Šupnem to sem, nemusíte sa rozpisovať, stručne a jasne. dik :)

Na čo mám na šróboch tieto plasty? Na prednej niesú a na zadnej len tri. Nech dumem akokoľvek, nič ma nenapadá |( Nie že by mi šlo o život ale prídu mi úplne zbytočné
Príloha:
DSCF1001.JPG



... sú to poistky proti samovoľnému povolovaniu šróbov. AK si všímneš, z vnútornej strany majú jemné zárezy rovnaké ako na hlavičke šróbu a tým "jazýčkom" ktorý je zahnutý je tá plastová objímka zabezpečená o adaptér aby sa neotáčala ... zaujímavý systém zaisťovania skrutiek ktorý používa asi len Shimano na svojich brzdách ... nikdy som to tam, nemal a nikdy sa mi šrób nepovolil, osobne radšej používam modrý Loctite. Drží a skrutka sa dá normálne povoliť.
28.01.2010 - 06:30:26
00
modry Loctite pouziva aj Shimano na svojich sroboch, je jasne ze tie sroby na prascoch sa nikdy nikomu nepovolia ale zicher je zicher... podla mna to je najma pre degesov z poza atlantiku ktori dokazu susit macku v mikrovlnke s tym ze v navode nie je napisane ze sa to nema... takze ked sa na tom niekto zabije a bude tvrdit ze tam nebolo napisane ze sa dotiahnutie tych srobov ma kontrolovat.... tak tam radsej dali tie poistky...

a k tomu porovnaniu asi tolko J3 som nemal, 486ky ano (kupene na actionsporte) a jazdil som ich rok aj niekolko mesiacov, nemam k tej brzde prakticky ziadne vyhrady tecenie ani nic podobne som nezaznamenal, origos dosticky stoja do 10Eur. Na kotucoch 203/160 brzdny ucinok dostatocny, ja mam kratke prsty tak by som uvital este aj vacsi. Su nekusave. Pri 80kg jazdca v pohode dostacuju aj na narocnejsie jazdenie, malino, kalnica atd.
28.01.2010 - 10:26:53
00
modry Loctite pouziva aj Shimano na svojich sroboch, je jasne ze tie sroby na prascoch sa nikdy nikomu nepovolia ale zicher je zicher... podla mna to je najma pre degesov z poza atlantiku ktori dokazu susit macku v mikrovlnke s tym ze v navode nie je napisane ze sa to nema... takze ked sa na tom niekto zabije a bude tvrdit ze tam nebolo napisane ze sa dotiahnutie tych srobov ma kontrolovat.... tak tam radsej dali tie poistky...

a k tomu porovnaniu asi tolko J3 som nemal, 486ky ano (kupene na actionsporte) a jazdil som ich rok aj niekolko mesiacov, nemam k tej brzde prakticky ziadne vyhrady tecenie ani nic podobne som nezaznamenal, origos dosticky stoja do 10Eur. Na kotucoch 203/160 brzdny ucinok dostatocny, ja mam kratke prsty tak by som uvital este aj vacsi. Su nekusave. Pri 80kg jazdca v pohode dostacuju aj na narocnejsie jazdenie, malino, kalnica atd.
28.01.2010 - 10:27:20
00
...keď už hovoríme o tých "poisteniach" šróbov proti uvoľneniu, tak Shimano má ešte jednu čerešničku :!: nemám to síce nafotené, ale k prednému adaptéru na 180 mm kotúč som dostal aj dve skrutky a drôtik... na zaistenie :rofl: to ma fakt pobavilo :clap:
28.01.2010 - 11:20:42
00
A k porovnaniu bŕz .. no jazdil som SH LX tri sezóny a úplne bez závady. Skúšal som platničky BBB, Coolstop, originál SH a aj Goldfren no všetky okrem originál Shimano hrozne vrešťali ... ale zas lepšie brzdili ... Potom som sa nechal zlanáriť rečami o tom že Avid je lepší, kusavejší (čo sa mi páči) a zobral som Elixir CR a moje staré dobré LX som predal ... no lenže už som celý Avid 2x reklamoval, až mi vymenili komplet páčku. Najazdil som na nich tak 450 - 500 km brzdia o niečo lepšie, to je pravda, ale zas až taký zázrak to nie je a tá výmena sa mi teraz zdá byť len o image ...
Teraz by som sa už rozhodoval trochu inak .... asi takto:
Shimano = lacná, spoľahlivá, dostatočne účinná brzda, jednoduchý servis, dostupné ND ... beriem
Avid = drahá, "spoľahlivá", účinná brzda, ND ťažko zohnateľné (distribútor pre SK Eximo :fubar: ..nemožná banda !!! , problém aj s hadičkou alebo koncovkami ....) servis komplikovaný kôly potrebnej sade na odvzdušňovanie... zobral by som len pri veľmi zaujímavej cene.
Rovnako tak náplň ... Olej do Shimana majú snáď v každom bike-servise a predajú aj 100 ml ... no brzdovku DOT 5.1 síce zoženieš, ale len balenie ktoré celé nevyužiješ, nehovoriac o tom že olej je relatívne neškodný na farbu a lak rámu a DOT ti ju nenápadne zlikviduje ak to zabudneš dobre umyť ...
Proste to Shimano má z môjho pohľadu viac výhod ako Avid ... :emo:
28.01.2010 - 11:33:12
00
... sú to poistky proti samovoľnému povolovaniu šróbov. AK si všímneš, z vnútornej strany majú jemné zárezy rovnaké ako na hlavičke šróbu a tým "jazýčkom" ktorý je zahnutý je tá plastová objímka zabezpečená o adaptér aby sa neotáčala ... zaujímavý systém zaisťovania skrutiek ktorý používa asi len Shimano na svojich brzdách ... nikdy som to tam, nemal a nikdy sa mi šrób nepovolil, osobne radšej používam modrý Loctite. Drží a skrutka sa dá normálne povoliť.

