a co hovorite na AVID juice 3 s prednym 203 kotucom a vzadu 185
07.01.2009 - 11:18:40
00
Skús či Ti sadne chod brzdy a ak budeš spokojný tak ber. Možno sa vyskytnú problémy s rotormi od Avidu (ak budeš mať aj tie). Zvyknú sa trochu viac kriviť a nenárovnávajú sa (po zahriatí a vykrivení), ale vyrieši to nejaký kvalitný rotor napr. od Formule, Hope, Magura a pod.
07.01.2009 - 13:28:47
00
ako som pozeral na nete tak hayes 9 je drahsie ako xt ?? nie :?:
08.01.2009 - 17:29:15
00
No StanleyKE neviem, čo si to mal za vadný kus Hayesov HFX9, ale tak ako Jezus, ja_michalko a ostatní bikeri som s nimi spokojný. Brzdia celkom v pohode. Tvrdnutie páky som nezaznamenal ani v týchto mrazivých dňoch. Skôr pravý opak, trošku mi vadí dlhší chod, ale ako píše Jezus, myslím si, že je to daň za lepšie dávkovanie brzdnej sily. No a čo sa týka prehrievania bŕzd HFX9, tak s tým mám skúsenosti. Moja váha sa pohybuje okolo 90 kg. Osobne si myslím, že je to skôr problém použitých brzdových platničiek a kotúča, ako samotnej brzdy.
Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že originál HAYES platničky so semi-metalic zmesou (čierne) nestoja za veľa, rýchlo sa zoderú a brzdný účinok slabší. Lepšie skúsenosti s platničkami od BBB alebo Fastop od A2Z.
Čo sa týka náhradných dielov do Hayesov, tak s tým vôbec nie je problém.
Dovozca HAYES produktov na Slovensko sídli v Senici. Je to výrobca jednej značky bikov. Ja som tam kúpil všetko potrebné na znovuzrodenie mojich HFX9 po maratóne HORAL 2008. Buď ti tam urobia servis Hayes produktov, alebo ti pošlú náhradné diely na brzdy. Ja som odtiaľ kupoval piestik+tesnenie do brzdového strmeňa a tiež som tam už kupoval tesnenia do piestika na páke, tesnenie pod víčko nádržky na páke. Nestalo sa mi, že by mi povedal chlap z tej firmy, že niečo nemajú, alebo že sa to nedodáva ako náhradný diel.
Čo sa týka servisovateľnosti HFX9, tak s tým tiež nie je až taký problém. Nie je to zložitý systém. Na stránke výrobcu bŕzd nájdeš konštrukčné nákresy s pokecom, čo a ako rozobrať, tak si myslím, že každý zručnejší biker si dokáže vykonať servis týchto bŕzd aj v domácich podmienkach. Ja som bez problémov vymenil zničené brzdové valčeky na brzdovom strmeni.
Ešte, aby nedošlo k omylu. Brzdové valčeky som menil preto, lebo som ich poškodil ja svojím extrémnym použitím na HORALovi 2008 a nie preto, že by to bola nejaká konštrukčná vada.
Myslím si, že je to hydraulická brzda porovnateľná s inými značkami bŕzd v tejto triede a ak by som sa znovu mal rozhodovať, že aké brzdy v tejto triede, tak určite by som išiel do HAYESOV HFX9.
Ja by som zase mohol vyhodiť spŕšku kritiky na DEORE hydrauliku na základe kamarátovych problémov s používaním DEORE hydrauliky. Ale to je už o iných brzdách......


