Albertovi dosla po Gire para. Ziadne utoky, ziadne stahovanie straty sa z jeho strany nekonalo. Skoda! :(. TdF ma o jednu zapletku menej. Po dnesnej etape asi nie je odvazne tvrdit, ze AC na bedni v Parizi figurovat nebude.
14.07.2011 - 17:48:29
00
Viete niekto, ako sa urcuje celkove poradie pri rovnosti casov? Kedze Peto Velits ma rovnaky cas ako Martin, pricom Martina vedu ako siesteho a Peta siedmeho. Pritom by som predpokladal, ze budu spolocne zdielat 6-7 miesto.

Pri etapových pretekoch sa v časovkách meria čas na stotiny sekundy, do celkových výsledkov sa však započítavajú celé sekundy (nezaokrúhľuje sa, desatiny a stotiny sa jednoducho odrežú).
Pri celkovej klasifikácii jednotlivcov pri rovnakom výslednom čase rozhodujú práve tieto odrezané zlomky sekúnd, ale len z časoviek jednotlivcov, medzi ktoré sa počíta aj prológ. Ak je niekoľko časoviek jednotlivcov, tak sa tieto fragmenty sčítavajú a jazdec s nižším fragmentom je lepší.
Ak nerozhodne prvé pravidlo, alebo v etapových pretekoch nie je zaradená časovka, tak rozhoduje súčet umiestnení v jednotlivých etapách. Jazdec s nižším súčtom je lepší.
Ak nerozhodnú ani tieto dve pravidlá, tak lepší je lepšie umiestnený jazdec v poslednej etape.

Zdroj: pravidlá UCI (www.uci.ch - rules)
14.07.2011 - 19:17:39
00
AC robil čo mohol škoda tých pár metrov pred cieľom...vzhľadom na tie pády a samozrejme super náročné giro.Tour je oproti tomu už pár rokov len slabší odvar.
Inak ten dnešný co-komentátor na eusporte mi už dosť liezol na nervy...musel som to prepnúť asi prvý krát na čt4.nedalo sa to počúvať.
btw:Samuel dnes super... :clap:


Naposledy upravil triki dňa 14.07.2011 - 20:55:06, celkovo upravené 1 krát.

14.07.2011 - 20:50:21
00
S Contadorom som pocul spajat problem s kolenami:
http://uk.eurosport.yahoo.com/10072011/58/tour-de-france-contador-knee-problems-crash.html

Ale ci to na jeho vykone hra najvacsiu rolu, neviem.
14.07.2011 - 20:53:05
00
AC robil čo mohol škoda tých pár metrov pred cieľom...vzhľadom na tie pády a samozrejme super náročné giro.Tour je oproti tomu už pár rokov len slabší odvar.
Inak ten dnešný co-komentátor na eusporte mi už dosť liezol na nervy...musel som to prepnúť asi prvý krát na čt4.nedalo sa to počúvať.
btw:Samuel dnes super... :clap:

Z Alberta som prekvapený, celý kopec sa zdalo, že si to kontroluje a na konci zrazu asi 10 či 15 sekúnd stratil na Schlecka.
Ja to pozerám na STV. Som zástancom teórie, že Bakyho počúvam už dlho a ešte možno dlho budem. Je zázrak že to ide na STV a úroveň je slušná. Neunikajú im podstatné veci, dnes to veľmi prežívali s Peťom a komentár je až prekvapujúco dobrý. Čakal som to horšie. Vždy sú tam traja, menia sa a tí hostia, Zanický, Privara, Fraňo, otec Petra Velitsa, Čanecký a možno ďalší, nevidel som všetky etapy. Niňaj niekedy strelí hovadinu ale dá sa to prežiť. Podľa mňa by sme mali podporiť našich ako Slováci. Nemám rád STV ale palec hore za to ako robia Tour.
14.07.2011 - 22:00:34
00
Z Alberta som prekvapený, celý kopec sa zdalo, že si to kontroluje a na konci zrazu asi 10 či 15 sekúnd stratil na Schlecka.
Ja to pozerám na STV. Som zástancom teórie, že Bakyho počúvam už dlho a ešte možno dlho budem. Je zázrak že to ide na STV a úroveň je slušná. Neunikajú im podstatné veci, dnes to veľmi prežívali s Peťom a komentár je až prekvapujúco dobrý. Čakal som to horšie. Vždy sú tam traja, menia sa a tí hostia, Zanický, Privara, Fraňo, otec Petra Velitsa, Čanecký a možno ďalší, nevidel som všetky etapy. Niňaj niekedy strelí hovadinu ale dá sa to prežiť. Podľa mňa by sme mali podporiť našich ako Slováci. Nemám rád STV ale palec hore za to ako robia Tour.
radsej v HD,ako ten grc pozerat na 50" telke....
14.07.2011 - 23:49:10
00
hehe, zajtra bude kvakat asi Jurco .....(ako host)
14.07.2011 - 23:57:01
00
Aspon teraz po prvy krat STV pozerat treba.Aj keby bola bez komentara.Predpokladam, ze kazdy majitel sedej mozgovej kory a priaznivec cyklistiky na Slovensku si to zdovodni velmi rychlo.
Btw. sam som ocakaval uroven vysielania podstatne horsiu.Absencia :swear: reklamy je v dnesnom medialnom svete neskutocny balzam na dusu.
15.07.2011 - 00:13:10
00
canopus: Donedávna HD nebolo a nikomu to nevadilo. Ja mám síce len 32 palec, ale je to v pohode aj na STV. Načo si kupuješ takú ozrutu? :)