No dobre, potom ďakujem tomu čo ten bike montoval, že to dal tak "drbnuto", že ten jazýček nieje zapáčený o adaptér a rám, teda účinok poistky sa rovná 0 :fubar:

Pridám aj ja skúsenosť s 486, ak by niekto hľadal. Nemám im čo vytknúť, pre 63kg chlapa čo nejazdí prasačiny typu DH sú úplne dostačujúce a človek ak si nedá pozor letí cez predné, ako sa mi včera skoro stalo :) Keď vidím ako brzdia, tak za komplet brzdy by som nedal v živote viac ako 150€, to nech kupujú profi jazci, čo za vozenie majú zaplatené :lol:
28.01.2010 - 11:47:24
00
Rovnako tak náplň ... Olej do Shimana majú snáď v každom bike-servise a predajú aj 100 ml ... no brzdovku DOT 5.1 síce zoženieš, ale len balenie ktoré celé nevyužiješ, nehovoriac o tom že olej je relatívne neškodný na farbu a lak rámu a DOT ti ju nenápadne zlikviduje ak to zabudneš dobre umyť ...
Proste to Shimano má z môjho pohľadu viac výhod ako Avid ... :emo:


ale brzdova kvapalina je lacnejsia ako olej .... a zozenies ju na pumpach v auto dielnach skoro vsade ale mineralny olej shimano alebo aligator iba v obchodch pre bikes
aspon teda si myslim ;)
01.02.2010 - 16:27:33
00
JUICY 3...pitcho...ja mam 4 ky a som max. spokojny ;)
01.02.2010 - 16:38:51
00
JUICY 3...pitcho...ja mam 4 ky a som max. spokojny ;)

ja mam juicy 5 a taktiez som spokojny len mam asi zle zadne platnicky lebo staci nane frknut vudu a uz pistia a nemaju taky brzdny ucinok ako ked je sucho a na prednej mi to neroby mozu byt chybne platne ?
01.02.2010 - 16:43:26
00
hmm ja som si bol dneska dat trosku "dost" xc-cka pri dunaj a po lade cez zamrznute jazera( :?: 2x sme sa stratili :D :D :D ) a tak a brzdy piskali jak hovado ale brzdna ucinost bola taka ista :y: takze chyba bude asi v tych dostickach alebo v kotuci nemas to mastne ??? ja ked mam nieco zle brzdy ked sa mi nejak nezdaju alebo tak, tak sa spoliaham na to ze sa to rozbrzdi a bude to ok mozno to chce len rozbrzdit :!:
01.02.2010 - 16:49:36
00
hmm ja som si bol dneska dat trosku "dost" xc-cka pri dunaj a po lade cez zamrznute jazera( :?: 2x sme sa stratili :D :D :D ) a tak a brzdy piskali jak hovado ale brzdna ucinost bola taka ista :y: takze chyba bude asi v tych dostickach alebo v kotuci nemas to mastne ??? ja ked mam nieco zle brzdy ked sa mi nejak nezdaju alebo tak, tak sa spoliaham na to ze sa to rozbrzdi a bude to ok mozno to chce len rozbrzdit :!:


mastne su neni to viem . lebo bolo sucho isli dobre nepiskali zacal padat sneh hned piskali
01.02.2010 - 17:39:52
00
Mne tiez piskaju ako ***** pri sebemensom naznaku vody ale srat na to. Brzdy ucinok je ale stale rovnaky(nikedy sa mi zda, ze brzdia este silnejsie ked su mokre). Pouzivam to aj ako trubku ked je mokro. Staci jemne pribrzdit a chodci okamzite uskakuju.
01.02.2010 - 17:50:19
00
To, ze vrestia je koli sintrovanym platnickam.. Ja mam elixiry a teraz jak je zima, sneh a voda tak som schopny na bajku pomaly aj pesnicku zahrat.. :D ale brzdi to dobre.. :) s tym hlukom sa treba zmierit..
01.02.2010 - 19:25:07
00
jj zlozime nieco :D :D :D :D
01.02.2010 - 19:42:23
00
skor by som povedal ze piskanie je sposobene kombinaciou platniciek a kotucov, neda sa jednoznacne povedat ze sintrovane platnicky sposobuju hluk
01.02.2010 - 20:31:35
00
keyboard_arrow_up