_Adrian_ keďže táto téma mi je veľmi blízka,dovoľ mi napísať môj názor.Samozrejme ja by som ti z môjho pohľadu doporučil bicykel poskladať,pretože to má oproti hotovému veľa výhod-výber všetkých komponentov a aj samotného rámu.Tam je variabilita komponentov a rámu plne v tvojich rukách.Najviac čo ma vytáča na hotových bicykloch (z výnimkou tých pár top modelov) že tam výrobcovia dajú total šitové kolesá,aby tú výslednú cenu udržali na nejakej úrovni,pretože s kvalitnými carbon 50mm kolesami,by to bolo o liter(aj viac) drahšie.Najväčší benefit by si dosiahol vtedy,keby si dokážeš ten bicykel poskladať sám,v tom prípade by si dokázal ušetriť oproti tej cene za hotový,ale ako píšeš,to chce veľa náradia a nejakú úroveň skúseností a manuálnej zručnosti.Tak dúfam,že budeš s výsledkom spokojný,kľudne sa pochváľ,ak to bude hotové...
13.04.2024 - 13:28:31
01
Pod to sa podpisem a doplnim, ze investovane bubaky do naradia sa mi rychlo vratili pri pravidelnom naslednom servisovani.
13.04.2024 - 18:01:48
02
Presne tak,to je len ďaľší bonus,keď si bicykel vieš servisovať sám,hoci ani tá investícia do toho základného náradia nie je až tak finančne náročná(samozrejme za predpokladu že nekupuješ to najdrahšie značkové náradie)tak na základný servis stačí zopár šrobovákov,sada imbusov a z tých ,,špeciálnych" nejaký vyrážač a lisovač ložísk,momentový kľúč a náradie na na inštaláciu stredového zloženia podľa typu.Samozrejme skúsenosti a vedieť čo robíš je predpokladom toho,aby si nanarobil fatálne škody.Ako som začal pred pár rokmi jazdiť karbonové kolesá,tak som si na ,,staré kolená" kúpil tenzometer aby som si mohol doma skontrolovať napnutie a prípadne vycentrovať.To nie je až tak náročné,ale keď som si skúsil sám vypliesť a vycentrovať nové zadné koleso do rezervy tak,aby bolo aj správne napnutie špicov aj sedelo presne v strede, to už mi dalo zabrať,pretože som to predtým nikdy nerobil.Predné som si už užíval,začalo ma to neuveriteľne baviť :D
13.04.2024 - 21:15:45
00
MTB, 2x som si dal vyskladat bike do servisu s prinesenymi komponentami resp 2hy krat prehadzat z stareho na novy ram a cena bola 160-200 eur.
14.04.2024 - 06:50:40
01
keyboard_arrow_up