A co by z toho ta firma mala ak by som minul xy penazi na letenky a kupil to tam ked to iste urobi VPNka a nemusim kupovat letenky. Milos, places na nespravnom hrobe.
24.08.2022 - 12:35:37
00
Sesulak napísal:
Ale uz miesas hrusky s jablkami. Bavime sa o sluzbe Strava, ktora ma sidlo v San Franciscu v USA. Ide hlavne o to, ze naklady na uzivatela a prevadzku servera su rovnake, ci si tu sluzbu objedna niekto z Nemecka, alebo z Burundi.

Nechcem vam tu velmi narusat myslienkove pochody, ale toto nemusi byt pravda - je uplne bezne, ze cloudovi provideri maju rozne ceny per-lokalita. Navyse data EU uzivatelov musia byt/mali by byt ulozene vramci EU, takze je nepodstatne kde je registrovana spravcovska firma ...
24.08.2022 - 12:40:16
01
Ale stále nechápete podstatu, pokiaľ firma neporušuje zákony v tej ktorej krajine tak môže určiť cenu podľa klasického trhového mechanizmu, môže dať benefity inej krajine, môže ísť dočasne dobrovoľne aj do straty lebo chce zvýšiť o sebe niekde povedomie. Ale to nikomu nedáva právo páchať podvod voči Strave. Ak mi myslíte že strava má zlú cenovú politiku. Že reálna je na úrovni Brazílie a na ostatnom svete sa len obohacuje, tak najlepšia trhová spätná väzba je nevyužívať jej produkty, ideálne ani free verziu...
24.08.2022 - 12:52:26
00
podvod je nezakonna cinnost ale na tomto nic nezakonne nevidim.
VPN je legal, zaplatit sme zaplatili. Funguje to. Registrovany som ako slovak, vidia kde to pouzivam takze...
24.08.2022 - 12:54:42
00
neni to nezákonné ale nemorálne, si zaplatil 24,99 ale miloša si nechal zaplatit 39,99, si mu mal tiež povedat :D
24.08.2022 - 12:58:52
03
Jednoduche, je to obchadzanie pravidiel ktore si stanovila sukromna spolocnost a nevynucuje ich v takej miere aby obidenie nebolo trivialne. Urcite to nie je nezakonne, ale iste nemoralne. Na druhej strane musim povedat ze aj ja napr. sharujem netflix rodinne predplatne s domacnostami mimo rodiny a doteraz som sa nad vecou tymto sposobom nezamyslel ...
24.08.2022 - 13:01:36
00
milos21 napísal:
.... Že reálna je na úrovni Brazílie a na ostatnom svete sa len obohacuje, tak najlepšia trhová spätná väzba je nevyužívať jej produkty, ideálne ani free verziu...


Spytaj sa na to v Strave, ci by skor nechceli ziadne peniaze ako aspon nejake..
24.08.2022 - 13:03:44
00
Uviedol si Stravu do omylu, aby ti dala nižšiu cenu - podvod. To že v tom nič nezákonné nevidíte je nepodstatné. VPN je legal pokiaľ ním nepáchate trestnú činnosť. Aj nožík je legal ale keď niekoho bodneš, tak to bude už ilegal asi nie?

user_id že to Strava nerieši (lebo to nedokáže efektívne riešiť) nič nemení na podstate že páchate podvod
24.08.2022 - 13:04:52
04
Inak kým na mňa nezaútočíte, tiež nie som úplne čistý čo sa týka softvérového práva v iných veciach (u mňa asi iba sťahovanie filmov), ale netvárim sa že je to správne alebo ako šikovne som niekoho prechytračil alebo som na to hrdý...
24.08.2022 - 13:26:30
00
cize keby som siel osobne do Brazilie a cvakol to z copacabany na lehatku tak by to bolo ok?
24.08.2022 - 13:27:34
00
milos21 napísal:
Uviedol si Stravu do omylu, aby ti dala nižšiu cenu - podvod. To že v tom nič nezákonné nevidíte je nepodstatné. VPN je legal pokiaľ ním nepáchate trestnú činnosť. Aj nožík je legal ale keď niekoho bodneš, tak to bude už ilegal asi nie?

user_id že to Strava nerieši (lebo to nedokáže efektívne riešiť) nič nemení na podstate že páchate podvod

Ono by to najprv chcelo čítať celé podmienky nákupu aby to bolo možné klasifikovať ako podvod. Nebuď ako sudca dredd.
24.08.2022 - 13:28:31
01
scarinko napísal:
cize keby som siel osobne do Brazilie a cvakol to z copacabany na lehatku tak by to bolo ok?

No to by záviselo čo má Strava v podmienkach komu dáva v Brazílii nižšiu cenu.

Ale mne to príde taká typická slovenská vychcanosť, uvediem príklad:
Obmedzím na biku chodca na chodníku - však nemá sa čo sťažovať, zmestíme sa tam a nechodím až tak rýchlo
Mňa obmedzí chodec na cykloceste - smrť všetkým chodcom, túto neprávosť potiahnem až do Bruselu!!!!!!

Alebo kto nekradne okráda svoju rodinu - máme to proste v krvi asi

A hlavne mať platenú verziu Stravy nie je základné ľudské právo, už som písal, nepáči sa vám ich politika, nevyužívajte ich služby...
24.08.2022 - 13:38:06
01
ja to vidim skor tak ze teraz mate na mesiac akciu mamicky s kocarmi ze mozete legalne chodit po cyklotrasach a to sa nepaci psickarom tak si daju kostym kocika na psa a tvrdia ze kocikuju :D
24.08.2022 - 13:40:47
00
milos21
Nepoznas podmienky ale uz vopred oznacujes ludi za podvodnikov..no pekne :-) .
Inak ja nemam platenu Stravu. Nepotrebujem tie treningove ficure...
24.08.2022 - 13:42:13
00
milos21 napísal:
No to by záviselo čo má Strava v podmienkach komu dáva v Brazílii nižšiu cenu.

Ale mne to príde taká typická slovenská vychcanosť, uvediem príklad:
Obmedzím na biku chodca na chodníku - však nemá sa čo sťažovať, zmestíme sa tam a nechodím až tak rýchlo
Mňa obmedzí chodec na cykloceste - smrť všetkým chodcom, túto neprávosť potiahnem až do Bruselu!!!!!!

Alebo kto nekradne okráda svoju rodinu - máme to proste v krvi asi

A hlavne mať platenú verziu Stravy nie je základné ľudské právo, už som písal, nepáči sa vám ich politika, nevyužívajte ich služby...



to je podobný princíp, že by som si nemal kúpiť niečo napríklad v bike 24 len preto že to tam majú lacnejšia ako u nás..
24.08.2022 - 13:46:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up