Schwalbe to posralo. Presne toto iste sa mi stalo na dvoch rozlicnych cestnych plastoch r.v. 2015 Lugano a Durano. (12 a 35€) ako bonus mi na durane rozmrdalo patku. A tiez mi popraskkala bocnica na oboch Smart Samoch r.v. 2016. Hroza. Pisal som do Schwalbe a bez odozvy.

Na druhej strane treba povedat, ze som mal aj na popraskanych plastoch dokopy len 2 defekty. Neviem ako, neviem preco ale drzia. Len sa na tom cim dalej tym viac bojm jazdit.
Doteraz som bol so Schwalbe max spokojny ale to co predvazdaju posledny rok je brutal. Asi prejdem ku konkurencii
24.08.2016 - 11:58:30
00
určite to nebude len posledný rok, a toľko podobných fotiek čo sa tu objavuje...až ma to stále prekvapuje že ich ľudia stále tak kupujú, jazdil som ich tiež, vlastne skôr skúšal, no povedal som si že schvalbe už nechcem nikdy, aj keď vlastnosti nemali najhoršie, no životnosť veľká bieda a toľko defektov som nikdy nemal so žiadnou inou značkou a to som mal HD čiže nie nejaký papier, aj keď podľa defektov mi to tak pripadalo, ale v schvalbe musia byť vysmiatí, robia šmejdy čo nič nevydržia a cyklisti to kupujú ako by sa nič nedialo :)
24.08.2016 - 12:23:21
00
Mne sa to stalo len na tychto konkretnych styroch plastoch. Mam doma 3 bajky obute na Schwalbe a dalsie 2 ktore som robil a obul do Schwalbe. Rozne rocniky a rozne typy plastov a vzdy bez problemov. Dokonca aj defekty sa pocitaju na jednotky. Tiez som pocul viac ludi, co vravelo, ze na Schwalbe mali kopu defektov ale tak ja som mal tuto sezonu 2 defekty a brat s Conti mal uz asi 8 pricom ja najazdim nasobne viac km v rovnakom obcas aj tazsom terene.
24.08.2016 - 12:29:32
00
ja som mal vlani na HD minimálne 30 defektov a bol som rád keď som prišiel domov tak aby som nemusel lepiť, či meniť dušu :) , viem, hovorí sa že defekt je väčšinou chyba jazdca, no tie isté trasy som jazdil napr s michelinmi a za sezónu som mal tak 2 defekty, teraz mám maxxisy chvílu som jazdil vzadu s dušou a defekt žiadny, teraz oba bezdušáky, takže som asi našiel značku pri ktorej snáď ostanem dlhšie ak sa nepokazia aj oni :) a cena taká ako pri schvalbe, takže pre mňa je to jasná voľba :)
24.08.2016 - 12:49:56
00
a ake defekty si mal? cvaknutu dusu o rafik? :)
24.08.2016 - 14:03:28
00
Taktiež som začínal na schwalbe no vydržali u mňa len 100 km. 5 defektov mi stačilo a nastúpil maxxis. Odvtedy 2 defekty za niekoľko násobne viac km. Schwalbe už môj bike nikdy neuvidí.
24.08.2016 - 15:56:36
00
MageZ napísal:
a ake defekty si mal? cvaknutu dusu o rafik? :)

asi všetky možné :D bola to síce tá lacná verzia, ale aj tie micheliny a maxissy som bral tiež tie lacnejšie verzie, čiže cenovo to vychádzalo viacmenej rovnako, nikomu tú značku nechcem odhovárať, nech si každý jazdí to čo chce, len mi to príde trochu zvláštne že tie plášte ľudia tak kupujú aj po toľkých fotkách a negatívnych recenziach najmä čo sa životnosti týka
24.08.2016 - 22:08:22
00
Zvlastne je to, ze ja mam presne opacne skusenosti ako ini bajkeri. Vydrz u mna presahuje 10kkm aj na horaku a defektov mam minimum. Problemy mam tam, kde malo kto iny. Asi som v inom vesmire alebo co... A to tiez pouzivam najlacnejsie verzie.
24.08.2016 - 22:12:30
01
tak záleži aj aký terén jazdíš, ak máš na mysli to HT čo máš v profile, tak pravdepodobne na tom nejazdiš také veci ako my v okolí Vtáčnika :)
24.08.2016 - 22:17:35
00
Aj pri continentaloch je vydrz najlacnesich lepsia ako pri drahsich. Ale drahsie plaste sa nekupuju kvoli zivotnosti, ale funkcnosti a vahe
24.08.2016 - 22:22:52
01
Jasne, jazdim s tym 29" HT. A jazdim XC s XC plastami ale tak prsty na brzdy velmi nedavam a jazdim aj take kameniste useky. Jasne ze ziadne extremy, ale len to na co je bajk urceny.
24.08.2016 - 22:26:06
00
baggio79 napísal:
Aj pri continentaloch je vydrz najlacnesich lepsia ako pri drahsich. Ale drahsie plaste sa nekupuju kvoli zivotnosti, ale funkcnosti a vahe

to mi je jasné a asi aj ostatným že na drahšom plášti je mäkšia zmes, čiže lepšia prílnavosť,no zároveň ho rýchlejšie zoderieš, no keď sa ti začnú odtrhávať štuple, keď ten plášť ešte nemá nejak extra moc najazdené mi nepríde normálne a niečo tam bude zle
24.08.2016 - 22:40:20
01
By som chcel vediet kolko stoji napr. guma na F1 a vydrz 100 km :-)
24.08.2016 - 22:45:11
00
imro1 zaujimalo by ma o akych otrhanych stuploch hovoris. Lebo to co je na tej fotke od mango su zodrane stuple z flekovania. V rovnakych podmienkach znicis kazdy plast so stuplami. Vytrhane stuple tu boli riesene nedavno na nejakych rubenach(mitas). Ale bolo to myslim v teme demolacie. A to bolo imho ozajstne vytrhnutie. Toto je len zly styl jazdenia. A tie praskliny na boku-lacna guma sa rychlejsie zvetra.
A defekt je skoro vzdy chyba jazdca :)
25.08.2016 - 06:43:06
00
palo1707 to flekovanie nastalo jeden krát keď mi na ceste vybehlo auto takže neviem aký štýl brzdenia by si použil ty. A bike mám nový cca 3 mesiace to aké staré plášte tam dal Kellys neviem ale aby takto popraskali po 250km používania mi príde ak vtip.
25.08.2016 - 08:16:48
00
keyboard_arrow_up