no ja len tak dopredu zistujem,jazdil som hans dampf performance a mam objednany novy bike a tiez su na nom tieto hans dampf.bol som s nimi celkom spokojny,ale nevydrzali ani rok jazdenia ca 2500km,dorezane boli,stuple ustrihane atd tak rozmyslam nad vredestein bobcat,alebo tieto maxxis shorty ,pripadne niečo pomixovat rozdielne predok vs zadok
15.01.2015 - 18:38:23
00
Tiež mám tie HD, no nie moc dlho zataiaľ tiež spokojnosť, na tú životnosť som zvedavý. Do zadu by som uvažoval nad novým noby nicom 2015 máte ho niekto vyskúšaný? Niekedy ba som rád skúsil aj niečo od Maxissu a dosť sa mi páčia aj plášte od Onzy, na predné by mohlo byť toto http://suncycle.sk/sk/produkt/mtb-plast-onza-ibex-dh-2-40-frc/3659 má aj celkom slušnú hmotnosť, ak ho tu náhodou niekto jazdíte, tak môžte o ňom niečo napísať :) .
15.01.2015 - 20:52:22
00
prave teraz som dostal tip na maxxis ardent :)
15.01.2015 - 20:57:42
00
Má alebo mal niekto Schwalbe Nobby Nic 2015? Ako sa správa v teréne a trhá sa ako ostatné Schwalbe?
25.01.2015 - 16:12:49
00
:) pýtal som sa to isté o 2 príspevky vyššie ;)
25.01.2015 - 16:43:46
00
Ale nik neodpovedal :)
25.01.2015 - 17:02:27
00
Vozim vpredu WTB Vigilante Gravity DNA, vzadu Maxxis HR II 2.3 EXO - ten základný. Velmi som s touto kombináciou spokojný, dokonca ten zadný ma v tomto zimnom období velmi pozitivne prekvapuje, aj na dost premocenom podklade velmi dobre drzi v zatackach. Predny po sezone velmi malo opotrebovany, zadny uz pomaly dosluhuje, ale iba normalne opotrebovanie, ziadne odtrhnute vystupky a pod...
Vozim ich tubeless, uz som s nimi co to preskakal, ziatial 0 problemov, teda 0 defektov, ktore by som musel riesit. Tato spolahlivost a odolnost mi velmi vyhovuje.

Ake mate skusenosti s Hans Dampf? mam doma pace star dozadu, rozmyslam, ci ho vobec nahadzovat, alebo predat. pocul som, ze s nim zvyknu byt problemy s nezacelenymi defektami mliekom a teda obcas zradia.
Druha vec je, ze su lahsie ako HR II co sa mi celkom paci, neviem posudit, ktore by mali vacsi valivy odpor, neviete niekto porovnat?
Pozeral som na nete po novom HR II v tej verzii co mam, trochu je problem to zohnat. Nasiel som toto, ale je tam napisane, ze su MaxxPro. Netusim co to znamena. je to tvrda zmes? http://r2-bike.com/MAXXIS-Tire-Highroller-II-26-x-23-MaxxPro-TR-EXO-835g?lang=eng
30.01.2015 - 09:54:19
00
osobne moc do Schwalbe nechcem velmi ist, ta odolnost sa mi zda dost slaba. Zatial co som mal asi 3 sady tak ani jednu som komplet nezjazdil lebo som ich skor stihol prerezat
30.01.2015 - 10:09:43
00
toho sa presne bojim, neviem ci radsej nejdem do maxxisu. predsalen mam rad istoty-nie tie ficove:)
30.01.2015 - 10:15:01
01
ja ten HD pace star od teba kupim. Jazdim tie plaste uz 2 sezony. Jedina nevyhoda je ze bocne stuple sa relativne rychlo trhaju, ale ako bezdusak som s nim nemal ziadny problem, iba po polroku doliat mlieko, defekt ziadny a to som jazdil cely rok Martinky a Fatru, Tatry.
30.01.2015 - 10:26:25
00
resurection jazdim dampfa uz 2 sezony. pace som mal vzadu a trail vpredu. ten zozadu siel hned dole. prislo mi to dost kotva (predtym som mal purgatory a potom rock razor). zalezi aky jazdis teren. na alpy a rychleby by som ho nechal ale tu robim dost presunov po asfalte a tam je to no go. S tym zacelovanim - pichol som ho o milimetrovy konarik pri prenasani cez bocnicu a NT to nezacelil. Teraz vozim NT/caffelatex 50/50 a pocitovo to tesni ovela lepsie ako NT tak neviem ako by to dopadlo. Na prednom co mi stale ostal mam tak 15 zacelenych defektov hlavne na hranici dezenu a bocnice. jazdim ale male tlaky nieco cez 1.5 baru a dost to prasim cez skaly. Bocne figury mam natrhnute vsetky ale zatial drzia.
30.01.2015 - 10:59:22
00
Schwalbe zmes "PERFORMANCE" nebrat. Len raz som sa ulakomil a po 300 km som ich dal dole. Vobec nedrzia. Mal som aj Hans Dampf zmes TrailStar. Vyborne drzia, ale po 600 km vsetky bocne stuple natrhnute. Mozno Hans Damp zmes PaceStar by vydrzali dlhsie. Teraz mam Continental Mountain King II 2,4 zmes Chili a som max. spokojny. Dochadzam k zaveru, ze zmes je minimalne tak dolezita, ako tvar dezenu plasta.
30.01.2015 - 11:10:32
01
Ja mam rad jedno celorocne obutie, takze taky rock razor nepripada do uvahy. ani neviem, ci by som ho usoferoval.
cim dalej, tym som viac presvedceny, ze do HD nejdem.

simecek k dobremu zaveru si prisiel. ja mam rad predny v makkej zmesi, dobre to drzi na kamenoch a na korenoch a zadny v tvrdsej, nech si kludne trochu poskace, som na to zvyknuty a v pohode sa to da udrzat, aj ked zadne viac uleti do strany.
30.01.2015 - 11:14:34
00
Schwalbe zmes "PERFORMANCE" nebrat. Len raz som sa ulakomil a po 300 km som ich dal dole. Vobec nedrzia. Mal som aj Hans Dampf zmes TrailStar. Vyborne drzia, ale po 600 km vsetky bocne stuple natrhnute. Mozno Hans Damp zmes PaceStar by vydrzali dlhsie. Teraz mam Continental Mountain King II 2,4 zmes Chili a som max. spokojny. Dochadzam k zaveru, ze zmes je minimalne tak dolezita, ako tvar dezenu plasta.

Zaujímavé, ja som s PERFORMANCE verziou spokojný a zdá sa mi že držia dobre, no TrailStar ani PaceStar som nemal tak to neviem porovnať, no už som počul, že tieto vyššie verzie držia lepšie tak asi niečo na tom bude, no určite sa aj rýchlejšie opotrebujú kedže je tam mäkšia zmes.
30.01.2015 - 12:02:58
00
prva najdolezitejsia je zmes ,tie dezeny su vo svojich kategoriach vyssi ,nizssi ,redsi, husty -ci chcete " xc ,am ,en viacmenej na jedno kopyto...
30.01.2015 - 14:39:51
00
keyboard_arrow_up