Poďte s nami na sväto-jakubskú cestu do SANTIAGA de COMPOSTELA na autobusovo-cyklictickú cestu.
termín: auguste, september (podla dohody, treba ale čím skôr upresniť svoju preferenciu).
info: cieľ je síce pútnicke miesto ale výlet neni určený len pre veriacich, každý si z toho môže urobiť výlet podľa chuti.

Info: 0904506075,0948493266
mail: mgr.sv18r@centrum.sk


Naposledy upravil Andobiker dňa 08.04.2015 - 09:42:41, celkovo upravené 1 krát.

07.04.2015 - 21:10:05
01
co je autobusovo cyklisticka cesta????.......btw. ..... clovek by na takej ceste mal by sam.... a na nieco prist..... je to duchovna put podla mna......... jak je vyriesena tato otazka?? .... ked to ma byt session ze "teraz sa to nosi", potom e ee :-) ..... nic v zlom a nikoho neodhovaram
07.04.2015 - 21:44:56
00
@Tesak. Pozeraj každý nech si spraví z tej cesty čo chce, neni to len pre veriacich ale aj pre ľudí ktorí možno majú sen isť bicyklovať do zahraničia ale nemajú nato odvahu alebo možnosti a neni to ani komerčná akcia takže náklady sú fakt len čisté náklady a žiaden zisk sa tu negeneruje. Tu pôjde skupina ktorá si vie pomôcť, ale nik neni ničím viazaný. Ráno sa povie kde je ďalší ciel (kemp) a už je na dohode a jednotlivcovi ako sa tam približne dostane s tým že je zabezpečený odvoz vecí, servisné auto v prípade potreby, pravdepodobne vodič navarí večeru atď...

Neviem čo je podla teba IN, možno ty tak veci rozdeluješ, to akože teraz nik tam nemôže ísť lebo je to podla teba IN? Nechápem takýmto reakciám. Prosto je tu partia ľudí ktorá je už dohodnutá, autobus má nejakú kapacitu a sú voľné miesta tak prečo neponúknuť možnosť ďaším ľudom. Nič viac prosím ťa za tým nehladaj ....

K tomu že by mal byť sám a niečo na tej ceste nájsť to mysliš vážne? Tak keď niekto taký je tak asi pravdepodobne nebude hľadať takúto skupinu predsa. Keď je niekto taký tak si sadne na bicykel, nahodí bagle a všetko si nesie sám a ide.
Tu sa na také veci nik nechce hrať, nie každý nato má, nie každý na tej ceste niečo hladá, nie každý tu musí byť veriaci. Je to voľná akcia s určitým podtextom , ale ten podtext si už určuje každý........
08.04.2015 - 07:13:54
00
Ja som neútočil ani nič proti tomu nepísal :-) .. Ak si to tak zobral Andobiker potom sorry... V tvojej reakcii si mi ale dal odpovede ktoré mi to celé vysvetlili a hneď to vyzerá lepšie :-) .... Možno to mohlo byt napísane rovno v topicu :-)
Každopádne želám príjemný výlet ... A keby som nebol na Flandroch minuly víkend, možno by som nad tým uvažoval :-)
08.04.2015 - 07:48:33
01
inak je to Santiago de Compostela :) to len aby ste nezablúdili niekde podľa navigácie :)
08.04.2015 - 08:09:10
01
Nazdar, možeš napísať o tom napísať viac? Presnejší termín, ak je, miesto štartu a teda celkovú dľžku, prípadne viac detailov? Dakujem,
08.04.2015 - 08:53:40
00
Teraz sa zaradím medzi Andobikera a Tesaka. Chápem obidvoch. Pre mňa je Santiago d.C. už roky vysnívaným cieľom a kombinácia s bicyklom dvojnásobne. Áno, tu sa stretajú dve roviny: duchovná a športovo poznávacia. K tej prvej sa nebudem vyjadrovať, tú si rieši vo svojom vnútri každý sám, ale tá druhá patrí do tohoto fóra. Okolie Santiaga je neskutočne nádherné a "bikefriendly". Tam sa dá "vyšantiť" na bajku. Kto pozeral vlaňajšiu Vueltu mi dá za pravdu. Škoda, že už na tento rok mám program, tie voľné miesta by som okamžite využil.
09.04.2015 - 08:20:15
00
Zaujímavé, uvažoval som o tej trase už dávno, ale peši to trvá trochu pridlho. A urobiť ju na na bajku by mohlo byť riešením.
09.04.2015 - 17:41:56
00
Keby som nemal vyplatenu zalohu na Provensalsko tak beriem. Roky o tom uvazujem - dokonca viem dost presne udat, tesne po novembri 89 sa tu zacali ukazovat rozne piratske kopie videokaziet a v mojom okoli bola popularna strasne nekvalitna mozno 13. kopia :-) etapovych pretekov psich zaprahov Pyrenejami a vtedy som si povedal, ze kade idu v zime psi tade v lete by mohli byt biky nadherne. Takze mam peknu zbierku literatury ale standartny postup - lietadlom do Barcelony potom autobus a podobne navrat nacrie strasne do financii. Na tazko s brasnami to sa uz nenaucim. Takze chlapci (a dievcata) berte sancu autobusom z domu nech potom neslzite ako ja teraz.

PS Andobiker ak mozes zverejni podrobnosti a hlavne po navrate report. D.
18.04.2015 - 12:19:21
00
Kto mozte, chodte! Je to skvely "podnik" a kazdy si jeho rozmer moze urcit sam. Ako dlzkovy, terminovy, tak aj duchovno/komercno/turisticko/sportovo/poznavaci...
Ja som absolvoval peso Jakubovu trasu zo Saint Jean Pied de Port do Compostely (cca 800 km) v roku 2011. Isiel som to s manzelkou a kamoskou. Trvalo nam to 32 dni. Uz sa tesim ked budem mat odrastene deti a pojdem tam opat...na bicykli. Inac najde sa aj par takych, ktori to prejdu na koni, pripadne na somarikovi (jsem si dovolil...z vlastniho archivu).

Prílohy:

santiago2011.jpg
santiago2011.jpg 644.92 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2015 - 18:03:38
03
Saniago de Compostela
cesta sa uskutocny 28.8.-12.-6.9.2015.mozeme aj par dni pridat, zalezi na nas. povodne to malo byt do 13.9.2015.podla toho sa aj umerne skrati pocet prejdenych km na bicykli,ale trat sa prejde cela-mikrobusom. ideme mikrobusom Renault 9+1miesto+privesny vozik. cena okolo 300€,najväcsia polozka mikrobus 1km-0,40€.privesny vozik 1den-6€.odchod z Ruzomberka.to su naklady len na cestu a nie je tam zapocitane ubytovanie,strava,to si hradi kazdy sam! ak mate zaujem su este volne miesta,radi vas medzi nami uvitame.
info:0948506075-0948493266 mail: mgr.sv18r@centrum.sk
11.05.2015 - 19:31:31
00
Ahojte. Chcem pripomenúť akciu, pôjsť sa pôjde určite ale stále ešte 1-2 miesta voľné ak by mal niekto záujem ;)
29.07.2015 - 10:41:51
00
7.9.2015 sme sa vratili zo Santiaga de Compostelo. Bolo dobre a odporucam tam ist.su to krasne zazitky,tak do toho ty co sa boja!
26.09.2015 - 07:36:14
01
keyboard_arrow_up