Caute,
chcel by som si kupit cestak do cca 1700EUR. Som momentalne ochotny investovat radsej do lepsieho ramu a postupne si dokupovat aj dalsie komponenty. Vysku mam 185cm.
Vedeli by ste mi dat nejake konkretne tipy na komplet bicykle?
Vdaka.
06.09.2016 - 10:45:59
00
minuly tyzden som tu videl link na TREK emonda s 500 karbonom na ultegre za dakych 1800e a este tam niekto spominal ze 5-7 percent sa da pustit dole skus to pohladat. ak by to bola tvoja velkost .. tam nieje co riesit...
06.09.2016 - 13:27:53
00
birkovnik kam sa vlastne ta Emmonda da zarit ako endurance ram? AKy rozdiel je vlastne medzi emonda a domaine?
06.09.2016 - 14:32:29
00
mimiemonda je presne medzi madone a domaine. z madone sa stalo aero kolo z domaine endurace a emonda je klasicky cestak.. podobny tarmacu od specializedu.
06.09.2016 - 14:36:11
00
no či klasický neviem, je to podľa mňa bicykel ktorý má čo najľahší rám a stavaný najmä do kopcov, pohodlný nebude a bude pasovať ľahším jazdcom, ktorí si moc nepotrpia na komforte, ja by som na naše "kvalitné" cesty bral určite radšej domane z tých 3 spomínaných, napr. tento http://www.trekbikesbb.sk/cestne-bicykle/trek-domane-4.3-c-2015/
06.09.2016 - 15:14:32
00
imro1 prosim ta nestras je to uplna klasika ja mam tarmac a moj teammate s ktorym som najazdil asi 3000km ma emondu oba mame v 56tke takze co to som videl vyskusal pomenil a on tvrdi ze moj tarmac je menej pohodlny. a ja tvrdim ze je to na jednako .. :D obaja mame 25tkyplaste ja z roubexica on turbo

pre mna su to uplne identicke bicykle.
06.09.2016 - 16:11:21
00
imro1 na to ze je to rocnik 2015 a 105 sada dost vysoka cena. Inac sa tiez priklanam skor k Domaine na slovenske rozbite cesty. Ja dam svoj tip vsetko nedurance ramy.

https://www.canyon.com/sk/road/endurace/2016/endurace-cf-8-0.html

http://www.coolbike.sk/produkt/defy-advanced-1-2016-l toto v tej cene nema konkurenciu len velkost neviem ci ti sadne.
06.09.2016 - 16:13:07
00
birkovnik možno máš pravdu :) ja som skúšal len" staré" madone tušim 2015, no tam mi nesedela veľkosť, takže to nemôžem zhodnotiť a písal som na základe toho čo som čítal, či už na fóre, alebo aj od výrobcu, emonda bola stavaná najmä na nízku hmotnosť a aj tu na fóre sa vyjadrovali niektorí čo ich jazdili a mohli porovnať s domane že tam bol dosť veľký rozdiel v komforte, takže pokiaľ sa má jednať o endurance bike, tak určite radšej domane :)
06.09.2016 - 17:08:15
00
Tomas286 napísal:
Caute,
chcel by som si kupit cestak do cca 1700EUR. Som momentalne ochotny investovat radsej do lepsieho ramu a postupne si dokupovat aj dalsie komponenty. Vysku mam 185cm.
Vedeli by ste mi dat nejake konkretne tipy na komplet bicykle?
Vdaka.


