Sak to :/
06.08.2021 - 21:40:11
00
Mam vyskúšané, že bunda na bike sa da použiť na turistiku, ale opačne...co ja viem
06.08.2021 - 21:45:39
00
Ja používam bundu na behanie (taká tá tenká, model si už nepamätám) na bike a celkom to funguje.
06.08.2021 - 22:17:18
00
nie decathlon veci, ale moj pohlad na vec, kedze pouzivam "1 kus oblecenia na vsetko", treba si rozmysliet:
- co sa od veci ocakava a vyzaduje z technickeho hladiska (sem by som zaradil napr. priedysnost membrany, zivotnost materialov...)
- co sa od veci z funkcneho hladiska (sem by som zaradil napr. strih, celkova vaha, ficury ako kolko/akych vrecak...)
- kolko je ochotny investovat
- rozne ine faktory (napr. znacka, dizajn, ekologia)

Nikdy som nemal speci cyklo oblecko (okrem nejakych drobnosti typu 5ten, boxerkovy chranic na kostrc, kolenacky...) a tipujem ze tak z 80+% mi to ani nechyba (alebo neviem ze mi to chyba). Jedina vec co ma napada, je odhalene krize na biku - to sa ale da tiez vyriesit ak clovek kuka vhodne oblecenie ineho zamerania. No a ja konkretne vyuzivam hlavne "turisticke" vybavenie, pretoze mi pride/pre mna je omnoho praktickejsie a kopu z veci nosim aj "do mesta". Par prikladov:
* softshell (vyuzivam casto) + hardshell (vyuzivam vynimocne) mam turisticke gtx. Pravdaze, na bike sa clovek spoti ako pri kazdej inej aerobnej aktivite, ale je len minimalny/ziadny rozdiel medzi vykonnostou bundy z toho isteho materialu ked je na bike vs nieco ine. Preto, pre mna nema zmysel kupit si trebars aj drahu "cyklo" bundu ktoru ale napr. nebudem nosit do mesta lebo sa mi nepaci a do mesta/ine aktivity kupim nieco "lacne".
* termo - stredna vrstva - absolutne nevidim dovod preco by "turisticke" termo a "cyklo" termo mali byt ine. Opat, jediny rozdiel je casto dizajn, pripadne ficury ako reflexne prvky a podobne.

Nohavice su pre mna asi tak "jedine" kde by malo/ma zmysel oblecko s cyklo zameranim, kvoli:
* predieranie sa v rozkroku/na riti
* zachytavanie sa nohy do pohonu (nie az tak kriticke, da sa casto "nejak" poriesit)

Teda pre mna, z "technickeho hladiska" nieje dovod kupovat speci cyklo oblecenie, pretoze tie iste/lepsie materialy sa pouzivaju aj na ine druhy. Moze to byt drahsie na 1ks oblecenia, ale uprimne, ked vidim temu "co vam priniesla postarka", tak myslim ze aj s tym ze kupujem drahe veci ale "po 1 kuse" moj satnik nieje zdaleka tak drahy (+vyuzivam vypredaje :D ).
07.08.2021 - 13:46:30
00
Stanos niekedy je to proste psychohygiena:)
07.08.2021 - 13:54:25
00
pravdaze a chapem to, ja som hlavne reagoval na toto co si sa pytal, "teoreticky niektorá iná z tých turistických, vhodná na jeseň a jar ako bike bunda" - ze imo sa neboj kludne ist na bike aj do "necyklo" veci ked ti vyhovuju, lebo itak vedia fungovat casto aspon tak dobre
07.08.2021 - 14:03:41
00
Ja mám presne opačný názor. Minimálne strih turistickej bundy je od veci na bike kde je predok kratší a zadok dlhší, plus vrecká na chrbte ti asi turistické oblečenie neposkytne a tiež celkovo strih a funkčné vlastnosti, aj keď neviem čo presne od funkčnej bundy čakáš. Na turistické oblečenie nie sú kladené také vysoké nároky ako na bikerské. Aj ceny tomu zodpovedajú.
07.08.2021 - 16:10:24
00
to s vreckami som nakoniec zmazal z mojho prveho komentu, ale pravdaze, ked niekomu vyhovuju napr. tie zadne vrecka na bunde, tak napr. turisticke to nema. Ja ich ale prave nechcem, lebo aj na bike nosim batoh.