Z osobnej skusenosti hayes HFX 9 uz nikdy viac... prehrievaju sa pri dlhych zjazdoch tvrdne paka a nic nebrzdi.
Hayes SOLE mal kamarat...osobne si myslim ze je to horsie ako mechanika....nakoniec skoncili v kosi.
Co sa tyka servisu jednoznacne shimano hlavne koli dostupnosti nahradnych dielov...zozenies na to vsetko. Velmi slusne brzdia uz aj tie ktore nepatria do ziadnej sady no co sa montuju na biky tak paka ma dost dlhy chod. Deore su na tom lepsie a aj spracovanie sa mi paci ovela viac.
Co sa tyka avidu....nie su vsade dostupne nahradne diely, nastavovanie brzdy hruza, spracovanie hruza.
Formuly nespominam nemam overene ale do tvojej cenovej kategorie asi ani nemusim nic od nich spominat...
No a magura julie nekupuj...spracovanie tiez 0 bodov...

Ak to mam zhrnut.... bodovanie 0-5b
Shimano deore 5b
Magura 3b
Avid 3b
Hayes HFX-9 2b
Hayes sole 1b

Este k teme aku brzdu ci hydrauliku alebo mechaniku....jednoznacne hydrauliku a ked chces iba jednu tak rozhodne dopredu. Osobne si myslim ze mechanika je uz v tejto dobre stratena. A co sa tyka servisu hydrauliky...osobne som od kupy XTciek nerobil nic len sem tam vycistil dal dole platnicky vycistil bordel kolo piestikov striekol na ne trocha TFka pretrel a nieje s nimi ziaden problem. Odomna asi tolko...
15.01.2009 - 06:58:33
00

Ak to mam zhrnut.... bodovanie 0-5b
Shimano deore 5b
Magura 3b
Avid 3b
Hayes HFX-9 2b
Hayes sole 1b



:shock: toto je najvacsia kravina aku som tu doteraz cital
25.01.2009 - 14:16:25
00
Kua hoši Juicy 7 (08) alebo Elixír R ?
29.01.2009 - 19:26:37
00
To samalama tak to necitaj a mas po probleme :-)
29.01.2009 - 22:16:37
00
Kua hoši Juicy 7 (08) alebo Elixír R ?


http://reviews.mtbr.com/blog/avid-elixir-cr-disc-brake-review/ snad to tu este nebolo, a o juicy je toho popisane veela...
29.01.2009 - 22:41:23
00
Jo o Elixíroch som si tiež čo to počítal ... Juicy 7 jazdím asi sezónu a uvažujem či prejsť do nového nápoja od Avidu za cenu straty Pad contact point adjustmentu a banjo úchytu hadice na prasati :wink:
29.01.2009 - 22:44:16
00
Nesiel by som do toho lebo je to pitcha biznis - obe tie zbytocnosti su celkom potrebne aspon pri prvotnom nadstaveni.
29.01.2009 - 22:58:34
00
Povedzme že mi chod Elixirov R vyhovuje taký ako je ... čiže pad contact teoreticky je zbytočnosť, síce občas som ho použil aj za jazdy ale dalo by sa aj bez toho. Ten banjo úchyt ma štve kúsok viac .. ale doteraz som to tiež na Juicy nevyužil až potom ma napadlo že čo tak otočiť hadicu, ale zas nutnosť u Juicy bude skrátiť hadice a u Elixirov su akurát ... no neviem.
29.01.2009 - 23:02:08
00
ja idem asi do Shimano SLX - mate niekto osobne skusenosti? Vo Vele celkom pochvalovali - dokonca v poslednom cisle viac ako XT...a to aj na 160 kotucoch...
30.01.2009 - 07:39:15
00
no tkze nedalo mi to nezapojit sa ! teraz cez zimu som si kupil Avid juicy 3 mam avid clean sweep G2 a max spokojnost a to este neni zabehnuta hadze ma na duba s 1 prstom a mam 75 kst !! a este ten kotuc je 203 !! lovu zdar
30.01.2009 - 16:47:19
00
:D To sú tvoje prvé hydrauliky?
30.01.2009 - 16:56:46
00
neviem, nemám, ale myslím, že lepšie ako XT nie.. O tom nám povie Gegon69 :D
XT naj brzdy na svete, však?
30.01.2009 - 17:19:47
00
keyboard_arrow_up