Chcem poprosit o pomoc majitela nejakeho GPS, najlepsie nejaky garmin, aby mi prosim skusil, ci je pouzitelny nasledujuci subor v tomto zariadeni pre cyklotrasu, teda ci sa da spracovat a nasledne nahrat do zariadenia a nasledne aj vyuzit pri trase. Kedze nie som majitelom tohto zariadenia, budem velmi vdacny za info.

Subor .gpx pripojeny k tejto sprave pripadne piste a ja ho poslem emailom.

Dakujem

Prílohy:

Komentár súboru: gpx
klacianska_magura.gpx [90.56 KiB] Zobraziť na mape

04.08.2009 - 20:38:23
00
Ten súbor z prílohy je súbor cesty (ROUTE) a má 1012 waypointov, čo je pre prístroje Garmin veľa. Zredukoval som ti ho na 100 waypointov (bodov) a priložil vo formáte GPX a PLT. Tiež som daný súbor skonvertoval do súboru trasy (TRACK), počet trackpointov ostal 1012. Tak isto to máš priložené aj v GPX aj v PLT formáte. Ukážka je z Garmin MapSource, vidno na nej cestu (route), ktorá má 100 waypointov (bodov).

Prílohy:

GARMIN_MAPSOURCE.jpg
GARMIN_MAPSOURCE.jpg 186.41 KiB thumb_up0thumb_down

TRACK-klacianska_magura.plt [69.33 KiB]

TRACK-klacianska_magura.gpx [81.67 KiB] Zobraziť na mape

ROUTE_100-klacianska_magura.rte [6.81 KiB]

ROUTE_100-klacianska_magura.gpx [8.87 KiB] Zobraziť na mape

05.08.2009 - 08:34:57
00
Ok, dakujem velmi pekne, ja som len chcel vediet, ci je to mozne a ci davam dobry format kvoli tomu, ze ja zatial pouzivam trackstick, ktory dokaze len zaznacit prejdenu trasu a ja si tieto trasy ukladam a nahodou ak by som sa rozhdool kupit nejaky garmin tak ci ich bude mozne vobec vyuzit. Mozem este otazku, ako dlho si sa s tym asi bavil, kym si to pripravil/upravil pre svoj garmin?
05.08.2009 - 09:14:23
00
kua, laco,

totok keby som dokazal v mapsource, tak sa tym normalne zacnem zivit :)

klobuk dole ...
05.08.2009 - 09:18:12
00
GPSBabel to istí :D
05.08.2009 - 09:25:59
00
Este mam otazku, co je teda lepsie, ROUTE alebo TRACK, alebo aky je medzi nimi rozdiel?
05.08.2009 - 09:37:12
00
Ukážka je z Garmin MapSource, vidno na nej cestu (route), ktorá má 100 waypointov (bodov).


Laco, co je to za mapu v tej ukazke? Je mierne odlisna od Slovakia Topo 2...

???
05.08.2009 - 09:40:17
00
Jaroh: máš to tam predsa napísané :P
mondzo: track je záznam prejdenej trasy, route je cesta po ktorej ťa má navigovať
05.08.2009 - 09:49:35
00
Jaroh: máš to tam predsa napísané :P


A kua, to som si nevsimol... Hmm, cakal som vsak od dlho ocakavanej v3 trochu viac, zas az take prevratne tie zmeny a zlepsenia pri porovnani s rovnakym vyrezom z v2 nie su ... dufam teda, ze aspon presnost znaciek sa zvysi...
05.08.2009 - 10:02:10
00
Mozem este otazku, ako dlho si sa s tym asi bavil, kym si to pripravil/upravil pre svoj garmin?


V programe GPSBabel sa to dá urobiť za pár minút.

GPSBabel: http://www.gpsbabel.org/

Ináč, ja nemám mapového Garmina. Používam Magellan MobileMapper 6, čo je vlastne outdoorové PDA-čko s GPS a v ňom program OziExplorerCE v2.31 s rôznymi rastrovými mapami. Mám tam síce nainštalovaný GarminMobileXT, ale to len tak zo zvedavosti, prípadne keď treba niečo vyskúšať, či funguje.


Hmm, cakal som vsak od dlho ocakavanej v3 trochu viac, zas az take prevratne tie zmeny a zlepsenia pri porovnani s rovnakym vyrezom z v2 nie su ...


No, lesné cesty ako ich poznáme z webu NLC (Národné lesnícke centrum) tam tak skoro nebudú. Ale chlapcom z GPSfóra sa podaril husársky kúsok. Dohodli sa s NLC o možnosti legálneho použitia ich dát. Takže tie lesné cesty, ktoré som vektorizoval niekedy v jeseni minulého roku a aj doplnkovú nadstavbovú vrstvu pre Garmin možno teraz používať legálne. Viac info tu: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2523.0.html

Suttorad urobil peknú novú inštalačku transparentnej nadstavbovej vrstvy lesných ciest pre Garminy. Dá sa nájsť a stiahnuť tu: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2523.msg20087.html#msg20087
Je to bod 4: "Lesné cesty pre navigácie Garmin, doplnkova transparentna vrstva. Hlavne cesty su cierne ciarkovane, vedlajsie cesty su cierne bodkovane."
05.08.2009 - 10:28:44
00
keyboard_arrow_up