Prepač, uprimne, nikoho som nechcel uraziť. Tieto mapy terba brať ako turistické, nie su určene cyklistom konkrétne na MTB ale ja som sa s ničím podrobnejším nestretol. Sú tam vyznačene hlavne turistické značky t.j. červena-hrebenova, zelena-spojnica medzi dovoma značkami a pod, sú tam všetky doležite orientačné body a pod. Je jasne že všetky zvažnice a lesne cesty tam nemôžu byť zakreslene to by ta mapa musela byť v inej mierke. Ja ma slen dobre skúsenosti s VKU mapamy a používam ich odkedy sa tomu venujem to je 10rokov.
04.08.2006 - 09:57:59
00
Ok, beriem to, ja som sa neurazil, len som mal pocit, ze kampus chcel nieco, podla coho sa bude vediet orientovat prave mimo turistickych znaciek. Ja tiez pouzivam tieto od VKU, lebo bezne sa nic lepsie neda zohnat, akurat ich musim brat s rezervou a pocitat s tym, ze mozem obcas bludit, ked zajdem niekde, kde to nepoznam.
04.08.2006 - 10:03:59
00
Je to tak, VKÚ je v poho, ale mohlo by to byť lepšie, mám dojem, že v ich mapách ide hlavne o značené trasy, zbytok už tak presný nie je, je množstvo zvažníc a iných lesných ciest, ktoré by tam mali byť a nie sú, ostáva ti len si ich zakresliť sám. Ja používam aj Shocart, ten má síce mierku 1:75000, ale teraz robia nejaké nové formáty, uvidíme. Tá istá oblasť na VKÚ a Shocart má niekedy pekné rozdiely v označení konkrétnej cesty, ale zase krajina sa mení a lesný traktor spraví aj zo singletracku zvažnicu. :D

Môj 650 príspevok, otváram šampus, som v ELITE. :D
04.08.2006 - 10:28:26
00
Ja by som chcel ešte toľko, pohľad z lietadla alebo vrtulnika a nasledna mapa s toho vzniknuta je predsa len podľa mna horšia na orientacie, zo zzeme to všetko predsa vyzera uplne inak, pre mňa osobne by bola taka mapa nepoužiteľna.A v zalesnenom terene aj tak zvaznice a lesne cesty z vrtulinka neuvidíš a preto nemože byt do takejto mapy zakreslena.
04.08.2006 - 10:46:03
00
Takisto nemám voči VKU žiadne výhrady, ale niekedy ako píše katko sú tam drobné odchýlky (viď obrázok).

Prílohy:

vku.jpg
vku.jpg 74.76 KiB thumb_up0thumb_down

04.08.2006 - 10:49:32
00
Mapy treba brat z rezervou,ako to uz ktosi napisal,ale na zakladnu orientaciu,to nieje zle-lepsie ako sa orientovat podla slnka,machu,mravenisiek alebo v najhorsom pripade mesiaca :lol:
Ale taky dobry Garmin Quest by veru nebol zly... :roll:
04.08.2006 - 11:23:45
00
To, ze sa mapy od reality odlisuju, nad tym sa uz ani nepozastavujem, beriem to ako normalnu vec, len ma obcas zaraza, ako velmi sa lisia ... nevadilo by mi to az tak na menej frekventovanych turistickych trasach (napr. Slanske vrchy, Sarriska vrchovina), ale dost ma to prekvapilo, ked som bol na dovolenke v Pieninach ... a casy vyznacene pri niektorych usekoch mi pridu uplne scestne ... ale ako zakladna orientacia je to fajn, preto ak idem niekde, kde to moc nepoznam, vzdy hodim do vaku aj kompas, kedze som si este nenasporil na GPS-ko, ale aj to hadam raz bude ... ina vec je, ked lesnici vyrubu stromy, na ktorych su znacky a trasu nikto nanovo nepreznaci, lenze to suvisi s dalsimi problemami (financie, nezaujem zo strany kompetentnych atd.). :( :cry:
04.08.2006 - 11:52:48
00
Ked vezmes do uvahy, ze mapy sa len obkresluju zo starsich, kontrola v terene sa urobi raz za 10 rokov tak sa nediv. Preto aj ja davam prednost tracklogu z GPS ak mi ho ma kto poskytnut.
04.08.2006 - 12:01:36
00
nezrovnalosti v mapach su hlavne v znaceni lesnych ciest, lesaci si spravia par zvaznic a uz mas z toho komplet gulas, prejdene cesty ktore na mape nenajdem si ich tam proste zakreslim
13.02.2007 - 14:37:28
00
Takisto nemám voči VKU žiadne výhrady, ale niekedy ako píše katko sú tam drobné odchýlky (viď obrázok).


Audino asi máš zle nakalibrovanú mapu (na jar to skúsim odmerať svojím GPSkom). Túto trasu jazdím aj ja. Od Lúčok po modrej cez Petrovanské lúky buď do Tr. Teplíc alebo do Opatovskej doliny...BTW je tam taký pekný stupák, na tej tvojej mape je to ako vrch Svitavy...tlačíš tam tiež ? :)
13.02.2007 - 15:09:24
00
a co tak http://maps.google.com/

????????????
27.02.2007 - 10:37:43
00
a co tak http://maps.google.com/

????????????


celkom vhodne zobrat si to so sebou do batohu :lol:
27.02.2007 - 15:46:06
00
a co tak http://maps.google.com/

????????????


a tie detaily no proste neskutočné... :cry: :cry:
27.02.2007 - 15:58:35
00
Niektore casti slovenska su nafotene aj detailne ale skoda ze nie cele . Neviem ako to funguje ci budu aj lepsie fotky okolia kosic co by som ako kosican privital alebo sa ta databaza uz neobnovuje
27.02.2007 - 16:56:59
00
Niektore casti slovenska su nafotene aj detailne ale skoda ze nie cele . Neviem ako to funguje ci budu aj lepsie fotky okolia kosic co by som ako kosican privital alebo sa ta databaza uz neobnovuje


no neviem za posledny rok som ziadnu zmenu nezaznamenal :o((( skoda
27.02.2007 - 21:14:15
00
keyboard_arrow_up