Ahojte, potreboval by som poradiť pri výbere bicykla. Momentálne mám starý bike CTM Laser disc, s ktorým som sa zúčastnil aj na mojom prvom triatlone na Bukovci pri Košiciach, kde bol terén cca 70% les a 30% cesta. Tam som sa rozhodol že by bolo dobré investovať do niečoho novšieho, rýchlejšieho (keďže mám obuté riadne balóny a dajú zabrať aj na ceste).Túto sezónu sa chystám na ten istý a plus na city triatlon a na budúci rok na Oravaman. Štandardne jazdím, keďže som z mesta, prevažne asfalt (keď sa tým tankodromom dá tak nadávať), ale rád jazdím aj lesné cyklotrasy. Rozpočtovo by som sa chcel pohybovať okolo 600€. Moja výška je 185cm a váha 80kg.
Pridávam link jedného biku, komentujte či som veľmi mimo: http://www.ctm.sk/model/cross/spark-1-0/matna-seda/
Vopred ďakujem za každú radu.
02.01.2016 - 13:44:50
00
ked povazujes hento coho si sa zucastnil za nejaky svoj sportovy vrchol a ciel tak na tych 16km jazdy nepotrebujes kupovat ziaden bicykel alebo aj ten co si sem dal ti bude urcite stacit ale inak by si to zajazdil aj na ukraine keby bolo treba. kazdopadne necakaj ze lepsim bicyklom na 16km trati ziskas nejaku znacnu vyhodu.
na tom oravamanovi uz by si potreboval iny bicykel - radsej cestny ako trekingovy. kosice jazdi na tom co mas a na oravu si kup nieco na cestu ale na to budes musiet rozpocet trosku navysit
02.01.2016 - 14:22:30
00
Ak to myslíš s triatlonom vážne (a Oravaman je vážna záležitosť), určite zainvestuj do cesťáku. Kôli tomu na Bukovci by som tak maximálne rozmýšľal o iných pneumatikách, užších a rýchlejších. Prípadne ak kompromis, tak CX bike ...
02.01.2016 - 23:42:41
00
Štandardne jazdím cca 50km denne, a Oravanman by som chcel ísť keď tak polovičný, čiže sa mi neoplatí kupovať vážny cesťák na jeden pretek. Preto hľadám vhodnú alternatívu, na jazdy po meste a aj do terénu, strácam sa v tách značkách a druhoch, potrebujem len usmerniť.
03.01.2016 - 10:46:17
00
Kôli jediným pretekom sa samozrejme neoplatí kupovať bicykel, preto si radšej zožeň na Oravamana nejaké slicky a absolvuj to na starom bajku. Cesťák kúp len keď budeš presvedčený že tých triatlonov dáš niekoľko za rok, alebo ak ťa chytí cesta. V okolí KE sú také krásne terény, že ako "alternatíva" na terén a mesto sa podľa mňa najlepšie hodí nejaký 29er HT MTB ...

Ako si na tom s plávaním? Za koľko si dal tých 600 m minulý rok na Bukáči?
03.01.2016 - 18:57:34
00
Plávanie som mal za 16:31. Tam mám ešte rezervy, ale tak na plávaní toľko nestratím ako na bicykli. Beh mám najsilnejší. Každý mi radí inak, ale asi sa vykašlem na ,,alternatívy" a keď kúpim nový tak klasický cestný. Lebo to nie je iba o tom jednom preteku, ale je to o komletnej príprave. A zasa na 10 ročnom bicykli ten tréning asi nebude najpríjemnejší.
03.01.2016 - 22:00:48
01
Správne uvažuješ. Ak budeš skúšať nové cesťáky, vážne si pozri aj cyklokrosky, s tým vpohode dáš cestu aj 90 % značených lesných cyklotrás tu v okolí KE a myslím že je to aj odolnejší bike na naše "asfalty". Nech sa darí ...
03.01.2016 - 22:43:00
00
Ohladne CX by ti vedel poradit IngVisitor zalezi od toho, aky je teren. Na tom triatlone na bukovci mali jednoznacne na vrch 29" HT. Ale cim viac asfaltu tym viac CX. A zasa cistokrvny cestak ti je uplne na nic ked vojdes do terenu.
04.01.2016 - 07:18:39
00
maro2 napísal:
myslím že je to aj odolnejší bike na naše "asfalty". Nech sa darí ...


