To sa volá že oné Euro zóna a neni tam nijaké clo.
09.02.2010 - 15:31:40
00
ale ved som pisal,ze keby to bolo mimo EU :x
09.02.2010 - 15:35:00
00
sorry starý slepý človek hotové neštastie :D keby si platil clo tak ti ho praplatím .
09.02.2010 - 15:40:36
00
No ta colnica funguje ako kedy, som mal vec z USA nad 50€ a prisla rovno domov.
09.02.2010 - 15:42:33
00
quasko toto je este v pohode. Naposledy ked som na poste posielal balik do Nemecka sa ma postarka spytala ci je Nemecko v EU ;( , lebo ak vraj nie, tak by som musel vyplnit papiere pre colnikov.
09.02.2010 - 15:47:11
00
Trosku ozivim tuto temu.
V lete sa chystam kupit nejaky ram z ebay-u(US) ale shipping je US only. Co si o tomto myslite? Kupoval uz niekto nieco cez nich?
15.03.2010 - 14:42:09
00
shipping US only znamena ze posielaju iba do US... :) ja kupujem cez ebay ,hlavne DE ale aj UK,US...
15.03.2010 - 15:03:48
00
Vyzera to byt slusna firma, ma na stranke vsetko o sebe, v orsk.sk sa da preverit majitel... ALE, treba si uvedomit, ze preberas na tu firmu 100% kredit risk, tzn. ak im posles peniaze, trosku riskujes, napriek tomu si myslim, ze by to mohlo byt hodné toho rizika. Je to sprostredkovatelska sluzba, ktora si zauctuje proviziu za sprostredkovanie + zabezpeci dopravu, clo, dph a uhradu. Spocitaj si, ci sa ti to NAOZAJ oplati. Dal by som si dobre prestudovat Zmluvu niekomu skusenejsiemu, pripadne overil, ci nie su medzicasom v konkurze (pre istotu)

Druha moznost je kontaktovat predajcu a spytat sa na moznost exportu do EU... mnohi maju na svojich kontach nespravne info o zasielani tovaru, napr. ja som zatial vsetko kupoval "Germany Only" a zaslanie na Slovensko nebol problem... treba skusit...

Dixon, ty si taka liska bystrouska...
15.03.2010 - 15:06:16
00
shipping US only znamena ze posielaju iba do US... :) ja kupujem cez ebay ,hlavne DE ale aj UK,US...
Poriadne si precitaj cely moj prispevok a klikni na slovicko "tomto". Zjavne si nepochopil moju otazku. To, ze shipping US only znamena to, ze to posielaju iba v ramci US vie aj male decko... ;(

Dudo: Predajca priamo v popise cervenym prosi, aby ludia mimo US nebidovali, a kedze ten ram co chcem sa uz sotva da zohnat, je to moja jedina moznost. Samozrejme mu aj tak skusim napisat ci by sa nedalo nejako :cash: :handshake: dohodnut. Dik za vyjadrenie ;)
15.03.2010 - 15:14:50
00
mam pocit, ze americka danova a colna legislativa je tak postavena, ze sice zahranicny kupujuci prebera na seba zodpovednost za zaplatenie dani a ciel, ale v pripade nezaplatenia prechadza zodpovednost na exportera - z tohoto by mohla vyplyvat nevola US obchodov exportovat tovar...
15.03.2010 - 15:31:33
00
sorry :D som si nevsimol ze sa da kliknut na slovicko tomto,niektory nevedia co znamena shipping US only ... :lol:
15.03.2010 - 16:16:59
00
Poriadne si precitaj cely moj prispevok a klikni na slovicko "tomto". Zjavne si nepochopil moju otazku. To, ze shipping US only znamena to, ze to posielaju iba v ramci US vie aj male decko... ;(

Dudo: Predajca priamo v popise cervenym prosi, aby ludia mimo US nebidovali, a kedze ten ram co chcem sa uz sotva da zohnat, je to moja jedina moznost. Samozrejme mu aj tak skusim napisat ci by sa nedalo nejako :cash: :handshake: dohodnut. Dik za vyjadrenie ;)



Existuju viacero tychto spolocnosti, ktore kupia tovar v USA za teba a poslu ti ho. Su tam iste obmedzenia. Najznamejsia je asi http://www.shipito.cz/ Nemam prakticku skusenost, iba precitane nejake reakcie ludi po nete.
S predavajucim sa da niekedy dohodnut aj ked nedava moznost posielania mimo US. Zalezi fakt od konkretneho cloveka alebo firmy.
15.03.2010 - 16:38:15
00
sorry :D som si nevsimol ze sa da kliknut na slovicko tomto,niektory nevedia co znamena shipping US only ... :lol:


hoho, takých už bolo čo tam mali US shipping only a po peknom maili s odkazom na služby USPS veľmi ochotne zmenili svoj názor 8) tu je link http://pe.usps.gov/text/imm/ps_028.htm

horšie je to v prípade, že ti sám ebay (pretože si to predávajúci chtiac/nechtiac nastaví) nedovolí bidovať na daný tovar a ty to zistíš minútu pred koncom aukcie, keď už ti je akékoľvek mailovanie s predávajúcim na dve veci :x ale toto sa aspoň mne stalo zatiaľ len raz ;)
15.03.2010 - 21:43:32
00
ja väčšinou používam bezplatnú službu od Viaddress.com, keď nakupujem z USA, pretože poskytujú bezplatnú americkú virtuálnu adresu, takže sa dá nakupovať od ktoréhokoľvek predajcu alebo ebayre z USA a Viaddress prepošle nákup tebe. Prihlásiš sa na http://www.viaddress.com , ihned dostaneš email so svojou US adresou a môžeš ju začať používať na nákupy od amerických predajcov, od Amazon a Ebay predajcov. Viaddress tiež môže kúpiť pre teba zbožie, ak americký predajca neakceptuje medzinárodné kreditné karty – a bez poplatkov. Je to veľmi užitečné, mrknite na to http://www.viaddress.com
19.05.2010 - 09:15:45
00
Má to háčik a to že si treba regnúť aj ebay účet na túto adersu pretože podľa mojej skúsenosti (UK) v mnohýh prípadoch ani nejde bidnúť pokiaľ sa krajny nezhodujú.
19.05.2010 - 10:01:04
00
keyboard_arrow_up