Zdravim mam Crussis One Largo 8.7 2022. Motor Oli nakolko Bafang som mal tiez ale Oli mi pride o nieco sviznejsi. Ale k podstate nechapem naco ludia si odblokuju motor ked chce ist 50km/h tak nech si kupi elektrokolkbezku alebo skuter pripadne cestak a nech sliape za svoje
Vypomoc do 25km/h uplne dostacujuce. Oli vypne az pri 27,5km/h.
Hlavne e bajk mne sluzi na vyletoch po karpatoch aby som presiel kopce a prevysenia kde by som sa inak nadrel ako prasa bez vypomoci. Len tolko. Ked je bicykel v zaruke moc by som blbosti s motorom nerobil lebo ked neuznaju reklamaciu je to ta drahsia polozka.
01.02.2023 - 11:23:00
00
Málo ľudí chce jazdiť 50 km/h (ono to prevody aj tak veľmi neumožnia)... Odblokovanie na 30 - 35 km/h na rovinatých trasách zmysel má, to "precvakávanie" na hranici 25 km/h nerobí dobre ani motoru, ani jazdcovi... Nové Panasonicy na nových Crussisoch už majú pozvoľné odpájanie podpory, tie skoky v podstate nie sú vôbec badateľné... Ale to je už mimo túto tému (rovnako ako OLI)...
01.02.2023 - 11:47:41
00
Ja s tou 25 speed limit som tiež v podstate súhlasil. Teraz mám odblokovaný do 50, a len občas sa mi to hodí, napr. človek sa podvečer trochu ponáhľa domov, aby došiel do tmy....
02.02.2023 - 13:26:23
00
67milo napísal:
mne to občas robí, na najnižších prevodoch (myslené najľahších), keď potrebujem vybehnúť maličký prudký kopček. Cuká a trhá s tým neskutočne, aj vypína pohon. Myslím, že toto ani nie je možné celkom vyriešiť, pretože si to dosť logicky odporuje - chcem silnú prípomoc, ale slabo tlačím do pedálov, keďže mám veľmi ľahký prevod. Toe ten torzný snímač tlaku asi nevie tak citlivo rozslišovať....Ale iba to iba tak odhadujem....


Skor je to timeout na speed senzore. Ked ides velmi malu malu rychlost, motor nedostane dlhsie signal a vypne. Docital som sa to na nejakom fore, typek si dal 2 magnety na zadne kolo, nastavis na motore, ze mas 2 a prestalo to.
01.05.2023 - 00:32:44
00
Nazgul napísal:
Málo ľudí chce jazdiť 50 km/h (ono to prevody aj tak veľmi neumožnia)... Odblokovanie na 30 - 35 km/h na rovinatých trasách zmysel má, to "precvakávanie" na hranici 25 km/h nerobí dobre ani motoru, ani jazdcovi... Nové Panasonicy na nových Crussisoch už majú pozvoľné odpájanie podpory, tie skoky v podstate nie sú vôbec badateľné... Ale to je už mimo túto tému (rovnako ako OLI)...


Nazgul, ked ti to zrazu vypne na 25kmh, tak tam mas zly firmware.
Vacsina bafangov, co som jazdil, mal v pohode plynuly prechod.
(Stretol som sa s LeaderFox s M510 daval dokonca citelny odpor pri dosahovani speed limitu - pokaslane casovanie prudov do statora. Je mi to uplne nepochopitelne, ako to moze vyrobca predavat s takym nepodarenym firmwarom)

No a k tomu odblokovaniu. Bafangy su tak blbe, ze nemaju ani log. ;) Takze to staci vratit spat na 25kmh a uz to nijak v servise nezistia. Samozrejme, ze to nemaju radi predajcovia, dostava viac zabrat motor, ked je odblok. A brutalne sa ti zvysuje failure rate a potom len reklamacky.
01.05.2023 - 00:43:11
00
keyboard_arrow_up