Strecno -Vrutky.Ako tam citam tie frázy o emisiach a udrzatelnej mobilite...Nozik sa mi otvara!
Budovanie cyklotras bohuzial vacsina populacie ma ako synonymum tunelovania verejnych financii.
Ako mororkar by som mal tiez podpisat peticiu nech nam tu niekde postavia Stelvio,lebo na Sturci nas nemaju radi plechovkari a dusia policajti,a ako letecky modelar zas peticiu za RC letisko lebo s Aeroklubom je tazka dohoda!
Ale ako vravel jedem madarsky kolega v byvalej praci:
Ale kto to bude zaplatiť?!!!!😉
01.12.2020 - 13:56:16
00
Zda sa, ze nepoznas danu lokalitu a jej problematiku. To jedine ciastocne ospravedlnuje tie hluposti co si popisal. Ale nic to nemeni na tom, ze ked nemas nic rozumne k teme, tak radsej zostan ticho a nepis.
01.12.2020 - 14:04:48
08
rs955i Napis prosim z coho konkretne sa ti otvara...
Produkcia emisi v doprave je meratelna, naklady na projektovu pripravu a vystavbu tiez.
Tunelovat vo faze posudzovania vplyvov na zivotne prostredie velmi nie je co. Navyse naklady na vystavbu 1km cyklistickej komunikacie v porovnani napr. s dialnicou su u nas cca 50x nizsie.
Dialnic, rychlostnych ciest a ciest je v SR vyse 18000 km + cca 25000 miestnych komunikacii, cesticiek pre cyklistov je mozno do 100 km + mozno do 500 km spolocnych cesticiek s chodcami. Z coho sa podla teba viac vytunelovalo?
Myslim ze RC letisko nie je stavbou vo verejnom zaujme, so sukromnych penazi si ho po vybaveni potrebnych povoleni samozrejme postavit mozes.
01.12.2020 - 14:41:36
02
No lebo aj pridavok MERO v motorovej nafte znizuje emisie Co2,ale za aku cenu...
A napriklad cyklocesta do Tomcian ...
01.12.2020 - 14:48:40
00
Naftu pouzivam akurat na cistenie, do bicykla ju liat netreba :P Z MT do Tomcian, co som nasiel je spolocna cesticka s chodcami 800m za 367 000 €. Sirkove usporiadanie vyzera na 1,5 + 1,5 + 0,4 + 2,0m. Ak na cyklisticku cast pripada cca 55% nakladov, tak sme na 0,25 mil. €/km. Cykl. komunikacia Strecno - Vrutky bude stat vraj 0,7 mil €/km, dialnica D1 LL po Dubnu skalu bude vraj 38 mil €/km. Uz len z tychto cisel je vidiet, kde je aky priestor na tunelovanie.
01.12.2020 - 15:09:51
00
Jezus napísal:
Zda sa, ze nepoznas danu lokalitu a jej problematiku. To jedine ciastocne ospravedlnuje tie hluposti co si popisal. Ale nic to nemeni na tom, ze ked nemas nic rozumne k teme, tak radsej zostan ticho a nepis.

Pravdu mas nepoznam,a neviem si predstavit ako z Janosikova do NL teda za ake penaze...
Ked v tomto bananistane je problem spravit tunel Visnove.Ved vdaka tomu rieseniu 2+1pruh cesty tam aj v plechu trpnem aby som tam nemusel nudzovo zastavit.
Ale ze to vyriesi nova cyklotrasa,nato asi niesom dost slnieckovy.
01.12.2020 - 15:27:08
00
Takze ak tu cestu poznas a napriek tomu si myslis, ze je v poriadku, aby po nej jazdili aj cyklisti (a blokovali Ta ked tadial pojdes autom), tak potom uz nemam co dodat. Dalej zi vo svojom slnieckarskom svete kde netreba cyklotrasu pod Strecnom a cyklisti nech tam jazdia spolu s autami v tych pruhoch.
01.12.2020 - 15:37:18
11
rs955i Vklude to ber ako investiciu do rozvoja turizmu a zaroven do zdravia ludi. Z turizmu sa ti peniaze vratia a cim viac ludi bude sportovat resp. hybat sa, tym menej ich bude potrebovat nakladnu zdravotnu starostlivost.
01.12.2020 - 15:41:42
00
Zigo nebudem za hadat kolko co stoji,len som si polozil otazku ci prave tam ten cyklochodnik bol potrebny .Značnú cast roka zijem v Sklabini a z MT chodim okolo Biotiky ako znacna cast cyklistov snerujucich do VF.Len ze mi to v navi kreslilo trasu cez Tomcany reku skusim.A musim povedať luxusne az na to ukoncenie pred T.Ale mozno casom sa ak to zlepsi a pochopim naco je to dobre.
A prejdi na Squirt,potom postaci aj jarova voda a este viac zachranis planetu..
01.12.2020 - 15:50:16
00
Jezus, pisem ze je v poriadku jazdit po tej ceste?
Cez prazdniny som zo Strecna siel so synom cez s Rakytie a Saracniky a asi v tretine kopca zacal mrncat ze uz tahat nechce aby sme sa vratili a šli po ceste,no nebolo mi vsetko jedno...Zmesou slubov a vyhrazok som ho nejak motivoval a presli sme k AC Turiec a nakoniec sa mu pacilo...
01.12.2020 - 16:09:17
00
A napriek tomu vsetkemu vystupujes proti vybudovaniu tej cyklotrasy a hladas v tom hypoteticke problemy a tunelovanie? OK, ved nemozem rozumiet vsetkemu...
01.12.2020 - 16:46:46
04
Skus par krat citat ak to na prvy krat nedavas.Alebo mi chces rozporovat tie dva body,ktore povazujem za nebetycne kecy a po dobudovani tej trasy sa znizia emisoe a dosiahne sa udrzatelna mobilita napriklad tym ze z Kia prestanu vozit zamestnancov autobusmi.
A naozaj neviem ako sa orientujes v tom konkretnom terene ale mne nepride ze tam par nadsencov s macetami za mesiac spravi cyklotrasu...
A na zaklade coho si vlastne dospel k tomuto?
:vystupujes proti vybudovaniu tej cyklotrasy a hladas v tom hypoteticke problemy a tunelovanie?
01.12.2020 - 17:29:30
00
Ides si svoje. Pre mna nema vyznam dalej stracat cas tymto hranim sa na slovicka.
01.12.2020 - 17:47:30
00
A mozem aspon nadalej pisat alebo mam ostat ticho?
Zda sa, ze nepoznas danu lokalitu a jej problematiku. To jedine ciastocne ospravedlnuje tie hluposti co si popisal. Ale nic to nemeni na tom, ze ked nemóas nic rozumne k teme, tak radsej zostan ticho a nepis.
01.12.2020 - 17:59:37
00
Zatial si nenapisal nic prinosne. Zaver si z toho urob sam, ja uz koncim.
01.12.2020 - 18:02:23
00
keyboard_arrow_up