Klasický cesťák toho tiež vydrží dosť. Tiež som jazdil rôzne alternatívy...MTB so slickami,crossový bike či trekingový,až som nakoniec pred dávnymi rokmi aj tak zakotvil pri klasickom cesťáku. A aj napriek tomu, že jazdím dosť defenzívne (krajnica, štrk, bordel na ceste,..) tak som nikdy nemal žiadny technický problém, žiadna prasknutá špica, ani osmička na kolese (len minimálna , zapríčinená dlhodobým jazdením) a dokonca len 2 defekty, čo je pri mojom nájazde od cca 5000 do 7000 km ročne skvelé. Cesťáky sú tiež držiaky, len všetko v rámci zdravého rozumu :) .
04.01.2016 - 09:21:01
00
Určite máš pravdu. Sairex ale spomína že rád jazdí aj po lese, tak ak nemá na mysli práve singláče, tak tam by CX využil. Ideál je určite mať žiletku + MTB, len to ide aj do peňazí ...
04.01.2016 - 10:48:08
02
to že ja mám jedno MTB a preto uvažujem o tom žeby som kúpil cesťák a budem ich striedať podľa toho na akú trať pôjdeme. Ono ten Bukovec je len vedľajší pretek, jeden triatlon bude čisto v meste na asfalte a Oravaman je tiež cestný a tak keď chcem trénovať asi bude fakt lepšia voľba ten cesťák. Len neviem na čo mám pri nich dávať pozor a podľa čoho vyberať. Či si dať poskladať, alebo kúpiť sériový. A zasa druhá vec je cenový rozpočet. Určite nemám na to aby som kúpil bike za 2000€
04.01.2016 - 20:11:24
00
Tak daj rozpocet a nieco sa vymysli. Zalezi aj od toho, ci si ochotny kupit bazarovy bike, a nieco trocha na nom doskladat
04.01.2016 - 20:30:04
00
rozpočet som písal úplne hore, dúfam že nikto ma nevysmeje keď napíšem že strop je 700€. Na základe mojích príjmov si viac dovoliť veľmi nemôžem
04.01.2016 - 20:52:18
00
Univerzalny bike neexistuje, ale na pretekoch mozno vidiet zanietenych ludi, ktory jazdia tym co maju. Seredmaraton2015 jazdil chlapik na CX biku, Oravaman2014 som videl jazdit tiez na CX biku aj na 26" HT aj na starom Favorite. V dave sa to strati.

Pokial mozem poradit k Oravamanu:
Hladaj lahky bike s dobre zvolenymi prevodmi. Aero TT bike na tych pretekoch nema ziadnu vyhodu. Isiel som tie preteky na 52/36 a 11-25, ale tohtorocna kombinacia bude 50/34 a 11-28.
Osobne by som CX bike nebral, je tazky. Pod 12kg tazko zozenies. Kym cestacik okolo 8-9kg uz je za dobru cenu, k tvojmu rozpoctu.
Da sa v bazare natrafit na dobru kupu. Napriklad starsi hlinikovy TT special za 800. Lubik predaval svoj super cestacik za 900. Miso Petrovic predaval karbonovu Stradu RR s Mavic karbonovymi kolesami za 1200.
Bol tu aj ram Focus Izalco, k tomu len dokupit sadu Shimano 105 a ides.
Trenovat mozes hocicim, nemusis tym, ktorym budes pretekat...

Este nezabudni na kvalitny entry level neopren. Orca TRN alebo S5 idu od 100 - 150 EUR (nove).
V roku 2014 boli experti, ktori v dazdi a 17 C vode plavali len v plavkach, ale nedoporucujem...

Edit: v tomto prispevku pod pojmom CX som myslel obycajny krosovy bike. Neskor som si uvedomil, ze CX je oznacenie cyklokrosoveho. Ten by mozno aj splnil pozadovany dvojaky ucel...


Naposledy upravil ReHMn dňa 05.01.2016 - 23:14:13, celkovo upravené 1 krát.

04.01.2016 - 20:56:09
01
Prejdi si tunajsi bazar. Prave som to spravil a medzi 500 a 700 Eurami sa da dokonca vyberat. Mam na mysli cestaky. A dokonca sa tam nachadza aj takyto cyklokrosovy: http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-cestne/252122/cube-cross-race.html
04.01.2016 - 20:57:41
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up