Keď si to robil presne tak, ako som písal vyššie a keď si súbory správne umiestnil na SD kartu, potom v OruxMaps na základnej obrazovke pri kliknutí na "Select map offline" sa ti meno mapy objaví v zozname. Skrátka, vyskúšaj ešte raz a uvidíš.
09.09.2011 - 11:28:27
00
Ahoj Laco! Tak som stiahol este raz mobac, ako si pisal. Ale rozbehal som ho ani neviem ako v commanderi- rozbalim a v mobile atlas som urobil mapu podla postupu: zdroj slovakia topo lc+ atd.. Mapu som stiahol do fonu- vsetko ako pises. Ale je tu problem, ked ju mam otvorenu a chcem ju posunut, alebo priblizit tak to skoci na worldmap. Asi tak.
09.09.2011 - 22:57:54
00
Tú mapu máš v zozname off-line máp v Oruxe?
Keď na ňu v tom zozname klikneš, otvorí sa?
Vidíš ju (teda obrázok mapy)?
Mal si už v OruxMaps GPS fix (našlo tvoju polohu)?

Popíš presne (úplne), čo robíš v OruxMaps od jeho otvorenia až po moment, keď ako píšeš ti "preskočí" na world map. Tú mapu, ak nie je veľmi veľká, niekde upni, vyskúšam. Ak je veľká, vyrob si novú, menšiu (tak cca 10 x 10 km), vyskúšaj ju a upni ju, nech sa na ňu môžem pozrieť. Pokusy rob radšej s menšími mapami.

Píš zrozumiteľne, bod po bode.
09.09.2011 - 23:28:41
00
nema niekto stiahnute cyklomapy slovenska pre orux alebo locus? dik
10.09.2011 - 01:18:44
00
Ahoj Laco! Otvorim Oruxmaps- offlinemaps- mapa 1- zobrazi sa mapa- test zoom funguje- posuniem prstom, trackballom preskoci na worldmaps. GPS fix som neskusal- totiz ja som v Linzi a mapu som robil pre Slovensky raj.
ps: este skusim ako povies urobit mensiu- uvidime co sa bude diat, ale to bude len vecer.
Vdaka derzis.
10.09.2011 - 09:33:30
00
Nebude to tým, že niekde v OruxMaps máš nastavené, že ti má automaticky otvárať mapu nad miestom, kde momentálne si?

OruxMaps nepoužívam. Skús si prezrieť jeho menu, ako to máš nastavené. "GPX fix si neskúšal" - to znamená, že si si vlastne ten GPS program ešte ani v reáli nevyskúšal. To je ale to prvé, čo musíš urobiť - aby našlo tvoju polohu. Tvoja GPS-ka si možno myslí, že si niekde v Afrike. Urob to, aby si mal prvý GPS fix. A potom si môžeš urobiť mapu pre Linz, aby si videl ako to všetko funguje. Kým to neurobíš a s programom OruxMaps sa bližšie nezoznámiš, nemá význam ďalej diskutovať.


Naposledy upravil laco dňa 10.09.2011 - 10:11:51, celkovo upravené 2 krát.

10.09.2011 - 09:55:51
00
gulko100: Vyrob si mapy programom Mobac (viď prvý link na stiahnutie v prvom príspevku tejto témy), vyber si hociktorý mapový zdroj začínajúci na "_Slovakia Topo ...".
10.09.2011 - 10:00:54
00
Otvorim Oruxmaps- offlinemaps- mapa 1- zobrazi sa mapa- test zoom funguje- posuniem prstom, trackballom preskoci na worldmaps.

Asi si sa posunul na miesto, kde najdetailnejsou mapou je world map. Niekde v nastaveniach mozes vypnut, aby ti neprepinalo mapu automaticky.
10.09.2011 - 10:20:10
00
laco: to som skusal mam verziu 1.9 beta 6 (1831) ale ked vyberiem hociktory zdroj _Slovakia Topo hodi mi to iba cervene kriziky, ked vyberiem iny v pohode sa zobrazi mapa, neviem co robim zle

EDIT:
stiahol som novu verziu a ide:) inak co odporucas orux alebo skor locus?
10.09.2011 - 12:38:47
00
Na predchádzajúcej strane máš odpoveď.
Cykloserver urobil opatrenia proti sťahovaniu. Vyzerá to tak, že tentoraz to sú účinnejie opatrenia, ako tie, čo urobil niekedy na jar.

Cykloatlas adieu!
10.09.2011 - 13:47:03
00
Gulko100: Locus či Orux, prakticky to je asi jedno. Ak si však naviac aj geocacher, tak Locus.


EDIT: V novej verzii Locusu by podľa vyjadrenia jeho autora mali byť opäť spojazdnené on-line mapy Cykloatlasu. Má nejakú dohodu s majiteľmi autorských práv. Nebudú sa však dať v Locuse sťahovať a vyrábať z nich off-line mapy.
10.09.2011 - 17:40:54
00
Laco sice neviem ako, ale zacalo to fungovat ako ma- zatial. Urobil som mapu Linzu a GPS oznacilo presnu polohu: v nastaveniach oruxu som dal 5m. Dufam, ze to tak bude fungovat. Este musim googlit slovensky manual oruxmaps. Alebo ma ho niekto? Vdaka Laco- ked budem mat problem napisem. Derzis
ps:hlavne aby to fungovalo v Raji.
10.09.2011 - 23:07:23
00
Neboj sa, bude to fungovať aj v Raji aj v Peklisku!! (Pre neznalých: Peklisko je na okraji Slovenského raja.)


Keď si chceš v Linzi prezerať mapu Slovenského raja, tak si ešte raz prečítaj, čo ti píše Bogi vyššie (to som ti naznačoval aj ja).

Takže:

Základná obrazovka OruxMaps ---> Settings ---> Maps ---> Auto load maps ---> Never

Potom v nejakej on-line mape (napr. Google Maps) sa posuň nad oblasť Slovenského raja. (--- samozrejme musíš mať mobilné dáta, alebo byť niekde pripojený k wifi ---)

--- klik na ikonku zemegule vpravo hore ---> New Map ---> offline ---> vyberieš tú svoju mapu Slovenského raja
11.09.2011 - 11:45:38
00
To Laco ja som tu mapu Raja robil zo zdroja slovakia topo. Ale aj ta mi uz fakci ako ma- uz to neskace do worldmaps. Ten orux sa mi nejako prebudil. Inac dobre poznas nase okolie. Ta foto- tiez mame takeho v dedine: stale to prezenie a potom si ustelie, kde akurat padne- samozrejme Bik stale sebou. Derzis
11.09.2011 - 23:24:40
00
Ahoj Laco,

mal by som na teba otazocku, mam SAS.Planet Plus (SAS.Planet 110427 Beta). Robil som si skusobne Lesne cesty SK (base) + Hybridna vrstva Google Maps (overlay) a bolo to bez chybicky.

Ked som vsak chcel spravit Satelitnu mapa Google (base) + Turisticke znacene trasy SK (overlay) tak pri vyslednom exporte je vygenerovana pokodena overlay vrstva a to tak, ze v pripade ze pre danu kachlicku neexistuje obsah t.j. na tej kachlicke nema byt nakreslena turisticka trasa, system pouzije na tom mieste poslednu "funkcnu" kachlicku a opakuje to az dokym na danom riadku nie je kachlicka s obsahom. Pritom priamo v softe sa vsetko zobrazuje korektne.

Cache som vymazal, nepomohlo.

Nevies poradit ?

Dik
12.09.2011 - 01:51:35
00
keyboard_arrow_up