Johnny80 napísal:
Taktiež by som kúpil tretry s možnosťou na kufre a nechal tam zo začiatku tú krytku, na platformy a keď sa odhodláš, skúsiť SPD, zhodíš ju a namontuješ kufre.


Edit:
Tretry by si mohol pozerať niečo takéto, ak sa nejdeš naháňať do kopcov, vyzerajú fajn, že na tej platforme budú dobre držať a majú možnosť na kufre + malo by sa v nich dať aj chodiť. Je to len tip, isto sa nájde niekto, čo ti poradí, ako typ obuvi, tak značku ;)
https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/shimano-tretry-sham501-cervene.html


    Naposledy upravil Johnny80 dňa 14.04.2020 - 11:55:28, celkovo upravené 1 krát.

    14.04.2020 - 11:54:42
    00
    Yury napísal:
    Ahojte. Objednal som novy bajk a potreboval by som odporucit pedale. Ked ze som este v zaciatkoch, tak zvolil by som radsej ploche. Bajk je Specialized Chisel Comp. Dakujem.

    Koľko chceš do nich investovať? Chceš s pinmi alebo si nechceš dokatovať holene? :) Klasické flaty sv strednej cene sú napríklad BBB Coolride. Bez pinov mám na mysli niečo sko BBB Ergo ride alebo BBB Trail ride ale to sú také obyč, čo ja viem, nie úplne vhodné na športové jazdenie.
    Napríklad Wellgo má nenormálne veľa pedálov, mala som od nich asi pätoro aj flatov aj nášľapov a všetky boli ok. Teraz mám (mimo iných :) ) na učenie tieto lacáky a fakt dobre držia až som prekvapená :) https://pedale.heureka.sk/wellgo-lu-313-alloy-pedale/

    Prípadne kukni Crankbrothers Stamp.
    14.04.2020 - 12:29:11
    00
    fixska napísal:
    Koľko chceš do nich investovať? Chceš s pinmi alebo si nechceš dokatovať holene? :) Klasické flaty sv strednej cene sú napríklad BBB Coolride. Bez pinov mám na mysli niečo sko BBB Ergo ride alebo BBB Trail ride ale to sú také obyč, čo ja viem, nie úplne vhodné na športové jazdenie.
    Napríklad Wellgo má nenormálne veľa pedálov, mala som od nich asi pätoro aj flatov aj nášľapov a všetky boli ok. Teraz mám (mimo iných :) ) na učenie tieto lacáky a fakt dobre držia až som prekvapená :)

    Prípadne kukni Crankbrothers Stamp.


    Rozmyslam ze skusim tie 2v1 co spominal johnny80
    14.04.2020 - 20:45:52
    00
    Johnny80 napísal:
    Čaute, jazdím pedále shimano Xtr spd s klietkou, nedávno som videl video jedného jazdca, kde používal pedále Time, kukol som teraz e-shop a tá cena ma zarazila, je tu niekto kto ich jazdí a vie dať skúsenosti, že v čom by mali byť, sú lepšie, výhody, nevýhody?

    Čau, myslíš tieto ? https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/time-speciale-12-naslapne-pedale-tmavo-sede.html. Teda nejazdil som a nevyzerajú zle, ale teda keď vidím tu konštrukciu, tak môj názor, že CB Mallety budú lepšie. V blate teda určite. U nás sú CB pedále dosť drahé, no ak by ťa oslovili, tak na Bike disconte majú dobré ceny. Ja mám Mallet E LS a to sú špičkové pedále. Výhoda oproti Shimanu, väčšií rozsah pohybu tretry do strany. 15, alebo 20 stupňov, podľa nastavenia kufrov. a v blate CB konštrikcia podľa mňa nemá konkurenciu :) Mimochodom čo sa tu spomínajú tie plastové krytky, tak som to mal, no mne to dosť často z pedálov padalo dole, takže moc nadšený som z toho nebol. To už potom asi lepšie tie kombinované pedále. Pre toho, kto teda často jazdí aj v bežnej obuvi :)
    16.04.2020 - 14:14:03
    00
    Tie kombinovane maju nevyhodu, vzdy sa vahou pretocia dole tou "flat" castou. Cize ked jazdis s normalnymi botami, treba si to vzdy pootocit nez slapnes. Pri rozbiehani sa da, ale pri jazde terenom dost nepohodlne a mozno aj nebezpecne.
    Ked ti nahodou ujde noha, zas si to potom pootocit za jazdy v terene je trochu makacka :)
    Mal som ich ked som prechadzal na SPD a po prvej jazde sli prec.
    16.04.2020 - 17:02:44
    01
    darebak napísal:
    Tie kombinovane maju nevyhodu, vzdy sa vahou pretocia dole tou "flat" castou. Cize ked jazdis s normalnymi botami, treba si to vzdy pootocit nez slapnes. Pri rozbiehani sa da, ale pri jazde terenom dost nepohodlne a mozno aj nebezpecne.
    Ked ti nahodou ujde noha, zas si to potom pootocit za jazdy v terene je trochu makacka :)
    Mal som ich ked som prechadzal na SPD a po prvej jazde sli prec.