Mozes specifikovat pouzitie cestaku? dlzka vyjazdov, profil trasy, kvalita povrchu, preteky alebo hobby? vyska az tak nie je zaujimava informacia, u Treku by to mala byt velkost 56 podla mna. zameriavas sa na karbon, doporucujem rozhodne 500 OCLV karbon od Treku, je pruzny, lahky a tuhy zaroven, samozrejmostou je dozivotna limitovana zaruka na ram pre prveho majitela. ak by si chcel endurance bike tak si skus pozriet toto:
http://www.bikepeak.sk/domane-4-0-d
je to idealne do bratislavskeho lesoparku na rozbity asfalt, kedze vidim ze si z BA.
ak by si zmenil rozpocet, tak pri kupe tohto biku
http://www.bikepeak.sk/domane-5-2-c
nebudes musiet upgradnut nic, navyse hmotnost je taka, ze merida scultura 5000 na full ultegre po vymene za karbonove rafiky tufo vazi presne tolko ako tento bike s hlinikovymi rafikmi, v recenziach to dostava privlastok rolls royce a pri tej hmotnosti, vybeve a karbone sa ten bike vobec nestrati ani na dunajskej hradzi, zalezi aky mas budget a co presne hladas.
no a pre kopce, vyssia tuhost oproti domane ale nizsia hmotnost, o nieco nizsi komfort a nizsia cena je Emonda, emonda je vrcharsky bike, podobne ako specialized tarmac akurat zatial co na lacnom tarmacu treba upgradnut vela veci, je aj menej pohodlny a je to aj uz celkom stary ram a vdaka saganovi aj sa predava pridraho. emonda je ako ram stara cca. 2 roky a je to najlahsi bike na trhu vyrabany seriovo. nevyhoda moze byt pri zjazde.
http://www.bikepeak.sk/emonda-sl-5
toto ma prave aj 500 OCLV karbon.
ak pretekarsky/rovinarsky bike tak mozno trek madone a nie je to cistokrvny aero bike ako sa tu chybne pisalo :)
ak potrebujes predsa len dodrzat budget, doporucujem pozret nejaky Giant. idealne Giant TCR ak sa vobec predava v medziach tvojho budgetu. eventualne Canyon ale to uz je z mojho pohladu taka "skodovka" co drncá.
08.09.2016 - 19:00:05
00
edy34 Pekny nazor. Chcel by som som sa opytat ci u Treku je velky rozdiel medzi 400 karbonom a 500 karbonom. Pripadne ci odporucas Domane aj na 400vke karbone. Pre moje potreby kludne staci 105ka sada. Konkretne ma zaujal tento model http://www.trekbikesbb.sk/cestne-bicykle/trek-domane-4.5-c-2016/
08.09.2016 - 19:17:31
00
mimi napísal:
edy34 Pekny nazor. Chcel by som som sa opytat ci u Treku je velky rozdiel medzi 400 karbonom a 500 karbonom. Pripadne ci odporucas Domane aj na 400vke karbone. Pre moje potreby kludne staci 105ka sada. Konkretne ma zaujal tento model http://www.trekbikesbb.sk/cestne-bicykle/trek-domane-4.5-c-2016/

4.5C som povodne zvazoval, rozhodne je to skvely bike a vela ludi su s nim spokojni. rozdiel medzi 400 a 500 nebude brutalny, tak do 15 percent stiffness ratio co som s docital na americkych forach. ale citit to bude a spravat sa to bude ako lancejsi karbonovy bike, hold nie je karbon ako karbon ale podla mna stale lepsi karbon nez maju niektore bezne lacne znacky a taktiez s tou dozivotnou zarukou. ono zalezi na aky ucel to chces mat, ak chces naozaj len komfort tak to staci, ak predsa len chces aj akceleraciu a rychlost tak o cosi zaostavat bude, taktiez je tam o nieco horsia hmotnost.
navyse tie drahsie/vyssie rady domane oproti 4.5 maju aj inverznu karbonovu sedlovku, to uz je prvok z pretekarskych bikov, znizuje to hmotnost a zvysuje komfort.
este ten bike co si dal link ma aj obycajnejsie kluky ale inak si myslim, ze je to skvela volba na slovenske cesty, na rychlost a preteky nie ale na dlhe pohodlne vyjazdy ci blbsi teren za rozumnu cenu vyborne. ak ti mozem poradit, chod mozno rovno do oslian, mozno dostanes aj lepsiu cenu no a na jesen to este klesne a na mikulas a neskor to klesne asi tradicne este lepsie a tak mozno usetris alebo si budes moct dovolit vyssiu radu. inak bude stacit asi vymenit iba plaste za continentalky, dokupit kosiky na flasu a je to pekne vybaveny bike. zblizka som ho videl tiez, tie cervene detaily su krasne.
08.09.2016 - 19:37:46
00
edy34
dik za vsetky rady a info. mojim cielom je dat v priebehu buduceho roka polovicneho iron mana a neskor aj celeho. takze vyuzitie je na trening a preteky na cestach. co sa tyka ciest povedal by som, ze polovicu treningu absolvujem na slovenskych a polovicu na rakuskych cestach.
aj podla tychto informacii sa stale najviac hodi pre mna domane 4.0. D? rozpocet zatial neplanujem velmi menit. myslim, ze za taku cenu sa da najst celkom slusny bicykel. este by ma zaujimalo, ci september je dobry mesiac na nakup alebo este pockat na oktober, pripadne november.
vdaka
09.09.2016 - 07:20:54
00
edy34 neviem ako je tarmac stary, ale tarmac mal novy ram 2014-2016 a teraz 2017 je zas novy. takze nie je to ze "zastarali" a stale tvrdim emonda a tarmac su identicke bicykle. s domane budes tak isto spokojny. a smelo do toho. aj ked v cene 1700e skus pozriet FOCUS bike napis do sadesportu mail co ti vedia ponuknut..
09.09.2016 - 08:23:13
00
Tomas286 napísal:
edy34
dik za vsetky rady a info. mojim cielom je dat v priebehu buduceho roka polovicneho iron mana a neskor aj celeho. takze vyuzitie je na trening a preteky na cestach. co sa tyka ciest povedal by som, ze polovicu treningu absolvujem na slovenskych a polovicu na rakuskych cestach.
aj podla tychto informacii sa stale najviac hodi pre mna domane 4.0. D? rozpocet zatial neplanujem velmi menit. myslim, ze za taku cenu sa da najst celkom slusny bicykel. este by ma zaujimalo, ci september je dobry mesiac na nakup alebo este pockat na oktober, pripadne november.
vdaka


