Kolko rokov moze fungovat elektrobicykel? Bateria vydrzi dajme tomu 4 roky. Bude sa dat kupit nova? Napr. u Rock Machine Storm INT ... Ak NIE bude sa dat pouzit aj ked bateria bude OFF, nebude tam ten motor "vadit-brzdit". Obycany bicykel mohol vydrzat 10 aj 20 rokov ...

Date zanho 2000€ a bude fungovat "len" 5 rokov lebo vyrobca kasle na stare bicykle/baterie (ako aj pri elektronike mobili/notebooky/atd.).
20.08.2022 - 17:48:44
00
Pýtaš sa a hneď si aj odpovedáš. Ty chceš odpoveď, že sa ti to kupovať ozaj neoplatí ... :) . Bude závisieť, ako sa budeš oň starať. A podľa toho budeš kupovať opotrebiteľné diely. ND by sa mali dodávať 10 rokov od ukončenia výroby ... v akej miere sa to týka batérií, predajca, aj MTB, by mal vedieť. E-bike možno zostarne skôr morálne ako fyzicky, nebude výhodné vlastniť ťažký e-bike so starým motorom s nízkou účinnosťou a ťažkou batériou.
20.08.2022 - 20:41:02
01
Že by sa nám niekto s novým nickom vrátil? Sorry len môj dojem.
21.08.2022 - 08:03:55
01
Ked myslis vuka, mam ten isty pocit
21.08.2022 - 09:15:10
02
Počkáme, či vytiahne aj váhu a kadenciu, potom to bude jasné...
21.08.2022 - 11:54:20
04
Ako to kazdeho, noveho povazujete za "spamera"? Ked vidim pocet Vasich prispevkov ....och joj, lebo nic k teme ste nenapisali.
22.08.2022 - 19:49:06
00
A ja som mu chcel 'dohodit' prave Nazgula ako naslovovzateho odbornika;)
Tiez mam pocit, ze toto je jasne rozhodnutie hned na zaciatku,ani pytat sa netreba, proste nechces kupit a nekupis...
22.08.2022 - 21:19:56
00
Ale napriek všetkému, skúsim... Konkrétne u RM Storm neviem, pri týchto OEM produktoch človek toho o poskytovaní pozáručných služieb nevie, pokiaľ viem ja, tak by mali platiť pravidlá ako pri automotive, tzn. že aj po ukončení výroby niekoľko ďalších rokov výrobca musí poskytovať náhradné diely (vrátane batérií)... Viem o niekoľkých motorizáciách (ale fakt starých), kde už batériu nie je možné zohnať, ale to sú veci 10 a viac rokov staré (dokonca ešte olovené baterky)... U novších problém nevidím... Motor bez asistencie trochu "brzdiť" bude, v závislosti od značky a modelu... Čím novšie, tým lepšie... Tak myslím, že na začiatok, aby som neurazil, stačí...
22.08.2022 - 21:27:26
03
Daj si do googlu 'repasovanie baterii elektrobicykle'. Uz teraz mas na vyber a cim vasci trh tym vascia ponuka. Je to trosku lepsie ako pri mensich zariadeniach kde mas format baterie casto na mieru. Tu budu proste nejake beznejsie dostupne clanky, a keby nahodou neboli tak tam proste daju nieco co sa tam zmesti.
Lacna sranda to ale nebude. Nezabudni ani na spotrebny material ako kazeta, prevodnik, retaz, kotuce, platnicky - tam bude zivotnost tiez mensia ako bez motora ;-)
23.08.2022 - 09:45:38
00
Nazgul, potkanko007: Chlapci, dakujem za odpoved, takyto pohlad som potreboval. Repas by bolo riesenim ... skusim pohladat na SVK, CZ ...
"Nezabudni ani na spotrebny material ako kazeta, prevodnik" - tak toto ma nenapadlo, ze treba menit. Na motorke to musim menit ale na obycajnom bicykli som to este nemenil a to som par tisic km mal, ale asi malo...
Vela ozubenych koliesok nasekaju vedla seba a su tenke ako "ziletka", tak potom nevydrzia ...
23.08.2022 - 11:06:09
00
Reťaz, kazeta, to sa mení aj na normálnom bicykli, to nie je výsada elektrokola. Po tretej výmene reťaze ide dolu aj kazeta. Kupujem to vždy spolu, 3x reťaz, 1x kazeta.
23.08.2022 - 20:02:26
00
keyboard_arrow_up