to GéTé: se shocart mám tuto zkušenost. edice jejich map pro čr více odpovídá realitě co se týká polních a lesních cest (nezpevněných) oproti mapám kčt (i ty se ale v novém vydání blíží skutečnosti). kčt mi ale připadají lepší v tom, že na rozdíl od shocartu používají pro tisk částečně průhledné barvy, takže se nestane, že by člověk nemohl z mapy vyčíst nějaké informace v místě, kde se seběhne několik turistických značek a jejich značení překryje např. tok, cestu, želecnici...
zajímalo mě, jak to vypadá s přesností map shocart pro sr a tak sem si koupit mapu č.1086 -oravská magura a porovnaval sem jí s mapou od vkú a s detaily, které si pamatuju. musím říct, shocart naprosto neodpovídá realitě. takže POROZ :!: pokud budou použity podklady vkú tak možná lepší ale napřed bych rozhodně porovnal shocart s vkú a další mapou v místě, kde to dobře znáš a pak se teprve rozhodnul, jestli koupit nebo ne. ušetříš si tak peníze a zklamání. mapy vkú považuju za velmi dobře provedený a i wgs84 mi vyhovuje víc než s1942 :roll:
a pro všechny: používá někdo z vás oziexplorer? a co ozi3d? nějak se mi nedaří vehrát výšková data :( poradí mi někdo? aby sme tu neodbočovali od tématu tak třeba na mail :wink: mám nějaký nascanovaný mapy a sem ochoten poskytnout.
23.03.2006 - 10:42:05
00
Mám aj kompl. atlas Čiech zo Shocartu. Ten je tiež veľmi dobrý, no a mal by vyjsť aj Slovenský (zase zo Shocartu), ale použijú sa podklady VKÚ. Niekedy okolo mája t.roku.


Odkial mas to info o podkladoch od VKU?
Moc logicke sa mi to nezda, ale mozne je vsetko.
23.03.2006 - 23:08:33
00
Mozem potvrdit,
koncom aprila vyjde Turisticky atlas SR od Shocartu ( podklad od VKU ), mierka 1:50 000, zaroven by mal vyjst i Cykloatlas SR od VKU v mierke 1:100 000. Ja osobne som prerabal mapu Shocartu, oblast Bratislava, Zahorie... mozem potvrdit, grafika tu bola lepsia nez VKU, i ked chyb bolo neurekom. Shocart sa mi zda ustretovejsi k bikerom, nez VKU, i ked mapy VKU mam vcelku rad...
Lafin
24.03.2006 - 20:46:02
00
je pravda ze vo vojenskych mapach su zakerslene aj stare lesnicke cesty, chodnicky po vrstevniciach a podobne detaily?.....totizto aspon v regione mala fatra som nasiel dva krat viac chodnickov a cesticiek nez je zakreslene v turistickej mape........kde sa daju voj. mapy stiahnut?....pocul som ze uz su odtajnene :o
24.03.2006 - 22:02:19
00
v tejto teme na prvej strane mas par linkov, prestuduj si ich ;)
24.03.2006 - 22:24:37
00
Vďaka za upozornenie vette. Ja som ten atlas objednával a nemal som tým pádom možnosť ho s niečím porovnať (a ani by ma nenapadlo, že by mohol nesedieť s realitou) a tak isto by som objednával aj Slovenský, hoci teraz si mi dal chrobáka do hlavy.
A tie informácie mám od Shocartu - posielali objednávateľom 1. atlasu, no a potom v niektorom (asi februárovom ) čísle Vela bol informačný leták.
25.03.2006 - 08:14:56
00
to vette: používá někdo z vás oziexplorer? a co ozi3d? nějak se mi nedaří vehrát výšková data :( poradí mi někdo? aby sme tu neodbočovali od tématu tak třeba na mail :wink: mám nějaký nascanovaný mapy a sem ochoten poskytnout.[/quote]

používam Oziho. myslím, že je to v3.95
3D nie.
na doplnenie a sumarizáciu prejdenej trasy použi program Trackan. Veľmi šikovná vec. Nájdeš ho na nete.
25.03.2006 - 08:20:24
00
to vette: používá někdo z vás oziexplorer? a co ozi3d? nějak se mi nedaří vehrát výšková data :( poradí mi někdo? aby sme tu neodbočovali od tématu tak třeba na mail :wink: mám nějaký nascanovaný mapy a sem ochoten poskytnout.




