nimm_zwei napísal:
Je to aj vina ubíjajúco stereotypného marketingu od cyklopriemyslu posledných 10+ rokov, že off-road biking rovná sa gravity opičky. Gravel mánia to hádam trochu zmenila k lepšiemu, ale v povedomí laikov sa MTB furt spája s "lietaním vo vzduchu". Pritom tieto Gravity Bro disciplíny, jumpy & dropy sú na amatérskej úrovni podobne šibnuté ako amatérska žiletkarina v premávke (sorry jako).


Človeče, takto som sa na tie gravity disciplíny a gravel trend nikdy nepozeral, no trochu si mi otvoril oči - niečo na tom asi bude :-) A keď k tomu pripočítame napr. aj stále zvyšujúcu sa náročnosť XC tratí (Nino a spol.) tak ísť sa "len tak povoziť do lesa" môže byť pre mnohých už "málo cool." :-/

Nakoniec, aj tu na fóre bol ešte nie až tak dávno extrémne aktívny jeden samozvaný odborník na všetko, ktorý razil teóriu, že kto nejazdí aspoň AM/EN, nemal by sa nazývať bajkerom...
27.07.2023 - 09:45:39
01
Vidím to podobne ako nimm_zwei. Momentálne si staviam nový bajk a všetci sa čudujú že si chcem na ňom ponechať normálne sériové Schwalbe Wicked Will a že by som tam mal osadiť poriadne ťažké plášte s dvojitou ochranou bočnice, ultra-soft zmesou a riadnym drapákom, aby to poriadne držalo v zákrutách. Odhliadnuc od faktu, že síce trailov je tu dosť, aj tak dosť často jazdím hrebene, zvážnice, lesné cesty a vtedy si ťukám na čelo, keď v šotolinovom stúpaní stretávam mládencov so zdvihmi 150mm na extra lepivých gumách, pričom viem, že niekde nad nami je pol kilometra trailu, ktorý sme odjakživa jazdili na Hutchinsonoch Pythonoch :-)
01.08.2023 - 11:02:06
00
keyboard_arrow_up