Už dlhšie sa pohrávam s myšlienkou prejsť Levočské vrchy. Tento priestor stvorený armádou uzavrel vrchy na dlhých 60 rokov, čím vznikla akokeby časová bublina, kus histórie a najmä nedotknuté zákutia, stratený svet. Jediná vec, čo mňa osobne odrádza je rozloha VVP - najväčší v bývalom Československu a samozrejme žiadné dostupné mapy. Mám vojenské mapy, neviem z akého roku. Mierka by mala byť 1:25000, ale su tak divne kreslené, proste pre mňa sú španielskou dedinou a nepoužiteľné. Nemáte niekto nejaké normálne mapy tejto bezpochyby zaujímavej lokality? Potešil by ma aj súbor s nejakými turistickými chodníčkami, predpokladám, že tie lesy sú ešte nedotknuté a bude to tam riadna húština. Ak by ste mali niečo poteším sa. Na oplátku ponúkam tie vojenské mapy Levočských vrchov.
02.07.2015 - 07:09:22
00
:D
budeš prekvapený, že je tam celkom hustá sieť cyklotrás, dokonca na MTB-ikerovi je už založená téma.............
cyklotrasy-navigacie/levocske-vrchy-byvaly-vojensky-obvod-javorina-t14447.html?hilit=baroncek

"húština" už veľmi neni, vojaci usilovne pília, kým ešte môžu z cudzieho nachmátať...............
02.07.2015 - 07:19:20
00
keyboard_arrow_up