podla tychto informacii sa pre teba Domane nehodi. Poznam mladeho chalana co robi triatlon a ma Emondu ale stale plati, ze je to primarne vrcharsky bike a neviem ci mas v plane kopcovite preteky, v rakusku take kopce ani nie su, nizka hmotnost je vzdy plus a stale mozes zvazit ale nie je to pretekarsky bike, nema taku tuhost. ak predsa len chces chodit na biely kriz, tak tento bike by si mal stale zvazovat.
Richard Varga isiel olympiadu - triathlon na Trek Madone 9.9 ale to stoji 11-13 tisic a v tvojom rozpocte nie je momentalne taka Madona v ponuke.
Podla mna by si sa mal pozriet do ponuky Giantu, ich karbonu a ramom sa tak nerozumiem, ale i vzhladom na vysku rozpoctu u nich urcite najdes spolahlivy, dobre vybaveny bike so slusnym karbonom.
ak by si predsa len isiel do emondy tak sa este oplati trosku pockat, ak by to bol Giant a najdes velkost a typ vhodneho biku a je uz na nom nejaka zlava, netreba vahat.
zaujimavy karbon ma aj cannondale, toto je ich pretekarska verzia:
http://www.sportservis.sk/produkty/cannondale-supersix-evo-105-2014
do lesoparku to pohodlne nebude ale na rakuske cesty a hradzu ano a je to vhodne na preteky. nevidim ale velkost ramu a ci si ochotny pridat este aspon 150e.
tu este dam jeden bike na vystrahu
http://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/ghost-nivolet-lc-tour-3-28-gray-silver-model-2016.html
je to tvoja velkost, tvoj rozpocet, nemecka cenovo efektivna znacka, kvalita karbonu neznama a komponenty vybrane tak, aby jeden bol aspon ultegra ale zvysok je defakto pod 105tkou a bude treba vela upgradovat aby sa to vyrovnalo povedzme tej Emonde, ako prvy kandidat na upgrade su brzdy a kluky. potom kolesa a naboje. nemyslim, ze toto bude hmotnostne a funkcne na urovni cenovo porovnatelnej emondy a uz vobec nie domane. madona v tejto kategorii nie je. toto je skor cenova kategoria kompromisov nez dobrych, kvalitnych karbonovych bikov a takisto je slaba disponibilna ponuka u predajcov, pretoze vela ludi uvazuje s tou cenou podobne ako ty a rozpredava sa to dobre rychlo. hladal som co maju pre teba vhodne ini predajcovia nez bikepeak/Trek a nic som u tych bratislavskych zatial nenasiel, mozno skus ist rovno sa pytat do greenbiku ci sportservisu ci do bajkulu na Ghosty a Gianty ale pozor na tu vybavu a hlavne brzdy ak tie celustove brzdy nie su shimano ale kadejake ine znacky.
09.09.2016 - 08:26:43
00
birkovnik napísal:
edy34 neviem ako je tarmac stary, ale tarmac mal novy ram 2014-2016 a teraz 2017 je zas novy. takze nie je to ze "zastarali" a stale tvrdim emonda a tarmac su identicke bicykle. s domane budes tak isto spokojny. a smelo do toho. aj ked v cene 1700e skus pozriet FOCUS bike napis do sadesportu mail co ti vedia ponuknut..

ak je emonda a tarmac identicky bike tak potom aj audi a bmw su uplne rovnake auta. domane mam, je to rolls royce ale nie audi ani bmw. od focusu by som bral tak hlinikovy bike.
09.09.2016 - 08:30:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up