A dalsia otazka, keby som chcel prejst cez Moravu do Rakuska, dalo by sa to aj cez Marchegsky viadukt aj ked sluzi pre zeleznicu?
30.05.2007 - 11:33:46
00
A keby som chcel ist z Kamzika az povedzme niekde do Pezinka, ktorej znacky sa mam drzat? Lebo zatial mam obehany Kamzik a blizke okolie, ale ked sa tak pozeram aj teraz z kancla, do Pezinka by sa asi dalo tiez nejako cez les dostat. Len akosi nie je cas ist si kupit dajaku turisticku mapu.


Mapu si kup .. to sa oplati ... tuto trasu som siel, musim to pozriet do mapy, kde som odbocil z cervenej na modru (ci zelenu?) a dostal som sa do čiernej Vody, potom Pezinok a po ceste domov, ale bolo to 76km a siel som to 7 hodin, i ked dost pohodovym tempom s prestavkymi na vyhliadkach a obedom na Pezinskej Babe ...
30.05.2007 - 12:50:50
00
... to asi ťažko , hneď by ťa Rakúsky pohraničník zastavil a bral by ťa ako "zbehlíka". Denne tam na rôznych miestach stojí "teréňák" a v ňoch sedia a strážia...
Na druhú stranu jedine kompou ( prevoz 25 sk)
30.05.2007 - 12:52:02
00
A dalsia otazka, keby som chcel prejst cez Moravu do Rakuska, dalo by sa to aj cez Marchegsky viadukt aj ked sluzi pre zeleznicu?

Pockaj si ked budeme v Schengene, potom Moravu mozes beztrestne aj preplavat, len neviem co s bicyklom.
Inac tento napad som dostal aj ja.
Mas dve moznosti bud ist cez Berg alebo cez Zahorsku Ves tou kompou.
Uz niekolko rokov sa uvazuje o postaveni tzv. cyklolavky cez Moravu, niekde v okoli Devinskej, ale stale sa len uvazuje a bude sa uvazovat, namiesto jej postavenia.
Na druhu stranu by sa dalo prepravit aj vlakom. Zo stanice Devinska do Marchegu. Vlaky chodia kazdu hodinu. Len neviem cenu.
30.05.2007 - 13:15:56
00
To s tou Moravou ma uz tiez napadlo, na druhy breh to nie je az tak daleko. Len neviem, ci by taku dialku preplaval bike :D Ale tu mapu si rozhodne pojdem kupit....nevie niekto ci sa da zohnat aj mapa SK-AT pohranicia?
30.05.2007 - 13:38:23
00
To s tou Moravou ma uz tiez napadlo, na druhy breh to nie je az tak daleko. Len neviem, ci by taku dialku preplaval bike :D Ale tu mapu si rozhodne pojdem kupit....nevie niekto ci sa da zohnat aj mapa SK-AT pohranicia?

Chod už do toho obchodu a kúp si tu mapu, maju ich tam niekoľko desiatok, určite tam najdeš čo potrebuješ, napr. v Auparku v knihkupectve kupujem mapy ja. :x
30.05.2007 - 14:06:44
00
Turistická mapa VKU č. 127 - Malé Karpaty-Bratislava by mohla postačovať.
30.05.2007 - 20:39:17
00
S tou mapou súhlasím . Mám ju teraz v ruke. Tak dávam tip na trasu. Skôr si myslím že bude viac pre žiletkárov ale zbehol som ju už aj na horskom a slick plášťom v pohode.

Trasa je napríklad vhodná ak fúka severáčik, popri Morave sa dá "lesíkoch" občas schovať.

štart - povedzme od mostu Lafranconi.
po ceste do Devína ( alebo s MTB na Devínsku Kobylu a potom sa spustiť do Devína)
popri Morave po cyklotrase cez Vysokú pri Morave
do Záhorskej Vsi.
cez kompu do AUT ( 25 Sk a OP nutný alebo "červený Schwechater Beer dres") do Angern
a potom cestou na juho západ cez Marchegg, doporučujem okolo Schloshof a Engelhartstetten , most cez Dunaj a sme v Hainburgu.
Domov na Berg už trafí každý.

Ak fúka severáčik, pekná jazda aj s 34 - 38 km na tacháči a dosť v pohode ( teda na žiletke).

