saradsmejem, ked vymenis vsetky komponenty za nieco normalne + das nejaky normalny tlmic a vidlicu, tak uz budes cenou zasa niekde inde a stale to kvoli ramu a pohonu v zadnom kolese bude o nicom. Pozri, ak potrebujes nieco na presuny, nieco, co bude rychle pri minimalnej namahe, tak OK, beriem, aj ked to u nas nie je legalne pouzitelne. Len to prosim neporovnavaj s "normalnymi" ebikami, ktore si ludia kupia na zabavu (hlavne v lese), to sa vazne porovnavat neda.
29.03.2023 - 11:41:45
02
Nazgul napísal:
Človek by Ti aj rád odpovedal na otázky, ale chceš naozaj úprimne počuť odpovede? A aj ich prijmeš? Lebo ak sa zas oduješ, alebo si stále pôjdeš svoje, tak to nemá význam...


ja sa neodúvam, pytam sa preto, že sa chcem niečo nové dozvedieť, tak tu je aj fotka, tie späťáky som tam daval len dnes, ešte som ich netestoval
brut.me
29.03.2023 - 11:54:04
00
clxno1 napísal:
saradsmejem, ked vymenis vsetky komponenty za nieco normalne + das nejaky normalny tlmic a vidlicu, tak uz budes cenou zasa niekde inde a stale to kvoli ramu a pohonu v zadnom kolese bude o nicom. Pozri, ak potrebujes nieco na presuny, nieco, co bude rychle pri minimalnej namahe, tak OK, beriem, aj ked to u nas nie je legalne pouzitelne. Len to prosim neporovnavaj s "normalnymi" ebikami, ktore si ludia kupia na zabavu (hlavne v lese), to sa vazne porovnavat neda.


tak porovnávať porovnávam, veď aj ja som mal dilemu, keď som kupoval prvy, prebehol som všetky možnosti, mne príde že pri tách "normálnych" ebajkoch tá zábava končí pri 25km/h, ja už by som potom radšej volil klasický bajk a za takú cenu by som mal TOP triedu
29.03.2023 - 11:56:52
00
Aka zabava konci pri 25 kmh? Ano, sam som proti tomuto obmedzeniu. To obmedzenie schvalujem pri pouziti "medzi ludmi" (mesto, cyklochodniky, cesta, ...), tam ma urcite zmysel, ale tiez by som si ho rad v lese vypol. Kazdopadne, tych 25 km/h ma trochu obmedzuje len cestou k trailom, dolu trailami jazdim daleko rychlejsie a zabava tu vobec nekonci, ale naopak, prave zacina.
29.03.2023 - 12:02:51
01
no to že nad tých 25km/h potom taháš aj motor a baterku, už to nie je až taká sranda... či sa Ti oplatí mať kôli trailom ebajk, keby si za tú cenu kúpil klasický bajk, nemal by si z tej jazdy oveľa lepší pocit resp. neužil by si si tie traily viacej?
29.03.2023 - 12:14:41
00
Vies na co je ebajk?
29.03.2023 - 12:44:36
00
íst po ceste 50km/h a mat z toho srandu:) Počkaj keď zistí ,že taká motorka môže íst aj 100:)
29.03.2023 - 12:56:41
00
samozrejme, veď ich už 2 roky denne používam, ale že by moja odpoveď nabrala viac vážnosti, dovolil som sa opýtať aj umelej inteligencie, tu máš odpoveď od ChatGPT (v3.5) s ktorou sa plne stotožńujem :)
"Yes, an ebike (electric bike) is a type of bicycle that includes an electric motor and battery to assist with pedaling. Ebikes are designed to provide an alternative means of transportation that is more environmentally friendly and can help to reduce traffic congestion and fossil fuel consumption. The electric motor can help riders to travel longer distances, tackle steep hills and inclines, and arrive at their destination without sweating or feeling exhausted. Additionally, many people enjoy using ebikes for recreation or exercise, as they provide a fun and convenient way to get outside and explore."
29.03.2023 - 13:03:08
00
double napísal:
íst po ceste 50km/h a mat z toho srandu:) Počkaj keď zistí ,že taká motorka môže íst aj 100:)