    Hm, zase mam nad cim rozmyslat.
    16.04.2020 - 17:28:09
    00
    Zase by som z toho vedu nerobil, ak sa bojíš tých pinov tak táto varianta je tiež fajn, možno aj Fixska dávala, https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/bbb-bpd-61-dualchoice.html
    osobne sa mi viac pozdávajú tie čo som už dával, https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-spd-pd-eh500-naslapne-pedale-zar-sm-sh56.html

    A to čo kolega vyššie spomína s tým pretáčaním, občas sa mi to stane mám ich na zimnom, no ja nosím nášlapy a s platformou taký problém to až podľa mňa nie je a ďalšia vec čo som si časom všimol, že pedál sa aj tak časom viac natočil na tú stranu, čo som používal. Netreba sa toho báť, je to o tréningu, ako s nášľapmi, zvykol som si rýchlo a spadol kvôli nim len raz, aj to bolo vtipné a moja blbosť, zabudol som že ich mám :D bolo to na prvej jazde :) Ako sa hovorí, kto nič nerobí, nič nepokazí ;)
    16.04.2020 - 17:46:43
    00
    Uvažujem o kúpe prvých naslapnych pedálov,doteraz som jazdil len na tom,čo som kúpil s bikom. Ani neviem kde začať,ak by som si chcel kúpiť nášľapné..je ich viac druhov?
    17.04.2020 - 21:40:46
    00
    Nepretocicia sa vzdy jednou stranou dole... Mne sa vždy otocia tou stranou, ktorú prave nechcem :) ale nie, mne sa netocia samé.. Držia aj "po kante". Kazdopadne som mala tieto jednostranne pedále ako prvé a až ked som prešla na normalne spdcka zacvakavacie z oboch strán som zistila o čo som prichadzala. Je to oveľa lepšie, naozaj, neriešis a zacvaknes a ides, nemusis na to kukat, otacat to nohou a podobne. Po dlhych rokoch som si kupila zas take akurat ze sa daju spraviť na flaty, jednostranne a obojstranne. Pre mna idealne do bikeparku alebo tak, keď je bahno a nezacvaknem idem na flat strane. Su to Fireeye hotclip.
    17.04.2020 - 21:58:10
    00
    Ahojte, prosím poraďte platformy s pinmi na TRAIL aj XC jazdenie. Uvažujem nad Shimano gr500 ale je tam dosť krátka oska s pri jazde sa mi stáva že topánkami okopavam zadné vzpery. Rozpočet do 60€. Vopred díky.

    PS. SPD nie
    19.04.2020 - 05:45:55
    00
    Dobry den ja mam crankbrothers stamp 7 su trochu drahsie ale su velmy dobre na vsetky styli jazdil som s nimy downhill aj enduro aj xc aj dirt drzia na topankach(aspon na fivetenoch) a lepsie som nikdy nemal ani ht neboli take dobre
    19.04.2020 - 08:17:59
    00
    Po dlhšom čase som prešiel z SPD späť na flaty , spokojnosť. Až na to že mi piny demoluju podrážky a viem si predstaviť aj omnoho slabší grip keďže som vyrastal na bicykloch s plechovými pedálmi. Keď vezmem na drzovku pedál , dám ho do zveráku a obrúsim piny na "oblejšie" hrany pomôže to životnosti podrážok? Eventuálne viem piny kúpiť za pár centov. Za posledných 1500 km som zdemoloval 2 páry topánok s podrážkou určenou na flaty len či má niekto skúsenosť nech sa nenamáham zbytočne.
    24.04.2020 - 22:34:53
    00
    CHINAMAN napísal:
    Ahojte, prosím poraďte platformy s pinmi na TRAIL aj XC jazdenie. Uvažujem nad Shimano gr500 ale je tam dosť krátka oska s pri jazde sa mi stáva že topánkami okopavam zadné vzpery. Rozpočet do 60€. Vopred díky.

    PS. SPD nie


    Mal som s tým problém na spd , skús napríklad HT ANS10 tie jazdím ja. Sú tvarom od osky do V čím ta ako keby nútia nohu položiť pre maximalny grip dalej od osky.
    24.04.2020 - 22:41:28
    00
    Už mám tie Shimano gr500 -)) a je to lepšie lebo pri kúpe som mal flaty s kratšou osou.
    24.04.2020 - 22:43:31
    00
    Gesker napísal:
    Po dlhšom čase som prešiel z SPD späť na flaty , spokojnosť. Až na to že mi piny demoluju podrážky a viem si predstaviť aj omnoho slabší grip keďže som vyrastal na bicykloch s plechovými pedálmi. Keď vezmem na drzovku pedál , dám ho do zveráku a obrúsim piny na "oblejšie" hrany pomôže to životnosti podrážok? Eventuálne viem piny kúpiť za pár centov. Za posledných 1500 km som zdemoloval 2 páry topánok s podrážkou určenou na flaty len či má niekto skúsenosť nech sa nenamáham zbytočne.

    Ja kvoli tomu kupujem pedale kde su tie piny take oblejsie a myslim ze to zivotnosti topankam pomaha, lebo moje 5.10 derem uz myslim 4ty rok. Sice je malucko horsi grip ako na ostrich pinoch, ale s gripom som este problem nemal. Podla mna mozes skusit trochu zabrusit tie piny.
    25.04.2020 - 09:47:36
    01
    keyboard_arrow_up