http://refresher.sk/27216-Amazon-oslavuje-a-pripravuje-obrovske-zlavy-pocas-jedineho-dna-Vraj-predcia-aj-ponuky-na-Black-Friday
08.07.2015 - 10:26:22
00
ako je to s postovnym ( + clo / dph) z amazonu ?
08.07.2015 - 10:31:33
00
V tom článku píšu: ...pre Slovákov je zrejme najvýhodnejšie nakupovať cez nemeckú verziu stránky. Tam by malo byť všetko.
08.07.2015 - 10:37:17
00
sry :(
len som zbezne prebehol clanok
dik
08.07.2015 - 10:39:51
00
Ahojte mam menší problém s nemeckým amazonom. Objednával som u nich tovar, objednávka klasicky platená kartou, za 2 dni mi prišlo že objednávka nemôže byť uskutočnená kvoli nejakej chybe v banke. Tak som objednávku poslal druhý krát, zaplatil z druhej karty tovar prišiel všetko v pohode. Teraz po mesiaci mi prišiel od nich list, že chcú zaplatiť sumu za tovar + úroky za omeškanie platby :o :o . Hneď som im písal čo sa deje a oni mi napísali že mi omylom poslali peniaze (dobropis) za tú prvú nedokončenú obj. . a ja že som im peniaze mesiac nechcel poslať tak preto tie úroky. :fubar:
Dnes som im napísal že im bez problémov pošlem tú omylom poslanú sumu na môj účet, ale tie úroky nech zabudnú, keďže mi vôbec nepísali ani nevolali ohľadne tej sumy.
Majú právo aj naďalej vymáhať tie úroky, kedže oni tvrdia že ma viac krát kontaktovali? Ako nie je to veľký peniaz cca 30€ ale aj tak :@
24.02.2017 - 19:55:49
00
Ziadne uroky neplat, ale okamzite im posli naspat original dlznu sumu. Takisto im napis, ze si im peniaze vratil, hned ako si zistil, ze su ich a uroky odmietas platit. Kludne tam dopln, ze ak si stale myslia, ze maju narok na urok, nech sa obratia na prislusny sud. Btw, bol to tovar od amazonu, alebo len sprostedkovany od ineho dodavatela?
25.02.2017 - 06:34:42
00
Ak naozaj oni omylom poslali platbu naspäť, je to zrejme ich chyba a tam to začalo. Pripomína mi to moju mediáciu s pomarančovým operátorom, ktorý omylom odpojil číslo, vyrobil opakované problémy a ešte mal po mojom odstúpení od zmluvy tú drzosť vymáhať zmluvnú pokutu. Celé som to vyhral, keďže k iniciálnemu pochybeniu došlo na ich strane. Treba len upozorniť, že tieto korporácie majú dosť peňazí na právnikov, takže tvoje právne kroky musia byť 105%-né.
25.02.2017 - 06:46:58
00
Objednala som v amazon de, platbu som zvolila umoznenim stiahnutia z uctu v prospech amazon. Dnes prisla vyzva z banky na potvrdenie sepa mandatu, a v mbanke mi to nejde spravit pokial nezadam IBAN firmy amazon, a ten samozrejme nemam. Zmenit sposob platby v systeme uz nejde. Otazka vystornuje sa to samo ta objednavka v systeme po vyprsani cakacej doby na umoznenie sepa mandatu ? Platili ste niekto tymto sposobom? Nechcela vasa banka iban amazonu?
Storno objednavky tiez uz nie je mozne
07.07.2017 - 15:37:36
00
Mne to spravilo to isté. Nakoniec som zaplatil priamym prevodom. Dodali všetko, síce mi došiel domov list, aby som urýchlene uhradil dlžnú sumu. Ale nakoniec všetko bolo OK.
No stress.
10.07.2017 - 08:08:19
00
Dik. Tovar je na ceste. Je nezaplateny.Komunikovala som s nimi,ziadala udaje na priamu platbu. Tie mi daju az ked im z mojeje banky pride nejake zamietnutie ci co, a to moze trvat 1 az 2 tyzdne. Pokuta za zadanie nevhodneho uctu bude 3 eury. Vraj mam cakat kym mi poslu udaje pre platbu. Tak dufam ze tam nenahodia aj nejake penale , lebo ja som ich hned upozornila na druhy den,ze to nepojde ten sepa mandat ze chcem platit inak.
10.07.2017 - 08:59:36
00
Mne vygenerovali požiadavku na platbu tesne predtým ako mi doručili tovar, myslím, že inkaso spúšťajú hneď ako expedujú tovať. A u mňa to bolo, myslím, bez poplatku.
Mám slovenskú banku (Sberbank) ale tovar som si dal doviezť do Viedne, kde robím a nebol tam žiaden problém.
10.07.2017 - 09:32:29
00
nerad nakupujem takto preto sa vobec nevyznam - z amazon.com sa clo a dph plati? pise mi to free shipping
28.11.2017 - 18:14:47
00
amazon.com = USA, ak si to posles na Slovensko, budes platit dph a clo...

Ak chces mat clo a dph uz zahrnute v cene, dvojrocnu EU zaruku atd, nakupuj na Amazon.de
28.11.2017 - 18:33:45
01
Nezáleží od obchodu, ale od toho kde obchod sídli.
Ak objednávaš z EU, tak neplatíš navyše ani DHP ani clo. Ak objednávaš mimo EU, tak závisí od hodnoty objednávky (ráta sa do toho aj poštovné). Momentálne to je tuším tak, že od 22€ platíš +DPH a od cca 100 alebo 150 aj clo.
Ale stalo sa mi už pár razy, že mi cez colnicu prešla aj drahšia zásielka z Ázie bez doplácania.

Tak PhilJ ma predbehol.
28.11.2017 - 18:38:06
01
Preklikaj sa ale az na posledny krok pred odoslanim objednavky (musis zadat aj sposob platby, cislo karty, etc) ci je ozaj free shipping.
28.11.2017 - 19:29:19
01
keyboard_arrow_up