Sorry, ze som sa tu chvilu nezapajal do tejto debaty...
Ale dobudovanie singletracku je poziadavka Mestskych lesov, ako spravcu lesa... Ani jedna z poziadaviek, ktore na nas dal, nebola nezmyselna...
Kazdy ma na to iny nahlad... Napriklad k tym jamam...samozrejme, ze sa nezasypu cele, ale tak, aby tam nebola voda, a aby boli bezpecne... Riaditelovi Mestskych lesov ide najma o bezpecnost, a to by malo ist i nam... Ak bude treba, mozeme pre lto a ostatnych horskych free riderov vykopat niekde vedla trailu jamu na mamuty, ci diviacie lezovisko s troskou blata... take lokality pri traili su.... :rofl:
Strhnute hrany trailu, to je este pozostatok Stupavskeho maratonu... tu treba spevnit hranu a vyrovant to... Takze nic nezmyselne...
Takze kto bude chciet prist pomoct na dobudovani, ci oprave singletracku Cerova draha ten pride... kto bude mimo, tak pride inokedy, a kto nechce, tak ten nepride...
Je to len na Vas, ci chcete pomoct, alebo nie... :y:
20.04.2011 - 09:41:14
00
mozeme pre lto a ostatnych horskych free riderov vykopat niekde vedla trailu jamu na mamuty, ci diviacie lezovisko s troskou blata...

:rofl: :rofl: .. musime riaditela ML vytrenovat, aby posunul latku bezpecnosti :lol:

Ale inak ja som chcel taky narocnejsi usek (po starej cesticke) kde sa dala spravit aj preliezka, ale mar_tin to zamietol :devil: .. ale inak dobre sa mi keca, ked som tam nebol uz ani nepamatam :tmi:
20.04.2011 - 11:04:43
00
...narocnejsi usek ... ale mar_tin to zamietol...

ja som niekedy zamietol náročnejší úsek? skús mi to trošku bližšie opísať, lebo fakt neviem, čo teraz myslíš...
20.04.2011 - 11:10:58
00
:D mozno kecam, ale zdalo sa mi .. a to sme chceli Tebe spravit preliezku :lol: .. je to cca tu http://mapy.hiking.sk/?x=17.086960373025&y=48.224689806015 .. ako ides cez tu chuchvalcovu luku oproti 3. kamenolomu .. minuly rok tam padol cervivy strom, tak cesticka ide trochu padavo zo svahu , ale povodne to slo po nad nou, ja som to trochu precistoval, ale treba to dokoncit ak by sa to malo vyuzivat,je to asi 30 metrov dohromady a je tam aj take male esicko :)
20.04.2011 - 11:16:26
00
jaj, už viem... ja som to ale nezamietol, celé to skončilo tak, že sa ten padnutý strom rozpílil a potom sa nám s tým už asi nechcelo babrať :)
20.04.2011 - 12:29:47
00
Ja sa nezucastnim,
ako "laznik" idem na sviatky mimo BA.

Preto mi viac vyhovuju brigady cez tyzden "po robote",
o 17:30 som schopny byt nastupeny na singlaci.

Na pilu som poslal "členské pre Slombu",
dufam ze sa s nou nikdo nedokaličí.

Miro
21.04.2011 - 11:10:10
00
Tak dnes som sa na cerovke teda dosť natrápil... Jazdenie mi nešlo, stále ma to ťahalo dolu z trailu :( Dúfam, že zajtrajšia brigádka sa bude niesť v lepšom duchu. Náradie sme úspešne našli, máme k dispozícii dva rýle, motyku, hrable a mc.leoda. Ja ešte jedného prinesiem (edit: tak druhého nedonesiem, nemá rúčku), plus ešte pílu.
Takže sa vidíme zajtra o 10.00 na križovatke pri druhom kameňolome (pri studničke a rybníku)...
22.04.2011 - 19:31:14
00
Dnes sme sa stretli v peknom počte 9 trailbuilderov a opravili sme problémové úseky od kačínslej asfaltky po monolit, tj. približne tretinu zo všetkých pripomienok od Mestských lesov. Opravili sme nájazd na trailz asfaltky, o kus ďalej sme vytvorili nájazd na schod zo starého brvna (len na vnútornej polovici). Ďalej sme vyrovnali pár šikmých úsekov a mierne sme zasypali vývrat, v ktorom sa držalo blato. Nakoniec sme odstránili zlomenú polovicu pôvodne klopeného mostíka, ktorý je teraz samozrejme užší, takže si treba dávať trošku viac pozor ;) Ďakujem všetkým, ktorí prišli :muscle:

pár fotiek:

a1.sphotos.ak.fbcdn.net

a8.sphotos.ak.fbcdn.net

a5.sphotos.ak.fbcdn.net

a7.sphotos.ak.fbcdn.net

a4.sphotos.ak.fbcdn.net

a6.sphotos.ak.fbcdn.net

a7.sphotos.ak.fbcdn.net

a1.sphotos.ak.fbcdn.net
23.04.2011 - 22:31:57
00
bolia ma ruky :muscle:
23.04.2011 - 22:38:00
00
Pekné fotky :y: .
25.04.2011 - 20:04:51
00
ok... Takže by sme sa do tej zbierky mohli pustiť. Plán je kúpiť pílu v cenovej kategórii okolo 200€. Presnú značku/typ ešte neviem, ale skôr sa prikláňam k osvedčenej dvojici Husqvarna/Stihl. Kto má teda záujem prispieť, môže poslať sumu podľa svojich možností na účet 520700-4202203816/8360. Do správy pre príjemcu prosím napíšte, že je to na pílu, nech to viem identifikovať... Vopred vďaka všetkým...


no neviem ci sa do zbierky nieco dostalo ale ja by som mohol prispiet svojou vlastnou pilou, treba navrhnut kedy.
01.05.2011 - 22:16:41
00
Do zbierky sa veru dostalo, ešte to nechcem uzatvárať, nech sa kúpi aj nejaké to príslušenstvo, každopádne ďakujem všetkým, ktorí prispeli, prípadne ešte prispejú. K tvojej ponuke, brácho, je to super, keď by sme s apustili do toho trailu pod horárňou (najprv sa musí vybaviť povolenie), tak tam sa určite uživia aj dve píly. Na cerovke toho momentálne moc nie je, ale aj tak vďaka za ponuku, určite tu bude napísané, kedy a kde sa bude píliť...
01.05.2011 - 22:23:34
00
ok, narobime z toho triesky, uz len keby som ho mohol mat na dvore ako toto

Prílohy:

drevo.jpg
drevo.jpg 51.99 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2011 - 22:53:42
00
prípadne ešte prispejú

Uzzzz som prispel :lol:
02.05.2011 - 09:37:51
00
Keďže sa už na pílu nazbieralo dosť peňazí (zajtra by už mala byť naleštená a hlavne nabrúsená husqvarna naša), chcem sa opýtať, kto by sa cez víkend pridal na pilčícku brigádku? Neviem ešte, či v sobotu alebo v nedeľu, ale to by sme si ešte upresnili. Plán je prejsť trail od uhlenky smerom dolu a čo sa bude dať, popíliť. Tento víkend je asi najvhodnejší termín, pretože ďalšie dva sú veľké veľké bajkové akcie, takže nebude ani čas, ani ľudia ;)

Jo, samozrejme sa patrí všetkým, ktorí na pílu prispeli, poďakovať. Dúfam, že vzhľadom na výber značkového stroja, bude píla dlho a spoľahlivo slúžiť. Vďaka ešte raz... :handshake:
04.05.2011 - 21:51:18
00
keyboard_arrow_up