A veru zlaté STV bez reklám. Eurosport mi totálne lezie s nimi na nervy. Komentár na STV dobrý aj so striedaním slovenských hostí, čo veľké plus, pretože sa človek dozvie niečo aj o pretekároch a pretekaní z prvej ruky a aj o iných ľuďoch, ktorí sú v svk cyklistike. Ja som sa ešte ani raz počas žiadneho prenosu nenudil a to takmer poctivo pozerám od začiatku až do konca prenosu... Aspoň raz nenadávam na to, že platím koncesionárske poplatky :)

A AC asi fakt nie je na Tour fit. Predsa Giro bol Mordor. Nikto nie je v tom pelotóne taký stroj aby vyhral Giro a ešte aj suverénne Tour - ale možno ešte niečo vymyslí, Ťažkých etáp ešte mám dosť. Ja osobne fandím bratom Schleckovcom...
15.07.2011 - 06:57:48
00
canopus: Donedávna HD nebolo a nikomu to nevadilo. Ja mám síce len 32 palec, ale je to v pohode aj na STV. Načo si kupuješ takú ozrutu? :)

A veru zlaté STV bez reklám. Eurosport mi totálne lezie s nimi na nervy. Komentár na STV dobrý aj so striedaním slovenských hostí, čo veľké plus, pretože sa človek dozvie niečo aj o pretekároch a pretekaní z prvej ruky a aj o iných ľuďoch, ktorí sú v svk cyklistike. Ja som sa ešte ani raz počas žiadneho prenosu nenudil a to takmer poctivo pozerám od začiatku až do konca prenosu... Aspoň raz nenadávam na to, že platím koncesionárske poplatky :)

A AC asi fakt nie je na Tour fit. Predsa Giro bol Mordor. Nikto nie je v tom pelotóne taký stroj aby vyhral Giro a ešte aj suverénne Tour - ale možno ešte niečo vymyslí, Ťažkých etáp ešte mám dosť. Ja osobne fandím bratom Schleckovcom...

dost zaujimave ze vyse 5 rokov pozeram na HD a donedavna sa mi to nezda :D,chystam sa na 3m platno cez projektor :P

som zvedavy ako dnes dopadne etapka a ako si poradi PV s Aubisque,drzme mu palce
15.07.2011 - 12:50:54
00
Ako to nakoniec bolo s bicyklom Petra Velitsa? Podla clanku (tu na stranke) to chapem asi tak, ze tim nevozi kopiu jeho bicykla. Aspon doteraz som bol v tom, ze favoriti timu maju na aute kopiu svojho bikeu (rovnako nastaveny) a nasledne su tam rezervne pre istotu.

"Ani neviem, čo sa pri tom páde stalo. Najskôr spadli bez dôvodu traja jazdci z tímu Europcar a potom sme išli k zemi my, ktorí sme boli za nimi. Pád nebol vážny, len som si poškodil bicykel a nefungoval prehadzovač. Dali mi rezervu a bicykel mi opravovali v aute. Následne mi ho vrátili, ale keď som v stúpaní na Tourmalet zabral, opäť mi poriadne nefungoval prehadzovač," popísal problémy Peter Velits.
15.07.2011 - 14:10:34
00
kokos ten Jurco je iny zaklinac hadov :yawn: :P
15.07.2011 - 15:15:55
00
uz nech sa nevracaju ktomu moceniu :P
15.07.2011 - 15:16:56
00
kokos ten Jurco je iny zaklinac hadov :yawn: :P


akurát som prišiel z výjazdu, zapnem STV2 -TdF ....a zaspal som :yawn: ....ten Jučro, čo sa týka verbálnej stranky je iný čarodej 8)
15.07.2011 - 16:17:41
00
tak kto ho pozná vie že Milan sa pri rozhovoroch neponáhľa. Ale je to jeden z bafíkov ktorí jazdil TdF. Ale pozerám STV. nieje to najhoršie.
15.07.2011 - 16:59:08
00
keyboard_arrow_up