piny si mozes zbrusit alebo ich jednoducho nezaskrutkujes v pripade OneUp uplne na doraz
03.03.2022 - 15:19:11
00
Polo napísal:
piny si nezaskrutkujes v pripade OneUp uplne na doraz

Nie je to práve dôvod, kedy ich môžem stratiť? Že nie sú poriadne dotiahnuté?
03.03.2022 - 21:21:44
00
Piny sú vlastne závitové kolíky dostupné v obchodoch so spojovacim materialom v cenách úplne minimálnych, takže môžeš vyskusat niekoľko dĺžok a nechať si tu najlepšiu. A ja som piny strácal aj dotiahnuté, až kým som neaplikoval závitové lepidlo, pedále ale mám duralove, ako to funguje v nylone neviem ...
04.03.2022 - 08:34:27
00
PINY stale tu o tebe pisu, no mne to na teba moc nesedi ;) :D
04.03.2022 - 12:10:22
01
Uff :tmi: Zbrúsiť, všade dostupné, minimálne ceny, vhodné pre každého, niekto ma dokonca stráca... :o :D
Aj zabolelo :lol: :D
04.03.2022 - 12:15:52
08
Vyskúšať niekoľko a nechať si najlepšiu tiež znie celkom vtipne :D
05.03.2022 - 20:55:24
02
ivast napísal:
Piny sú vlastne závitové kolíky dostupné v obchodoch so spojovacim materialom v cenách úplne minimálnych, takže môžeš vyskusat niekoľko dĺžok a nechať si tu najlepšiu. A ja som piny strácal aj dotiahnuté, až kým som neaplikoval závitové lepidlo, pedále ale mám duralove, ako to funguje v nylone neviem ...

Celkom ma zaujali pedále Shimano PD-GR500, ktoré majú v balení aj rôzne podložky pod piny a teda je možnosť naladiť si výšku vytŕčajúcich pinov podľa potreby. Plus je možnosť dokúpiť balenie ďalších originálnych pinov včetne podložiek - v prípade potreby. Len ma zase odrádzajú negatívne hodnotenia pri produkte tu na mtbiker shope kvôli pukaniu a vŕzganiu spôsobených (asi) guličkovým ložiskom. Na pôvodných plastových pedáloch priložených k bajku som doteraz odjazdil 4000+ km a nič nepuká, nevŕzga, nekýve sa... Tak tie nové by som si predstavoval minimálne rovnako spoľahlivé.

A ešte zo zvedavosti: ako si dokázal stratiť piny, ktoré boli poriadne dotiahnuté? Ako je to vôbec možné?
06.03.2022 - 17:56:58
00
Neviem, proste som sa pozrel a neboli tam ...
06.03.2022 - 18:30:26
00
ivast preto mi príde najlepšie kúpiť nejaké "známejšie" pedále, ku ktorým sú k dispozícii aj náhradné diely, ako napr. OneUp Composite (aj keď u nás som ich našiel iba na alpistour) alebo vyššie spomínané Shimano PD-GR500. Príp. potom neriešiť výmenné piny a ísť proste do niečoho ako Giant Pinner Comp Flat , nad ktorými uvažujem od začiatku, ako tú výmenu pedálov riešim. Aj tak jazdím 80% cestu a zvyšok v teréne len za sucha. Už ma bolí hlava z toľkých možností. Nakoniec aj keď niečo budúci týždeň vyberiem, aj tak nebudem spokojný. :tmi:
06.03.2022 - 18:46:03
00
Heled na to čo jazdis na to ides moc vedecky, na suchanie cesty piny nepotrebuješ, na to ti stačia pd-ef202 ... Pinove pedále potrebuješ na technické jazdenie a triky, čo ťa predpokladám nezaujíma ... Btw ja jazdím bbb bpd32, v čase keď som riešil výber tak to boli najlacnejšie platformy na miestnom shope a nie je s nimi žiaden problem ...
06.03.2022 - 19:01:28
00
ivast vidíš to.. čo sa týka tých BPD32, tak keď zoradím hodnotenia "od najhorších", tiež je to tam samé pukanie. Ale v podstate sa mi tiež celkom páčia. Technické jazdenie ani triky ma nezaujímajú - presne ako píšeš. Tie EF202 neviem, to je ekvivalent toho, čo mám teraz. Mám nohu 45 a chcel by som nejakú väčšiu platformu. Preto mám v úzkom výbere tie Giant Pinner Comp Flat. Tie Shimano PD-GR500 sú fajn v tom nastavení výšky pinov, takže keby som ich potreboval, tak budem mať tú možnosť. OneUp Composite sa mi páčia, no zavrhol som ich kvôli vysokým pinom, keďže ich nevyužijem. Keby tie Giant Pinner Comp Flat mali nejaké recenzie, tak to neriešim a idem rovno do nich, ale nikde nič, ani zmienka. Ako píšem, už ma ani nebaví nad tým toľko meditovať. Len chcem proste spoľahlivé pedále, ktoré nebude treba stále rozoberať a premazávať, príp. reklamovať. Tento rok plánujem najazdiť aspoň tých 4000 km, tak nech to vydrží. Ach jo...
06.03.2022 - 21:01:57
00
milarin napísal:
Už som bol takmer naisto rozhodnutý pre tieto, ale teraz si ma zaskočil. Posledné dni pozerám recenzie a práve OneUp v tejto cenovej kategórii vyšli najlepšie. Je to problém, že tie piny sú také vysoké?


nechodí mi mail, že ma niekto spomína :^) piny na nich sú v podstate závitové kolílky, ale majú veľmi ostré hrany na konci. po kontakte píšťaly či lýtka s nimi je krv istá. preto som nakoniec zobral tie DMR, na nich sú piny piny a nie závitové kolíky a nemajú také ostré hrany. inak sú OneUP parádne, výborné spracovanie, veľká platforma
06.03.2022 - 23:08:11
00
Aká veľkosť kľúču pasuje na spd pedále m520 od Shimana, lebo mi tam žiadny kľúč nesedí, asi mám pravdepodobne vydrate.
19.03.2022 - 09:57:31
00
Vnutri osky mas imbus. To nezoderies. Tusim je to 10mm
19.03.2022 - 14:08:00
01
Ja tam mam 15-ku kluc a 6-ku imbus.
19.03.2022 - 18:15:32
01
keyboard_arrow_up