Ak idem občas na MTB dá sa to spestriť výjazdom cez Devínsku Kobylu a prípadne na Hainburgu na kopček Bransberg (výborný výhľad).
cca 80 - 90 km.

ps. Zablúdiť sa nedá.
30.05.2007 - 22:36:24
00
Som tu nový, tak Vám skočím rovno do stredu rozhovoru. Prvýkrát sme šli z Devínskej Novej Vsi "vedľa" Moravy. Dôležitá je zastávka v bufete U starého bicykla. Potom Vysoká pri Morave, Záhorská Ves-kompa, Angern. Ale neodbočili sme do Marcheggu. Pokračovali sme do Ganserndorfu. Začalo sa stmievať, tak šup späť. Druhýkrát ešte ďalej na Viedeň. Do Deutsch-Wagram. Odtiaľ zase späť. Báli sme sa, že nestihneme kompu. Ale tá premáva až do 21.55 hod. Teraz to už viem. Neskoro. Dúfam, že na tretí pokus dobijeme aj centrum Viedne.
30.05.2007 - 23:25:19
00
u mna zatial vedu kosariska a odtial na somara... (mozno aj preto ze som zatial toho vela nenajazdil...) alebo z pod somara(neviem ako sa to tam vola) smerom na limbach a potom do pezinka na vinobranie :lol:
18.06.2007 - 17:48:01
00
Už som si uvedomil, že na tomto fóre ste MTBikeri, tak už sa medzi Vás pár týždňov nemiešam. Patrím medzi Cross. Ľudovo sa tomu hovorí cykloturistika. A už k veci. Spomínali ste v minulých príspevkoch trasy do Rakúska. Cez Záhorskú Ves - kompou do Angernu sme to skúšali už 2x. Včera sme išli opačným smerom. Z Devínskej Novej Vsi - Petržalka - Hainburg - Dunajská cyklocesta - Viedeň. Asi 90 km. O pár dní nechám pár foto na mojej www (logo WWW pod týmto príspevkom) Pozor! Je to úplná rovina, asfalt. Nevhodné pre MTB! A už končím Cross-príspevok medzi Vaše MTB. Prajem Vám príjemné chvíle na bike.
18.06.2007 - 22:13:56
00
Nespravime si niekedy dajaku turu cez Karpaty, povedzme niekde z Krasňan do lesa a tam sa nejako pomotat a vymotat sa niekde v Pezinku. Ja by som si na to v pohode trufol, ale prestava ma to bavit sameho. Vcera som sa dostal az niekde do neznama (mapa na byte, isiel som len tak podla znaciek a potom som odbocil niekde mimo znacky) a keby nebolo uz skoro pol deviatej, motal by som sa dalej. Ale radsej som zbehol dole na tu cestu zo Zel.stud. do Lamaca a odtial po ceste do Ruzinova......cca 39km
19.06.2007 - 14:30:25
00
Nespravime si niekedy dajaku turu cez Karpaty, povedzme niekde z Krasňan do lesa a tam sa nejako pomotat a vymotat sa niekde v Pezinku. Ja by som si na to v pohode trufol, ale prestava ma to bavit sameho. Vcera som sa dostal az niekde do neznama (mapa na byte, isiel som len tak podla znaciek a potom som odbocil niekde mimo znacky) a keby nebolo uz skoro pol deviatej, motal by som sa dalej. Ale radsej som zbehol dole na tu cestu zo Zel.stud. do Lamaca a odtial po ceste do Ruzinova......cca 39km
Prečo si išiel zo Železnej do Lamača a odtial do Ružinova :?: Ved si mohol isť smerom k Slivovi a cez Peknú cestu do Krasnan, PoLUS, Kuchajda a Ružinov. :wink:
Aký maš bike :?: my sa chystáme asi o 3 týždne na jeden výjazd do M.Karpát ale je to na celý den, cca 80 km 20%cesta, zvyšok les, podrobnejšie si to najdi na fore: Náročne Malé Karpaty? Sme zatial 3 +učasť potvrdil aj TURBI
19.06.2007 - 14:36:22
00
Osedlavam KONA FIRE MOUNTAIN NINE, kupil som asi pred mesiacom, okrem jedneho defektu ziadny problem, najazdenych nieco cez 700km, hlavne oblast M.Karpaty-BA, v sobotu som bol doma na ture na Inovci (pisane v sekcii sukromne jazdy - Vyjazd na Inovec).

Ta vcerajsia trasa viedla: Ruzinov (Mraziarenska ul.) - Krasnany - Kamzik - dajake malincie pri modrej znacke smerom na PK, a odtial zjazd dole na tu asfaltku a po nej cez Zel.Studienku po Prazskej dole k Dunaju a popri Dunaji spat na byt.

P.S. nie som Bratislavcan, ale ten bike mi pomaha zabit tu furu volneho casu po praci.
19.06.2007 - 14:46:45
00
no dobre, a nechceš sa teda pridať ne ten výjazd :?: bude to pohodička, žiadne šialenstvo, ja mám málo najazdené a chalani to isté :) Turbi ak pojde v čo dúfam na tom bude asi najlepšie.
19.06.2007 - 14:52:25
00
keyboard_arrow_up