neviem, ale predtym mi to išlo dobre a zrazu drb, no skusim.
12.06.2013 - 21:14:46
00
sak rozladit sa to moze to je normalne :)
12.06.2013 - 21:23:07
00
vymen si bowdeny
12.06.2013 - 22:44:22
00
lobogo, ako dlho máš tie páky, resp. rok výroby? Predpokladám, že sú unavené aretačné pružinky. Mal som podobný problém. Pri radení na menší pastorok to časom začalo radiť o dva či tri naraz. A potom aj pri prejazde nerovnosťami (preskočenie koľají a pod.).

Treba páku rozobrať, dať nové aretačné pružinky a hotovo. Je viacero možností (prevedení radenia). Môže byť iný mechanizmus s jednou pružinkou a tá sa nedá samostatne kúpiť, iba telo páky. Pomôže na čas aj jej mierne natiahnutie.
Podľa roku výroby nájdeš v katalógoch u Šírera konkrétne typy pružín (tela páky) a objednáš, vymeníš. Len pri rozoberaní opatrne a pri skladaní tiež = treba tri ruky :-)
Inak to radenie funguje roky (až na tie pružinky - svine jedny!) :D (konkrétne 9 kolové Campagnolo veloce z roku 2000 alebo 9 kolové Mirage asi z 2008 - majú odlišné mechanizmy)

Keby si bol v ZA, tak sa ti na to môžem pozrieť, resp. aspoň ukázať rozobraté...

misopetrovic - rozladenie dorazov prehadzky s radením o viac pastorkov nesúvisí.

pedal, čo s tým majú bovdeny? Tie mením len ak mením rám :-) Naposledy pred 7,5 rokom na cesťáku. ;-)
13.06.2013 - 00:48:42
00
moze byt v nich bordel a drhnut lanko,alebo moze byt zalomeny
13.06.2013 - 08:03:04
00
lobogo, ako dlho máš tie páky, resp. rok výroby? Predpokladám, že sú unavené aretačné pružinky. Mal som podobný problém. Pri radení na menší pastorok to časom začalo radiť o dva či tri naraz. A potom aj pri prejazde nerovnosťami (preskočenie koľají a pod.).

Treba páku rozobrať, dať nové aretačné pružinky a hotovo. Je viacero možností (prevedení radenia). Môže byť iný mechanizmus s jednou pružinkou a tá sa nedá samostatne kúpiť, iba telo páky. Pomôže na čas aj jej mierne natiahnutie.
Podľa roku výroby nájdeš v katalógoch u Šírera konkrétne typy pružín (tela páky) a objednáš, vymeníš. Len pri rozoberaní opatrne a pri skladaní tiež = treba tri ruky :-)
Inak to radenie funguje roky (až na tie pružinky - svine jedny!) :D (konkrétne 9 kolové Campagnolo veloce z roku 2000 alebo 9 kolové Mirage asi z 2008 - majú odlišné mechanizmy)

Keby si bol v ZA, tak sa ti na to môžem pozrieť, resp. aspoň ukázať rozobraté...

misopetrovic - rozladenie dorazov prehadzky s radením o viac pastorkov nesúvisí.

pedal, čo s tým majú bovdeny? Tie mením len ak mením rám :-) Naposledy pred 7,5 rokom na cesťáku. ;-)


tie paky nemam ani 2 roky, myslim že to je Veloce 2010. V servise mi známy povedal že to môžu byť pruzinky, ale že nerobi campu tak sa mi nechcel v tom šparať.
13.06.2013 - 10:39:02
00
Hmm, zaujimavy problem ktory Lord pekne vysvetlil. Aspon budem vediet, ked mi zrazu preradi o viac zubov a pritom som do packy tukol len raz a jemne:-) V tychto starsich Veloce sa da prehodit aj o viac pastorkov naraz, novsie Veloce (tusim od 2011) uz tuto vymozenost nema, mozno aj kvoli zmienenemu problemu, neviem...
13.06.2013 - 10:59:22
00
Budú to len tie pružinky. Ozubenie sa nemohlo tak rýchlo zodrať. Je to ešte v záruke? Ktoré sú to? Ultra - shift alebo Escape? Escape mám Xenon (som si pomýlil, že Mirage), ale na 9 kolo. Aretačný mechanizmus (páčky, pružinka) je ten istý, len je na polohovom ozubenom koliečku 9 polôh. Na Ultrashift už tuším podľa obrázku, ktorá "mini" pružinka to môže byť. :-)

