Ahojte dnes som bol na skalisku-1300mnm- pri Roznave na ebike-v polke cesty sa pokazila elektrika....nevzdal som to a dosiel som do ciela-len som v kuse hresil ze som nesiel na klasickom 12 kg bike.....
19.10.2017 - 19:37:22
00
Aspon si spravil nieco VIAC pre svoju kondicku.
Znacka motora?
19.10.2017 - 19:45:29
00
nechápem prečo sa radšej nerozšíri ten skrytý motorček čo jazdia v profipelotónoch, spolu s možnosťou rekuperácie v zjazdoch by to bola skvelá vec do prudkých stúpaní bez dizajnovej a váhovej penalty
20.10.2017 - 06:58:39
01
teraz si vôbec niesom istý, či si to myslel ako vtip..
ak náhodou nie, ako si predstavuješ tú rekuperáciu?
či profíci majú motory v nábojoch?
20.10.2017 - 07:32:04
00
nepredstavujem si riešenie, nechám to na odborníkov :P ... ale uznaj, že malá prípomoc v rozhodujúcom momente + dobíjanie batérie by bolo to pravé orechové
20.10.2017 - 07:35:27
00
myslím, že v tomto prípade by bola rekuperácia veľký technický problém, aj keby sa dosť hodila, v kopcovitom teréne by sa taký ebike prakticky zaobišiel bez dobíjania zo siete a určite by sa našli jedinci, ktorý by ho za ebike ani nepovažovali...
20.10.2017 - 07:44:34
00
Ak by si chcel zjazdovat a zaroven dobijat, tak to nejde .. bud jedno alebo druhe :D .. proste treba palivovy clanok a vozit zo sebou alkohol , ktorym sa doleje :lol:
20.10.2017 - 08:31:09
00
islo by to s niecim ako Pinion. oni bohuzial tlacia motor do zadneho naboja, co zase nieje do terenu. bol by to asi drahy spas komplet prekopat tu prevodovku aby bol motor integrovany a neznizit zivotnost
20.10.2017 - 09:12:06
00
Idealne by bol motor do oboch kolies, to by bolo super 2x2 vec
20.10.2017 - 09:21:52
00
https://ekonomika.sme.sk/c/20677141/slovaci-vyrobili-elektrobicykel-pomocou-3d-tlaciarne-takto-vyzera.html
20.10.2017 - 16:36:08
00
a ani nie je drahý :), len smiešnych 20 000 € :D
20.10.2017 - 18:58:42
00
Na tom Skalisku pri Roznave som bol na thron impulse 120 pro 2017-novy z ciech zlava zo 100000 na 60 000 czk....no nekup to...v kalamite som odtrhol magnet z kolesa a bolo po vypomoci....Prve dojmy-bike je tazky 23kg...co mne ale vobec nevadi-v terene sa ako keby lahsie prechadzali prekazky-problem nastane pri prekladani cez kalamitu no a pri spominanej jazde bez vypomoci....pruzenie super+ gumy 27,5x2,4-tiez citit vyhodu sirky v terene-pluskove musia byt este lepsie....Co mi ale vadi-opozdena reakcia na zaber cyklistu+dobeh motora po ukonceni pedalovania.Tiez vypomoc pri pomalsej jazde v tazkom clenitom terene je taka trhava -jazdil som aj Bosh a bolo to podobne-da sa na to zvyknut-len s tym treba pocitat ale je to take neprirodzene....ale vyvoj ide dalej snad to inzinieri z NDR vyriesia.Naopak pocul som ze nulova kadencia v yamahe tiez nie je pre jazdca prirodzena-mate s tym niekto skusenost?udajne najprijemnejsie je shimano steps 8000...Este nieco-priatelka ma 50 kg a na bike po kratkom odskusani spadla- v zakrute koli prudkej opozdenej vypomoci.na bike vraj uz nesadne..... pre nu je naozaj tazky a tiez tie reakcie motora - a to som ho kupoval hlavne koli nej- aby mala chut vozit sa so mnou...