strih je tiez silno individi vec a napr. lezecke a casto aj turisticke bundy maju tiez predok prave vykrojeny (bohuzial, zadok casto nieje dostatocne predlzeny) - opat, mne toto nevyhovuje ani na biku a dlho som hladal ("turisticky") softshell co je dost dlhy.

"Na turistické oblečenie nie sú kladené také vysoké nároky ako na bikerské" - prepac, ale vcelku nerozumiem. Akoze ano, ked som teraz otvoril bike24 tak na mna vyskocila nejaka POC nepremokava sustacka za 650e, ale inak je najcastejsie medzi najdrahsimi vecami presne ten isty gtx, potom obcasne nejaky neoshell a zvysok nieco "nezname" proprietarne ako mas v akomkolvek outdoor obchode.

pre ilustraciu co pouzivam: https://www.mountain-equipment.co.uk/collections/mens-jackets/products/vulcan-jacket

edit: aby som ale nebol zle pochopeny - ja vobec nevravim ze cyklo oblecenie nema zmysel alebo co. Ako som uz povedal pred tym, chcel som len povedat ze ak si clovek rozmysli co je prenho dolezite a co nie, tak aj ine druhy oblecenia posluzia dobre aj na biku a parametrovo (rozumej odvod potu, priedysnost, nepremokavost, rychlost schnutia, odolnost, vaha) je taketo oblecenie casto minimalne na rovnakej urovni.
Taktiez, moznost vyberu sa ti razantne zvysi.
07.08.2021 - 17:23:49
02
Jano1987 napísal:


Pred pár dňami som si ju kúpil. Ten basic dekáč držiak na flašu ju doškriabe už pri prvom vložení. Flaša vyzera hrozne po 3 výjazdoch. Ak máš dobrý držiak tak odporúčam sama o sebe fajn nádoba na vodu :)
07.08.2021 - 20:26:15
00
Vie niekto poradiť či existuje tachometer ktorý by som mohol umiesniť do hlavového zloženia? To na obrázku je Garmin za 250e....

Prílohy:

tachometer.jpg
tachometer.jpg 383.43 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2021 - 10:40:58
00
Tachometre maju vacsinou vlastny system upinania a len na riaditka/predstavec. Pri GPS cyklopocitacoch je to uz lepsie a niektore systemy su vzajomne kompatibilne
https://eshop.merida.sk/krytka-predstavca-drziak-cyklopocitaca-0594_d30646.html
Nemusis si kupit drahy Wahoo alebo Garmin, ale napr. Bryton/iGPSport, ktore maju cenovo dostupnejsie modely.
14.08.2021 - 12:22:54
01
Tiež tak nosím tacho, niečo podobné som našiel tu: https://www.aliexpress.com/item/1005003124629165.html
14.08.2021 - 14:13:45
01
Kupil som si svoj prvy cestny bajk, Triban RC 520, spravil na nom testovacich 9km. Potom som si kupil pumpu a chcel som ho dofukmut, ale ...

Zadny ventilok je rovny a po odkruteni dzindziku/krusku (sorry za odborne vyrazy) som bol schopny dofuknut koleso.

Predny vetilok vyzera takto
jemne ohnuty, koleso sa neda dofuknut.
Nejake navrhy na opravu, alebo to mam rovno reklamovat?

Prílohy:

Komentár súboru: Predny vetilok je ohnuty
IMG_20210814_162744_1.jpg
IMG_20210814_162744_1.jpg 754.43 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2021 - 16:41:42
00
Narovnať a nafúkať
14.08.2021 - 17:11:17
03
Keď sa nezlomi...
14.08.2021 - 23:15:42
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up