BartolomejGonda
Napríklad ja ho tiež používam tisíce km bez problémov, lepší som nemal. Napíše to asi preto, že 8000km si neuvedomoval žiaden defekt a to je dobré, nie :) Ja som mal aj menšie prepichnutia (o ktorých som vedel), ktoré No Tubes zvládol a raz pri veľkej diere som musel použiť knôt. Funguje aj v zime, aj po CO2 - teda aspoň že nemení zásadne vlastnosti, nie som si vedomý defektov počas takýchto podmienok. Aj keď som ten tmel teraz po zime preventívne menil (po prvom naliatí som 1-2x dolieval), bol hustejší (ale stále pekne tekutý), tak sa z neho latex vyzrážal a stále páchol po čpavku - teda predpokladám, že funkciu by plnil...

jachmel čo má on má v sebe pridané väčšie častice, mal by zalepiť väčšie diery, len sa horšie nalieva cez ventil ak vôbec, nemám s tým skúsenosť

Budem sa opakovať stále, 60-80% spoľahlivého bezdušového riešenia sú plášte, event. plášte + ráfik, ak si dáte ľahkú gumu na nekvalitný ráfik, tak žiaden tmel nepomôže...

EDIT: klasický/pôvodný je ten lepší? Doteraz som mal pocit, že ten lepší drahší prišiel ako vylepšená novinka :?:
04.04.2019 - 14:39:16
00
lto napísal:
ten tmel je inac k hovnu. Aj som ho mal .. to nie je ten orignal notubes, tento nelepi. Vobec.

A ktory je original?
04.04.2019 - 14:46:37
00
milos21 Nie, on ma klasicky NoTubes ako v odkaze vyssie na rovnakej strane, akurat s obalom so starsou etiketou. NoTubes s vacsimi casticami sa vola "Race Sealant"

https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/no-tubes-quart-race-tmel-946-ml.html
04.04.2019 - 14:52:28
00
Takto .. mal som dva .. najprv davno , v roku 2010 asi existoval len jeden NoTubes. Ten lepil jak sfina, jezkoval, po case vnutri boli gumove pasiky atd. Potom som kupil vacsie balenie a to uz bol asi rok 2014, neviem .. a asi mal napisane ECO. ten nelepil, to bola taka husta kriedova voda, zatesnoval, ale nenechaval ani jezkov, ani gumove pasiky, nic. Ale pouzival som UST plaste, tak mi to nevadilo. Potom prisiel dalsi, nemal napis ECO, ale ani Race, tiez balenie skoro liter. Ten ale teraz neviem sa vyjadrit. ECO ale tuna zvozilo pod zem vela ludi. Race podla toho co som cital, by mal byt ten povodny, lepivy .. neviem /ale zda sa mi, ze naposledy ked som minulu jesen chytil agatovy trn, tak sice mu to trvalo dlho, ale nakoniec zalepil a tam som asi mal tento nie race, nie eko/. Dnes uz s "casticami" :lol: .. este som nemal. Mam doma plno inych na vyskusanie :D .. ja som nikdy nebol zastanca toho, ze tmel nieco lepi, treba vzdy aspon knoty, alebo podlepovat. Zatesnenie drobnych nerovnosti ok, trne ok, ale lepenie .. to nema sancu cokolvek lepit, videl som to uz parkrat. Aj to video s klincami, ano, ked ten klinec zostane v plasti, tak to zatesni, ale inak sa na to spoliehat nie je dobry napad. A co sa tyka plastov, ktory ma dnes slusnu bocnicu ? A tazko prerazitelny behun ? Mozno akurat tie DH plaste .. dnes je vsetko papier .. ako ok, ak ma niekto do 65kg, tak asi podrzi. Ale skuste si valit po kamennej zvaznici 30-40km, kde sa obcas musi skocit, 80-100kg clovek, na chrbte 10kg, bajk 15kg .. este ako tak tie stare klasicke UST plaste s lepsim vzorkom. Ja inak ked dostanem defekt na bezdusaku, tak to konci minimalne knotom :lol: .. to je dobra vec. A kvapalina tam sluzi ako tesnenie. Ale povacsine treba aj tak plast neskor opravit /nechce sa mi :D/
04.04.2019 - 14:53:37
00
Jezus napísal:
A ktory je original?

Ten uplne prvy, s ktorym prisli na trh. Uz ho nekupis. Uz asi tak 5 rokov aspon :( .. ale ako pisem, asi jeho nahrada bude ten Race. Ostatne, je asi tak 3x drahsi ako ten ECO :D ..vieme preco :lol:

edit: "You Get What You Pay For" .. a niekedy ani to :D
04.04.2019 - 14:54:12
00
Mozno je toto nejaka nova EU eko verzia, na stranke notubes nie je na etikete zmienka o "eko friendly" (https://www.notubes.com/stan-s-tire-sealant-quart). Btw. ja mam v chladnicke este ten co jezkoval, cize povodna verzia.
04.04.2019 - 14:57:26
00
To EKO , to som kupoval uz davno, 5-6 rokov dozadu, vtedy bolo moderne sa hrat na ekologiu bez cpavku :) .. hmm, daj gpx suradnice chladnicky :lol: .. inak to je asi jeden z dalsich moznych vseobecnych problemov sealantu .. skladovanie. Ale neviem.

