Už som kadečo počul, no aby "mechanik" dával silikón do páčky to kde sme ? :D a platil si koľko 20 euro :) sila toto, taký "servis" by som kilometer obchádzal. Radšej sa to nauč sám alebo nájdi kamaráta - poriadny servis , držím palce.
15.08.2020 - 08:44:55
00
Shimano malo u mňa vždy pravú páčku mierne mäkšiu. Je to dané tým, že vzadu máš dlhšiu hadicu a tým pádom má viac miesta sa "roztiahnuť". Nieje to chyba, ale fakt.

Silikón je zase blbosť. Nový tŕň a oliva a naučiť sa to robiť sám
15.08.2020 - 09:12:32
00
Mas pravdu presne 20euro som platil a poskrabaly mi este ktomu zadny naboj na novych kolesach dt dwiss za 600 euro tie kolesa maju tyzden takze asi tak...a matko ja som mal tie packy presne na chlp rovnake teraz je prava vyrazne mesia
15.08.2020 - 09:46:01
00
Bol som v inom servise a zevraj zadna brzda je meksiakvoli tomu ze ma dlhsiu hadicu a ze predtym som mojol mat obydve rovnake ale asi si to sadlo a prava je meksia
15.08.2020 - 17:00:03
00
Veď som to hovoril. :-D :-D
15.08.2020 - 17:58:12
02
Je mozne ze to sadlo ? Bajk ma cca 2 mesiace a obydve packy boly doteraz na chlp rovnake az ked som doma menil kolesa kotuce a platnicky to zmeklo ... Ono si to sadne takto casom ? Mne sa to zda odost meksie ne len ze mierne teraz ked nastavim packy na rovnaku vzdialenost tak zadnu premacknem az cca ze je centimeter od gripu cca o polovicuvoproti lavej☹️
15.08.2020 - 20:39:47
00
Mňa to pôvodne tiež hnevalo, ale už som tých shimano bŕzd mal zo 10 a všetky sa takto prejavovali. Neriešim a nenastavujem páčku vo voľnej polohe, ale v zmačknutej.

A áno, opotrebovanie platničiek a kotúčov na to má tiež vplyv
15.08.2020 - 23:06:40
00
Tak uz len pancierove hadice..
15.08.2020 - 23:24:35
01
Tiez to nastavujem v zmacknutej polohe len potom ked packy pustim na tu zadnu musim viac natahovat prst lebo je dalej od gripov .doteras som bol zviknuty ze obydve su rovnake celkom ma to sere teraz.Platnicky a kotuce tam boly vlasne nove a vymenil som ich tiez za nove len ice tech . Ono sa to totiz stalo presne vtedy ked som vymienal zadne platnicky a snazil sa vycentrovat zadne prasa , potom som skusal davat stare roztlacat piestiky a zas to bolo pohode a teraz je jedno ci dam stare nove ostava to stale meke . Ci som nemohol nieco ja pokazit.
16.08.2020 - 04:19:20
00
Tiez to nastavujem v zmacknutej polohe len potom ked packy pustim na tu zadnu musim viac natahovat prst lebo je dalej od gripov .doteras som bol zviknuty ze obydve su rovnake celkom ma to sere teraz.Platnicky a kotuce tam boly vlasne nove a vymenil som ich tiez za nove len ice tech . Ono sa to totiz stalo presne vtedy ked som vymienal zadne platnicky a snazil sa vycentrovat zadne prasa , potom som skusal davat stare roztlacat piestiky a zas to bolo pohode a teraz je jedno ci dam stare nove ostava to stale meke . Ci som nemohol nieco ja pokazit.
16.08.2020 - 04:19:26
00
Pokiaľ sú to XTčka, tak skús doštelovať free stroke. Ten nastavovací šrób vyšróbuj (nie úplne), odvzdušni brzdy, tým pádom dostaneš do páky trocha viacej oleja a potom ho postupne priťahuj, kým budeš s chodom páky spokojný. Dá sa to ešte ešte tak, že budeš naprázdno (bez kolesa) opatrne stláčať brzdu, aby sa ti troška vysunuli piestiky a ostali vysunuté viac ako predtým. len je to celkom babračka, lebo keď to preženieš, musíš ich zasa roztiahnuť a skúšať to znova a je celkom ťažké trafiť rovnaký chod prednej aj zadnej páky. isto by som najskôr skúsil ten free stroke.
16.08.2020 - 08:17:11
00
Zdravim pani,
Dnes som si prebrusil dosticky na prednych brzdqch a ked som ich nahodil spat, tak pri brzdeni mi predne koleso akosi poskakuje.

Vsetko sa zda byt dotiahnute.. jedina vec co ma napada je, ci som tie dosticky neotocil opacne. Nemal som iz cas ich prehodit, ponahlal som sa.

Myslite si, ze by to mohlo byt tym? Maju dosticky urcene akym smerom sa v nich ma tocit kotuc? (Predpokladam, ze asi nie, ale nic ine ma nenapada)
20.08.2020 - 12:59:15
00
po prebruseni a osadeni Ti ostali nerovne plochy (voci rovine kotuca), bud to zjazdis a pozvolne to prestane, alebo das nove. Tolko moj typ, ja osobne som sa nestretol pri beznych brzdach s tym, ze by platnicky boli L/P, mozno nejake chladene, ale inak by to nebolo blbovzdorne
20.08.2020 - 13:26:51
00
Diky za odpoved Izzy, skusim to teda zjazdit.
20.08.2020 - 13:37:56
00
NP. tip pri bruseni, smirgel na rovnu plochu - platnicku resinom smerom nadol a plynule pohyby po smirgli. Kontrolovat radsej viac, ako menej, v zavislosti na zrnitosti smirgla. Takto by sa ti rovina mohla podarit aj pri zlom/nerovnomernom zbruseni. A ak mas nerovnomerne/sikme zbrusenie tak mas o problem viac na riesenie :-D
20.08.2020 - 13:43:27
10
keyboard_arrow_up