20.10.2017 - 22:39:01
00
stevo1313 napísal:
Na tom Skalisku pri Roznave som bol na thron impulse 120 pro 2017-novy z ciech zlava zo 100000 na 60 000 czk....no nekup to...v kalamite som odtrhol magnet z kolesa a bolo po vypomoci....Prve dojmy-bike je tazky 23kg...co mne ale vobec nevadi-v terene sa ako keby lahsie prechadzali prekazky-problem nastane pri prekladani cez kalamitu no a pri spominanej jazde bez vypomoci....pruzenie super+ gumy 27,5x2,4-tiez citit vyhodu sirky v terene-pluskove musia byt este lepsie....Co mi ale vadi-opozdena reakcia na zaber cyklistu+dobeh motora po ukonceni pedalovania.Tiez vypomoc pri pomalsej jazde v tazkom clenitom terene je taka trhava -jazdil som aj Bosh a bolo to podobne-da sa na to zvyknut-len s tym treba pocitat ale je to take neprirodzene....ale vyvoj ide dalej snad to inzinieri z NDR vyriesia.Naopak pocul som ze nulova kadencia v yamahe tiez nie je pre jazdca prirodzena-mate s tym niekto skusenost?udajne najprijemnejsie je shimano steps 8000...Este nieco-priatelka ma 50 kg a na bike po kratkom odskusani spadla- v zakrute koli prudkej opozdenej vypomoci.na bike vraj uz nesadne..... pre nu je naozaj tazky a tiez tie reakcie motora - a to som ho kupoval hlavne koli nej- aby mala chut vozit sa so mnou...


No, prave zrovna dnes po 1800km som sa dokopal cielene vyskusat to co spominas hore s tou vypomocou pri pomalej jazde. Mame /manzelka, ale trapim ho aj ja :-) / Merida e-One 120 so shimano steps 8000. Je to na 99% plynule. Skusal som asi pri 13% stupani takmer zastat, len troska pretacat klukami, az tak ze ..slaby zaber a nehal som pohom zareagovat-je tam ten dobeh vzdy cca 1/4 otacky, pekne to reaguje, pri plynulom aj pppooommaallicckom pedalovani elektronika krasne plunule bez trhania ci opozdenia reaguje a davkuje pohon podla tlaku na pedale. Proste taky prirodzeny pocit /eko rezim.. v podstate na iny na 99,5%ani nejazdime/. A v Kalnici som skusal vsetky 4 pohony, jednoznacne Shimano. + treba sa na e-biku naucit jazdit - radit!!! , ale to tu uz bolo popisane. Genialny vymysel. Dovi dopo.
21.10.2017 - 01:53:30
01
Mam brose a reakcia mi pride okamzita. Dolezite je mat spravne nastaveny magnet.
21.10.2017 - 06:26:16
00
jaaj som sa pobavil na expertoch len tak dalej aspon je sranda ze vraj zerodovany povrch od ebikerov, ked si zoberiem ze jazdec na normalnom biku ma 120 kg plus 14 kg bike a k tomu veci v batohu cca 10 kg a porovnam to s niekym kto ma 80 kg na e biku no neviem kto tu eroduje viacej, lesy su rozdrbane od lesnych mechanizmov , bordel od konarov polamanych a riesite tu totalne somariny, skor sem dajte nieco konstruktivne a zmysluplne ohladom jazdenia, skusal niekto jazdu na zadnom , dropnut skok, bunny hop atd.... ake mate s tymto skusenosti v porovnani s klasickym bikom , mna zaujimaju tieto veci na vasich motoroch ako sa prejavuje charakteristika ked jazdite na zadnom, ake mate prevody , na akom rezime robite tieto kusky ........ vdaka za postrehy
21.10.2017 - 16:44:39
00
keyboard_arrow_up