edit: inak na jezkov sa ludia stazovali, tak dali bezjezkoveho, ktory nelepil, to tiez bolo zle, tak prisli s casticami. Ale teda podla mna je lepsi jezko v diere, ako castica.
04.04.2019 - 15:18:32
00
Ja som skončil pri tých ECO verziách, všetky ostatné tmely (iné značky) čo som skúsil boli naprd a až tento mi vyhovuje. Tak tento ECO NoTubes isto nie je bez čpavku, páchne teda riadne :D

Jezus aj na tej stránke máš ECO zelenú nálepku, je menšia, je dole, nesvieti nápis "ECO-FRIENDLY, ale stále tam je. Mám v rukách obidve nádobky, všade píšu: contains natural latex, non-hazardous, non-corrosive, non-toxic,
04.04.2019 - 15:48:19
00
Chalani a ako ho teda skladovať?
04.04.2019 - 15:58:26
00
milos21: mne ten povodny pachol brutalne, cisty cpavok .. ten ECO , este s velkym zelenym nepachol. Tak mozno to zas trochu pridali :D .. neviem. Uz ziadne tmely riesit nechcem, jazdit treba :lol:
04.04.2019 - 16:00:26
00
BartolomejGonda napísal:
Chalani a ako ho teda skladovať?

Ako vino :-D V ladnicke. Co najmenej vzduchu vo flasi.
04.04.2019 - 16:47:46
00
bol som v tom ze na houno je joe´s eco sealant a notubes robi dva - jeden klasicky s granulkami a druhy race s vlockami a oba su dobre. po dnesnej jazde je uz problem najst dierku. uvidim zajtra. dofukoval som po 2 dnoch 0.3 bar.
minuly rok som podobny trn nasiel plavat v mlieku ked som na jesen zhadzoval plaste. ani som nevedel kedy som ho dostal. ten isty tmel, tie iste plaste. uz sa "tesim" na vacsiu dieru - to bude radosti - knot sa zasa nezmesti do vsetkeho. ano o latexovych rukaviciach som cital :-D ale podobne som zacinal aj s lepenim defektov na dusi. tak casom to snad vychytam.
inac ako sa tu nieko pytal ci je citit mensi valivy odpor na bezdusiach - tak dla mojho skromneho nazoru je a je to hlavny dovod preco by som sa k dusiam nevratil - moznost nizsieho tlaku detto. aj ked je to babracka. skoda ze sa vsetko prisposobuje pretekarom. ja by som tie tazke UST kludne prijal - ziadna paska, poriadny plast ...
04.04.2019 - 19:07:47
00
ked sa "tesis" na vacsiu dieru, budes ju mat ......
04.04.2019 - 19:11:13
01
Tak este raz. Stans NoTubes ziaden "ECO" tmel nerobi a ani nerobil. Rozdiel je len v etikete, ktoru zmenili. Mylite si to s Joes NoFlats. Ti robia Joe's Eco Sealant, ktory je bez cpavku a bez latexu (a nahovno rovnako ako Finish Line). Stans robi obe cpavkove a obe latexove. Rozdiel je iba v tom, ze povazuju latex za "ECO friendly" vid stara a nova etiketa.

Prílohy:

notubes porovnanie.jpg
notubes porovnanie.jpg 119.76 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2019 - 19:42:10
03
Diky pani za tu uvedene rady! Zda sa, ze sa podarilo...:

- odstranovacom nalepiek "HG" + mechanicky som odstranil par malych nalepiek z vnutra rafiku (Quality Check nalepky, Ciarovy kod nalepka), zanechalo to mastnotu.
- vycistil som mastnotu, vnutro rafika - technickym benzinom
- tubeless paska sa mi natahovala samemu dost obtiazne, robil som to prvy krat, preto pri druhom kolese prisiel velmi vhod dalsi par ruk - pritlacanie stredu pasky. To pomohlo proti vzduchovym bublinam.
- dieru do pasky som robil sidlom hrubim 5mm (navod spomina zalamovaci nozik, hm, mozno by bola naozaj vhodnejsia presna diera do X, ako to roztrhnutie sidlom)
- konusovy ventilcek krasne dosadol do diery (ten z plochou zakladnou co som spominal, by asi nebol tak vhodny), inac tie Schwable ventiky maju v z vnutra kovovej matky gumove tesnenie, co je fajn, bude to drzat na mieste
- plaste som obrusil smirglom do roviny, tam kde boli vystupky z listovania na patkach, potom ocistil velkou spongiou a utrel
- po nasadeni plastov na rafik som aplikoval (makkou zubnou kefkou) hustu jarovu vodu na patky
- myslim ze ta "mastna" jarova voda dobre pomohla, lebo pri fukani krasne "pukali" plaste ako sa usadzali patky na svoje mieste, pri cca 3 baroch
- obe kolesa pekne sli nahustit dielenskou pumpou, ani som nedaval prec jadro ventilku, ani som sa nemusel prilis ponahlat pri husteni
- do rana necham natlakovane, pre zaujimavost. Na druhy den budem vstrekovat mlieko cez ventily. Ajked tieto swchalbe maju dost malu dierku vznutra. Uvidim ako to pojde... Znova otvarat plast (odchlipovat) pre nialiatie mlieka nechcem, ked uz je tak pekne usadeny...
04.04.2019 - 22:16:28
00
keyboard_arrow_up