vy tu viacerí máte také nerďacke komenty :D nezvyk pre mňa... jasné že som checkoval aj motorky, ale nemam rad tažke a hlučné stroje, ten hnusny hluk motora riešia emotorky ale tá váha je stále veľká a vadí mi
29.03.2023 - 13:17:03
00
z mojho pohladu to vypáda,že si chcel niečo čo ide rýchlejšie ako 25km/h. Motorka aj značkový e-bike je drahý tak si si kúpil niečo z číny. Problém je,že nás tu budeš presviedčať akú chybu sme spravili,že máme doma tie drahé značkové e-biky keď stačí niečo za 1000EUR a nielen to ešte to je aj zábavnejšie. No ver tomu keby ten tvoj e-bike ja zoberiem na moj výlet hned prvým dropom do šutrov to takže zadné koleso urvem z rámu a dojazdil som.
29.03.2023 - 13:58:29
00
Takže si to zhrnieme. Dva roky používania denne, nabehané 3000km. 3000/730=4,1km. Takže keby si aj jazdil každý druhý deň, tak je to 8,2km denne.
Po noviny do stánku, po dôchodok na poštu, na vyšetrenie do nemocnice - na to také šmudlátko stačí. A pri tom nájazde asi ani často nevyužiješ rýchlosti nad 25km/hod. A to nehovorím že v prudších stúpaniach je ho nutné skôr tlačiť aby neodišla elektronika.
29.03.2023 - 14:09:43
02
Veru, zaujimalo by ma, kolko takychto poletov by ten jeho "ebajk" vydrzal.
Príloha:
20220310_182740000_iOS_no face.png
20220310_182740000_iOS_no face.png 101.08 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2023 - 14:12:53
01
saradsmejem napísal:
no to že nad tých 25km/h potom taháš aj motor a baterku, už to nie je až taká sranda... či sa Ti oplatí mať kôli trailom ebajk, keby si za tú cenu kúpil klasický bajk, nemal by si z tej jazdy oveľa lepší pocit resp. neužil by si si tie traily viacej?

Jeden môj známy je autista a tiež z neho lezú takéto úvahy, ktorým málokedy rozumiem. Zariadenie ktoré si zvečnil fotkami nie je ebike. Ak chceš, tak hociktorý chalan tu z tohto fóra ti cez víkend ukáže rozdiel medzi enduro alebo trail ebikom a tým tvojim zariadením. Alebo vieš čo spustil by som ťa dolu z Krížnej po cyklotrase na Rybô a potom by som ti dal sa napiť vody z pohára. Teda ak by sa ti podarilo otvoriť prsty na rukách.
29.03.2023 - 14:31:58
00
saradsmejem pomýlil si si tému, tu máš správnu https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/skarede-netradicne-bajky-a-vsakovake-vymysly-na-2-kolesach-t12491.html
29.03.2023 - 14:49:17
03
double napísal:
z mojho pohladu to vypáda,že si chcel niečo čo ide rýchlejšie ako 25km/h. Motorka aj značkový e-bike je drahý tak si si kúpil niečo z číny. Problém je,že nás tu budeš presviedčať akú chybu sme spravili,že máme doma tie drahé značkové e-biky keď stačí niečo za 1000EUR a nielen to ešte to je aj zábavnejšie. No ver tomu keby ten tvoj e-bike ja zoberiem na moj výlet hned prvým dropom do šutrov to takže zadné koleso urvem z rámu a dojazdil som.


ukáž mi kde niekoho presviedčam, že urobil chybu, ja sa pýtam na dôvody, keby som ho chcel silou mocou zničit, tak ho zničím hneď, ale keby chcem tak tak isto zničím aj ten drahý, ja keď si nedám sakra pozor, všetky veci pri mne trpia :D inak uvažuješ dobre, len ebike s takými parametrami nie že je drahý, tu proste taký nekúpiš, ak sa mýlim, oprav ma

@marseluspp áno,rátaš dobre, presnejšie 3200, ale tak noviny nečítam, dochodok nemám a do nemocnice nechodím :), chodievam viac do lesa a do terénov no tú rýchlosť využívam stále, práveže v tých stúpaniach ho vobec nešetrím, ale áno ja nie som bajker, že sa idem pobicyklovat, na to nemám čas, vždy použijem bajk ako prostriedok dostať sa niekam, rýchlo a zábavne a ked chcem realne aerobne športovat, tak si dam beh alebo plavanie, bajkovanie je slabe

@cixno uznávam, že takto s ním až nejazdím :D

@cipo11 a si si naozaj istý, že z vás dvoch je on ten autista? ako jasné že to nie je žiaden enduro ani trail ani gej bajk, ale keď to nie je už ani ebike, čo to prosím Ta je?
29.03.2023 - 15:00:14
00
keyboard_arrow_up