Kúpil som si Meridu Sub-D60 s brdzdami Magura Julie. S hydraulickými kotúčovými brzdami však nemám vôbec žiadne skúsenosti a čo mi na nich vadí je, že kotúče šuchotajú, dá so to prirovnať V-brzdám keď má ráfik "osmičku" a čúcha o gumičky. Koleso keď roztočím, však platničky vôbec nebrzdia, len mi vadí tento šúchotavý alebo cinkotavý zvuk. Počuť to hlavne na zadnom kotúči, ktorý sa mi zdá, že tiež "osmičkuje", ale výchylka je asi tak iba 1mm. Predný kotúč mi začal vydávať tento zvuk iba keď je mokrý a tento predný nemá "osmičku" žiadnu. Je to u kotúčových brźd normálne alebo sa nejakým spôsobom dá ohnúť kotúč do dokonalej plochej podoby alebo sa brzdy nejakým spôsobom centrujú? Pochybujem, že kotúč ohnem nejakým spôsobom presne na tom mieste o 1mm. Alebo sa nejako dá vycentrovať "prasa"? Platničky sa pri týchto brzdách vraj centrujú automaticky, pravdepodobne je tam nejaký pružinový vyrovnávací mechanizmus, ale nevyrovnáva tak ako by som si želal. Ešte som nebol na prvej garančnej prehliadke, samozrejme, že to spomeniem, no len sa bojím, aby sa to znova po nejakej dobe neprejavilo.
11.08.2007 - 12:40:06
00
1. zabehnut
2. ak ani to nepomoze, nastavit (teraz nepisem o samonastavovani platniciek, ale aj prasa moze mat zlu polohu), resp. zaniest do servisu ak si netrufas
3. popripade skus trocha zbrusit platnicky
11.08.2007 - 12:50:11
00
skus povolit prasa (jeho uchyt o bike), zatlacit packu brzdy, drz ju, pritiahni prasa, povol packu. skus. ked ne tak to zabehni. z platniciek by som nebrusil predsalen je to riesenie.. ale asi ako keby ti Vecka suchali kvoli osmicke a ty by si z nich pilkou odrezal.

mozno by sa dali piesty zatlacit spat aby sa nastavili zasa ale to neviem ako.
inak ked to nie je ziadny ohlucujuci zvuk a po skuseni 1 a 2heho kroku sa nic nezmenilo tak by som uvazoval aj nad tym aby si to nechal tak.. mne napr dokonca stale cinka kotuc (jemnucko zohnuty) a? nezastrelim sa :D
11.08.2007 - 13:09:18
00
toto sa rozobera skoro v kazdej teme o kotuc.brzdach. staci pouzit vyhladavanie(rozsirene) napr http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=13484
11.08.2007 - 13:20:27
00
Ano, našiel som to už predtým, len sa tam nikto nevyjadril či je to normálne. Ako to je u vás? Šuchotajú teda jemne aj vám?
11.08.2007 - 14:21:23
00
Mne ano ale po case to prestane ... :wink:
11.08.2007 - 16:59:31
00
Jasne robia to skoro kazde brzdy a je to normalne, mne zacnu po dlhych zjazdoch ked sa ohne teplom kotuc, odporucam ti par krat skusit velmy prudko zabrzdit-mne to pomaha...
12.08.2007 - 01:23:16
00
taakze robia to hlavne HAYESY a tie vydavaju nechutny zvuk(mal som sezonu HFX9) myslim ze to bolo koli specifickym kotucom, pripadne ze mi kotuc "cinkal" o prasa a nie platnicky. Teraz mam Hopky a tie zviknu suchat po dlhom zjazde ked je nazhaveny kotuc a pnutie ho krivy, ked ochladne zas je ticho :) ale to asi poznate viaceri

pokial je to suchanie sposobene tym ze su nove kotuce a platnicke a je to natesno reba to len zajazdit. ak nie strc medzi platnicky plochy srobovak a striedavo zapac proti piestom ktore ak sa da tak sa zasunu. Pak povol prasa a postupuj ako tu uz bolo pisane sltac packu dotahni povol pak par krat este "napresuj" a malo by to byt oka.
12.08.2007 - 10:38:43
00
Povol prasa, strc z kazdej strany medzi platnicku a kotuc pasik z vykresu, stlac brzdovu packu naplno a dotiahni prasa.
12.08.2007 - 19:18:39
00
dikes za typy, vyskusam a dam vediet ;o)
13.08.2007 - 21:09:37
00
Tiez by som sa chcel spytat, tiez mam meridu sub 60-D, kotuce mi robia to iste, predny suchota dost viac, najma potom, co som sa snazil brzdy zabehnut a spustil som sa z kopca a brzdil som len prednou brzdou, ako mi poradil mechanik zo servisu. Potom mi predna zacala dost suchotat, stale ju pocujem, pri kazdom zabere pedalov, co s tym moze byt?
vdaka moc za odpovede
02.11.2007 - 21:49:49
00
netreba nic stlacat len povolit tie dva sroby a oproti svetlu nastavit prasa tak aby boli z oboch stran rovnake medzery medzi platnickami a kotucom (medzery su velmi male) a treba sa s tym pohrat nastavit skusit potocit a ak stale tak zas posunut prasa do druhej strany a tak :arrow: je to easy
02.11.2007 - 23:59:46
00
nici nejak to suchotanie brzdy, tzn. kotuce alebo platnicky?
03.11.2007 - 10:58:50
00
podla mna nie, ja mam brzdy nastavene tak ze mi suchotaju - suchotanie mi nevadi ale kratky chod packy mam rad :) ked sa porovna sila ktorou sa suchaju brzdove dosticky o kotuc pri "suchotani" a pri brzdeni tak myslim ten pomer moze byt aj 1:1000 a teda to nevadi :P
03.11.2007 - 12:56:05
00
dik moc za pomoc
03.11.2007 - 13:11:10
00
keyboard_arrow_up