rs ani ja som to nikdy neriesil. zacal som az ked sme kontaminovali kotuce. po bajkparku sme bajky umyli a kotuce boli ok, aspon sme si nic nevsimli. bajky obschli najedli sme sa a vyrazili. napadlo ma este ze sme mozno presli po nejakej olejovej necistote na ceste, vtedy bola v polsku sialena vystavba ciest.... cize som sa mozno zle vyjadril, mozno to neslo z auta, ale nahadzal som si to niekde z cesty
15.03.2023 - 08:45:44
00
rs955i Čo som sledoval na cestách v Rakúsku, tak väčšina sú biky zaplachtované. Z hľadiska odporu vzduchu je lepšie to neplachtovať, ale pri dlhšej ceste (500-1000km) s možnosťou zrážok, o to viac prietrží, aj tak chrániš sedlo, ovládanie, displej, možno potr.fóliou obalíš rám kde je baterka. Tak to skúsim zaplachtovať. Doporučuje sa
e-bikom vapke vyhnúť, ale dobrý dážď a 100km/h bude možno vapka s prímesou abrazívnych nečistôt z cesty, ktoré zatečú všade. Vyskúšam, dám info. Bojím sa, že plachta za 10€ nevydrží, začne sa to trhať. Ktovie ako pôjde uchytenie rámu cez plachtu, a na druhý bicykel sa ramenom ani nedostanem. Takže áno, problematické riešenie.
15.03.2023 - 10:22:25
00
dees Nevydrzi plachta.
Mam vyskusanych par kusov, roznej kvality, a myslim , ze aj dost siroke auto VW T5.
Ale, veru kazda jedna skor, ci neskor sa predrala, natrhla .....
Ak ma niekto pozitivu skusenost, nech poradi.
15.03.2023 - 10:59:23
01
Mam zábrany umývať wapkou,rozhodne nie som medvedík cistotny ,ale čokoľvek na bicykli nie je tak chulostive aby to neprežilo transport bez plachty.A bez baterky som to prevazal vždy,akurát konektor som mal preventívne ošetrený wurth silikonovou vazelinou. Ak som prevazal 4 bicykle vytiahol som sedlovky a handrou a pod zapchal dieru v ráme,ale viac menej preto,že sa to lepšie tetrisovalo...
Keď zaplachtujes nie úplne čistý bicykel alebo sa ten sajrajt dostane pod plachtu cestou,narobí táto viac škody.

Prílohy:

20220831_124557.jpg
20220831_124557.jpg 556.32 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2023 - 11:26:48
01
Ak dobre vidím, to by mal byť Horný Harmanec, vstup do Túfnej doliny na Kráľovu studňu... Chodíš k nám často?
16.03.2023 - 09:20:07
00
Vzivote som tam nebol.Zveziem sa do dediny po žltej na HKS,potom po červenej do sedla a poasfaltke k autu...
Asi raz ročne
16.03.2023 - 09:40:38
00
Nazgul, ty si z Harmanca? Ked uz tak zalamanou dolinou na Kralovu studnu a nie tufnanskou dolinou, taka dolina ne3xistuje.
16.03.2023 - 10:49:06
00
Citujem odbornú literatúru: "Dolina Túfna sa nachádza na južnom okraji Veľkej Fatry, severozápadne od obce Horný Harmanec, v blízkosti známej Harmaneckej tisiny. Je súčasťou Harmaneckého krasu a je budovaná prevažne karbonátovými horninami (vápence, dolomity). Cez dolinu preteká horský tok Túfna, ktorý tvorí jej os a stáročia modeluje územie... Koniec citátu... Ale áno, máš v niečom pravdu, tá hlavná trasa, ktorou vedia prejsť aj autá (a cyklobus) sa volá Zalámaná dolina... P.S. V Harmanci bývam len 3 roky, tak mi tú chybku prepáč... :-)
16.03.2023 - 10:57:32
00
Pozri mapy a viac typov, v odbornej literature ak je napisane, dolina tufna, tak je to zle, po celej zelenej je sice v niektorych mapach napisane, ze tufna, ale nie dolina, a ani to nie je dolina, tade sa chodi len pesi, ak by si niekoho tade poslal na bike hore na kralovu studnu ,tak by sa ti podakoval. Nic to, je to ok. Ja som bystrican od r 1956, ale v mapach ani hovorovo som nikdy nepocul nazov dolina tufna , len horna a dolna tufna , ale fak ze na nete niekto pise , ze dolina tufna
16.03.2023 - 12:58:50
00
Dokonca aj na trase je niekoľko turistických tabuliek s týmto označením, keď tade pôjdem najbližšie behať (ale až keď budú medvede upokojené), môžem odfotiť... Inak - ja chodím na KS najradšej Bystrickou dolinou, aj keď od Panskej koliby je to slušný masaker hore... Ale to sme už komplet mimo túto tému...
16.03.2023 - 13:35:30
00
Čo sa týka prevozu ebikov na nosiči na ťažnom pri nepriaznivom počasí tak asi toľko. Ebike síce nie je ponorka ale určité množstvo vody znesie. Osobne si pred dlhšou trasou pozriem predpoveď počasia a podľa toho sa pripravím. Dva roky dozadu sme šli s tromi ebikami na dovolenku do Álp cca 900km v hroznom počasí po diaľnici. Dá sa povedať, že celú cestu buď pršalo, alebo lialo. Jedna prietrž striedala druhú. Takže kvantum vody zhora aj zdola. Večer pred cestou som vybral batérie z rámu, konektory na biku som prelepil priesvitnou páskou a rám od hlavového zloženia po zadnú stavbu som obalil potravinárskou fóliou. Pre istotu som obalil aj ovládač na riaditkách. Tú som ešte prelepil krížom krážom páskou. Na mieste som biky odbalil a všetko bolo ok. Boli suché. Kolesá nemá význam chrániť. A takto to robím vždy ak hrozí po ceste nejaký dážď.
29.03.2023 - 14:16:34
05
cipo nejak takto si to tiez pre tuto sezonu predstavujem aj ja. kontakty strieknem kontoxom, baterku zhodim, obalim otvor potravinarskou foliou ( napadlo ma aj kupiť nahradny kryt ale cena ma odradila. na kotuce mucoff kryty, ovladac, cisplej a spodok hlavka folia a hajde
31.03.2023 - 10:16:29
00
Len je horsie ak sa clovek chce balit do chorvatska a odchadzat o 02:00h rano hehe a nema moznost nechat nahodene bajky pred panelakom. Tie muoff sa musim mrknut o co ide
31.03.2023 - 10:20:16
00
markaurel aj mna to v auguste caka, ale kedze som ranovstaj nemams tym velky problem, riesim to tak ze vsetky tasky okrem jedla a dokladov su uz v aute.
31.03.2023 - 10:26:12
01
Sam som zvedavy ako ta cesta s nosicom ubehne a aj na rychlost ktorou sa pojde po dialnici, mam zatial s nosicom prejdene cca 350km no tieto nase cesty su miestami katastrofa normalne mi to hlava neberie ze tie bajky tam este su😁
31.03.2023 - 10:29:46
01
keyboard_arrow_up