6020 dva 24 a 34-zubové prevodníky na kľukách Deore FC-M6000 Hollowtech II s kazetou CS-HG500 v rozsahu 11-42. Brzdy sú Shimano BR-M365 s diskami veľkosti 180 a 160 mm.Pre ženy aj mladých pretekárov


V ponuke nájdete okrem 29-palcových modelov aj 27,5-palcové prevedenie, napr. s označením LECTOR 3.7 LC alebo LECTOR 2.7 LC. Celkovo je rám koncipovaný svojou geometriou pre nižších jazdcov a bude teda viac sedieť aj ženám.

Lector 2.7


Lector 3.7


Pre mladých pretekárov je pripravený model LECTOR 1.6 LC na 26-palcových kolesách. V podstate môžeme hovoriť o bicykli bez kompromisov, ktorý prináša kvalitný karbónový rám s rovnakými prvkami rodiny LECTOR medzi tých najmladších.Všetky podrobnosti o naozaj bohatom modelovom rade nájdete na tomto odkaze.

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Podobné články