Nemozu.Naparia ti clo a DPH,ale nezhabu.Colnici su statna sluzba,nerozoznaju ani Cavendisha od Wigginsa,su to hlupaci.Apropo,dnes som mal v ruke Pinarello Dogma z Ciny/matny carbon/,prezeral som ho,studoval a docela sa mi pacil.....ale samozrejme o zem s nim trieskat mi zakazali.
30.11.2012 - 20:25:10
00
slavkic vidim, ze sa vyznas ;) colnici ti zhabat zasielku mozu a aj to robia. Hlavne pre kratenie dovozneho cla, dane a porusenie prav dusevneho vlastnictva (ochrannej znamky, vzoru...) Apropo tych "hlupakov" sa treba bat viac ako policajtov, pretoze ako jedini ta mozu zastavit/prehladat/vniknut do objektu len na zaklade podozrenia z porusenia zakona, policajti napr. na domovu prehliadku musia mat prikaz. To len tak mimochodom :)
30.11.2012 - 21:20:41
00
dovo,mas pravdu,vyznam sa,26 rokov statnej sluzby ma poznamenalo,ale ty si asi colnik...ak som sa dotkol colnikov,nech mi odpustia.Hovorim o objednani jedneho kusu,nie o clovekovi,co kazdy druhy den chodi na colnicu a preclieva,hovorim o jednotlivcovi,co si sem tam daco kupi pre svoju potrebu.
30.11.2012 - 22:44:57
00
colnik nie som :) prejst s tovarom cez colnicu bez zaplatenia dph ci cla je o stasti, nic viac. poznam ludi, co si kupili len jednu vec a platili, ini neplatili ani na 6x a dokonca jeden znamy prisiel 4x ako fyzicka osoba/jednotlivec (nazvi si to ako chces) pri roznych druhoch poloziek o tovar kvoli poruseniu dovoznych nariadeni EU (jednou z nich boli napr. fejk hodinky z Ameriky). Pritom to boli male i velke veci, hodnota vzdy nad stanoveny dovozny limit, kolkokrat ako gift a vzdy to kupovali vylucne pre seba.
30.11.2012 - 23:37:58
00
Oni pokiaľ viem nemusia byt znalci značiek ale možu si prizvať znalca ak vznikne dôvodne podozrenie ktorí už urči či ide o falzifikát a tam už možu nastať problémy
01.12.2012 - 00:44:17
00
Noooooooo,v tejto bananovej republike je mozne vsetko,ale nepamatam si,alebo nepocul som,ze by to spravili.Ja som na prepravnom liste road bike frame/ziadne Pinarello/,alebo road bike wheelset. Otvorili,pokukali a hotovo.
01.12.2012 - 12:14:51
00
Úplne náhodou poznám dvoch colníkov - a obidvaja sú bývalý cyklisti, a to nie hocijaký... Jazdia doteraz, jeden turisticky avšak po večeroch kamarátom opravuje bicykle, druhý Slovenský pohár veteránov. Prehľad o cenách určite majú. Takže stačí, aby si ho zavolal kolega aby sa kukol na preclievaný rám a aká by mohla byť jeho cena. Ak bude mať náladu, tak odhadne na 4 tis. E, a z toho vyrubia clo a DPH.
01.12.2012 - 20:18:47
00
hmm to by bolo smutne .asi by bolo lepsie potom ho poslat naspat a objednat ten s napisom chinarelo :D
01.12.2012 - 20:47:17
00
tak ci tak nechapem zmysel nakupu fake vyrobkov. ked chcem Pinarello, tak bud si nejako na to prave Pinarello z Talianska nasetrim, alebo sa na to vykaslem a kupim si nieco kvalitne avsak "menej znackove" co mi moja penazenka dovoli. k comu by mi bol dokruteny ram z neznamej cinskej tovarne s napisom Pinarello vazne nechapem. rovnaka hlupost ako kupit si fake okuliare Oakley. tie prave maju spickove skla a ram tak presny ze sadne na hlavu snad kazdeme, tie "lave" su shit ktore maju kvalitu okuliarov predavanych na namestiach a trhoch za 2,50€
01.12.2012 - 21:52:22
00
plus sa ešte môže stať, že keď začne veľa ľudí (ktorí by si inak kupovali originál) "šetriť", Pinarello zakape a nebude ani Pinarello ani Chinarello...
02.12.2012 - 08:15:42
00
je to len o machrovani, taky co si kupi fake tak mu je sumafuk ze to ma vlastnosti na mile daleko od originalu a ze sa mu to na prvej zakrtute zlomi abo co. ide mu len o to aby machorval a ukazoval sa s 'originalom'... rovnako ako ked si kupim dres liquigasu z ciny :D, tiez si ho nekupujem preto ze je super ale ze som chcel vypadat jak sagan :D
02.12.2012 - 10:29:28
00
Machrovanie by to bolo iba do doby, kym by obdivovatelia nezistili ze je to fake. Potom by to uz bola iba hanba :D
02.12.2012 - 15:17:23
00
no sanca ze niekto z jeho znamych zisti ze je to fake je tak mala ze sa to oplati asi ;), a okrem toho no jeden to zisti a dalsi o tom furt nebudu vediet :)
02.12.2012 - 21:29:10
00
tak ono dnes už skoro žiadny talian sa nerobí v itálií.kúpiš si tajvanské colnago,pinarello,bianchi...atd.
04.12.2012 - 21:27:10
02
Moj kamarat ma S-Works SL4,dole zospodu ramu je takisto velka nalepka Made in Taiwan.
05.12.2012 - 09:02:29
00
keyboard_arrow_up