Podme s tym do temy GPS a myslim, ze to mozeme rozpitvavat.
25.03.2006 - 20:46:04
00
Už som to tu raz propagoval www.googleearth.com Ked si predplatíš(neviem presne kolko,lebo to platí moj tata,cca200sk mesiac,fakt neviem spýtam sa)tak sa možeš na slovensko i (svet) pozret z blízkosti 10m a tam máš zaznačené všetky cesty(aj lesné a nelesné)Mne osobne to už super super pomohlo 8)
26.03.2006 - 04:44:16
00
Už som to tu raz propagoval www.googleearth.com Ked si predplatíš(neviem presne kolko,lebo to platí moj tata,cca200sk mesiac,fakt neviem spýtam sa)tak sa možeš na slovensko i (svet) pozret z blízkosti 10m a tam máš zaznačené všetky cesty(aj lesné a nelesné)Mne osobne to už super super pomohlo 8)


To sa mi nezdá. Rozlíšenie máp je pre všetky 3 verzie Google Earth (free, plus, pro) asi rovnaké. Verzia Plus napríklad pridáva práve podporu GPS:
http://earth.google.com/earth_plus.html
26.03.2006 - 10:13:49
00
Našiel som nejaké slovenské ortofotomapy, ktoré sa mi zdajú lepšie ako googlové. Bohužiaľ hranice katastov sa nedajú vypnúť. Samozrejme ortofoto mapa je len na dohľadanie detailov normálnej mapy, pretože chýbajú akékoľvek popisy.
http://www.podnemapy.sk/lpis/viewer.htm
16.06.2006 - 14:20:18
00
Už som to tu raz propagoval www.googleearth.com Ked si predplatíš(neviem presne kolko,lebo to platí moj tata,cca200sk mesiac,fakt neviem spýtam sa)tak sa možeš na slovensko i (svet) pozret z blízkosti 10m a tam máš zaznačené všetky cesty(aj lesné a nelesné)Mne osobne to už super super pomohlo 8)

este jedna otazka. v tej free verzii nie je cele Slovensko spracovane na max rozliseni. a ako to je spracovane v PRO verzii? Je cele Slovensko na max rozliseni?
16.06.2006 - 14:27:00
00
este jedna otazka. v tej free verzii nie je cele Slovensko spracovane na max rozliseni. a ako to je spracovane v PRO verzii? Je cele Slovensko na max rozliseni?


Rozlíšenie máp je pre všetky 3 verzie Google Earth (free, plus, pro) rovnaké.
16.06.2006 - 14:47:50
00
neviete niekto stranku mapy slovenska ale taku co netreba stahovat ze len pridem nna internet pridem na stranku pozriem a vypnem nieco take ako je www.mapy.sk ale podrobnejsiu kto o takom niecom vie?? :?:
17.06.2006 - 14:50:17
00
Našiel som nejaké slovenské ortofotomapy, ktoré sa mi zdajú lepšie ako googlové. Bohužiaľ hranice katastov sa nedajú vypnúť. Samozrejme ortofoto mapa je len na dohľadanie detailov normálnej mapy, pretože chýbajú akékoľvek popisy.
http://www.podnemapy.sk/lpis/viewer.htm

pozri si ten link od stula myslim ze je to celkom OK
17.06.2006 - 16:28:07
00
cron
keyboard_arrow_up