http://www.campagnolo-sirer.cz/uploads/pdf/Katalog_nahr._dilu_2010.pdf

Peto02, toto nemám z vlastnej hlavy. Radenie začalo blbnúť a tak som kúpil nové najlacnejšie páky a medzitým som od jedného človeka od Šírera prostredníctvom mailov zisťoval, čo môže byť ako problém. A vďaka tomu, že mi napísali, že býva problém s únavou aretačných pružín (pružiny - podľa typu mechanizmu), som to rozobral a pružinku trošku natiahol. Inak by som musel kúpiť nové telo páky kvôli jednej poondiatej pružinke. Ovšem na Veloce 2000 sa dajú kúpiť aretačné "G" pružinky samostatne. Takže keď už viem, čo robí problémy, tak mám jedny páky stále v rezerve kým sa nezoderú alebo dajú kúpiť ND. ;-)
13.06.2013 - 11:08:13
00
Hmm, zaujimavy problem ktory Lord pekne vysvetlil. Aspon budem vediet, ked mi zrazu preradi o viac zubov a pritom som do packy tukol len raz a jemne:-) V tychto starsich Veloce sa da prehodit aj o viac pastorkov naraz, novsie Veloce (tusim od 2011) uz tuto vymozenost nema, mozno aj kvoli zmienenemu problemu, neviem...


vozim campu veloce 2012, 10 speed a na lahsi prevod sa da prehodit az o tri prevody lahsi, naraz :-)
13.06.2013 - 12:03:14
00
Tak problem je v samovolnom preradovani na najmensi pastorok, cize na tazsi prevod pri stlaceni packy pravym palcom. Mne sa zdalo, ze v roku 2011 toto pri Velce nebolo mozne o viac ako 1 pastorok pri jednom stlaceni. U mna ked stlacim tu packu trocha viac tak zhodim retaz aj o 2 pastorky na tazsi prevod. Samozrejme sa mozem mylit :-)
13.06.2013 - 12:32:01
00
tak hej na tazsi to ide len o jedno...ja som komentoval len podradovanie na lahsi prevod :)
13.06.2013 - 14:31:24
00
O koľko prevodov sa dá naraz preradiť závisí od typu radenia, ale neviem či to vyjadruje dodatok ku názvu ako napr. "Escape" alebo "Ultra - shift", či "Ergopower". Xenon Ergopower fungujú: na väčšie pastorky môžem radiť kedykoľvek až o 3 naraz, ale dolu na menšie iba po jednom. Na starých Veloce 2000 môžem radiť hore až o 3 naraz a dolu aj o všetky naraz. Tá malá páčka sa otočí aj o 9 polôh ak dočiahnem. :-)
13.06.2013 - 15:46:38
00
Budú to len tie pružinky. Ozubenie sa nemohlo tak rýchlo zodrať. Je to ešte v záruke? Ktoré sú to? Ultra - shift alebo Escape? Escape mám Xenon (som si pomýlil, že Mirage), ale na 9 kolo. Aretačný mechanizmus (páčky, pružinka) je ten istý, len je na polohovom ozubenom koliečku 9 polôh. Na Ultrashift už tuším podľa obrázku, ktorá "mini" pružinka to môže byť. :-)

http://www.campagnolo-sirer.cz/uploads/pdf/Katalog_nahr._dilu_2010.pdf


Ano ešte 2 mesiac maximalne to bude v zaruke. Lenže to moc nechcem posielať lebo nebude mať na čom jazdiť. Myslím že Power shift, ale neviem. O viac pastorkov ide prehodiť iba na lahši, na ťažši iba po jednom.(teraz po viacerych ked to je dodrbane). Čiže mysliš že bude stačiť pruzinku vymeniť? :)
13.06.2013 - 17:00:10
00
Predpokladám, že áno. Treba rozobrať a vymeniť aretačnú pružinku - ky. Pokiaľ sa vo vnútri niečo nezlomilo... Bez rozobratia ťažko niečo veštiť. Počas 13tich rokoch používania Campy je toto zatiaľ jediný problém, ktorý som musel riešiť.
13.06.2013 - 21:20:42
00
ja od veloce cez centaur ,record a superrecord bez problemov.nikdy nic ide to jak oci.daj to kuknut niekomu kto sa vtom vyzna
13.06.2013 - 22:29:04
00
keyboard_arrow_up