Ahojte, chcem sa spytat ci by ste si kupili karbonovy hardtail na XC, ak ho niekto z vas jazdi tak poprosim info. totiz uvazujem nad kupou karbonoveho ramu, ale trosku ma brzdi riziko porusenia vlakien od napr. odletujucich kamenov v lese. proste si myslim ze karbon je zranitelnejsi ako dural. aky mate na to nazor, isli by ste do toho?? vopred vdaka
12.01.2007 - 11:57:53
00
Ked by mi (myslim to vseobecne, nie mne konretne) neprekazala financna stranka na danom modely, tak urcite ano.... Som za karbon...
12.01.2007 - 12:21:42
00
to root: a nebal by si sa poskodenia od odletujucich kamenov v lese? znami tiez hovoria ze sa nemam toho obavat ze to nieje az take kriticke, a udajne existuju take folie ktore sa nalepia na ram zo spodu a chrania ho pred narazmi kamenov a retaze...
12.01.2007 - 12:43:58
00
Hmm karbonový rám je síce pekný, ľahký ale ja by som mal tiež obavy z toho porušenia materiálu, neviem aký je tam systém ale bol som rybár a viem že carbonové udice boli sice pevné ale stačil jeden malinký ťukanec a mohli ste ju vyhodiť, na biku to bude určite o inom, istotne to není len z čistého karbónu ale myslím že ešte to není také premakané ako duralove rámy v tej ochrane proti odrazeným veciach nehovoriac o tom že všetci bikeri vedia že keď sa riadne vysypeš má čo robiť aj durálový rám aby to rozchodil a podľa mňa by z takého riadneho pádu carbonovy rám už zdravo nevyšiel. Tieto rámy su podľa mňa určené hlavne pre pretekárov, ktorí majú svojích technikov, tí technici im pravidelne rámy kontrolujú a ak zbadajú náznak poškodenia tak dajú bez problémov rám nový pretože sponzor, ktorého má pretekár ten rám veľmi rád zaplatí :idea:
12.01.2007 - 12:49:53
00
to lubos: ja som bol tiez rybar, a tiez som pouzival karbonove udice, aj som nejake polamal. udica ma hrubku steny cca 2mm a monokokove ramy okolo 7mm co je rozdiel. v tvojom prispevku je kus pravdy, ale nakoniec ked padnes dobre aj s hlinikovym bikom a skrivis ram tak neviem ci by si si to daval vyrovnavat, proste uz to neni ono. ale kd pozriem na moj terajsi bike zospodu tak nieje skoro vobec obity od kamenov a to som na nom najazdil cca 15000 km.
12.01.2007 - 13:10:53
00
to lubos: ja som bol tiez rybar, a tiez som pouzival karbonove udice, aj som nejake polamal. udica ma hrubku steny cca 2mm a monokokove ramy okolo 7mm co je rozdiel. v tvojom prispevku je kus pravdy, ale nakoniec ked padnes dobre aj s hlinikovym bikom a skrivis ram tak neviem ci by si si to daval vyrovnavat, proste uz to neni ono. ale kd pozriem na moj terajsi bike zospodu tak nieje skoro vobec obity od kamenov a to som na nom najazdil cca 15000 km.

to je dost osobitne ja sa pozrem na moj bajk zospodu a vyzera to ako nocna obloha (ram mam cierny) a ma dost pravdu s tymi sponzormi zavodnik ked sa vysipe tak neriskuje dostane novy ty ked hodis poriadnu kabelu tak uz ides cim viac do vacsieho risku...
ja si myslim ze pre beznych smrtelnikov karbon nie ale ak niekdo na to ma tak prosim.. 8)
12.01.2007 - 13:25:51
00
ked mas nato financie, tak chod jednoznacne do karbonu...mam skusenosti uz s troma karbonovymi ramami ( Trek, Bianchi a Pells ) a nemozem ani na jeden povedat kriveho slovicka...je to proste ina liga ako hlinik a toho ze by ti odletujuce kamene nieco spravili s ramom sa vobec nemusis obavat...k pevnosti ti poviem iba tolko...cely bike s posledne menovanou znackou ramu mi odletel na dialnici smerom na Liptovsky Mikulas v 120km rychlosti zo strechy auta a nic sa mu nestalo!
12.01.2007 - 13:46:45
00
to matt: a jazdis horsku alebo cestnu cyklistiku??
12.01.2007 - 13:49:42
00
horsku...to jest moja srdcovka
12.01.2007 - 14:19:47
00
ak máš možnosť kúpiť carbonový hardtail tak ho zober, odlietavajúcich kameňov sa určite neboj, v dnešnej dobe na takúto základnú vec konštruktéri určite myslia.

to matt: si si 100% istý, že vo vláknach nedošlo k poškodeniu? nechcem malovať čerta na stenu. :lol:
12.01.2007 - 14:51:17
00
jj ak mas prachy chod do karbonu.. kamienkov sa neboj.. a co sa tyka padu riadnu supu v plnej rychlosti o spicaty kamen nerozchodi ani hlinnik ani karbon.. rozdiel je len ze ked dolames hlinnik mas v p.. cca 5-20k ked rozmlatis karbonac tak to je radovo 50k+
12.01.2007 - 14:53:37
00
Hmm koľko ľudí, toľko chutí, ide hlavne o finančnú stránku, pokiaľ si to môžeš dovoliť tak prosím, choď do toho ale musíš počítať aj s tým že budeš potrebovať nový. Čo sa týka spokojnosti z rámom tak medzi karbónom a hliníkom, durálom alebo neviem ešte čím je asi len ten rozdiel vo váhe čo je pre bežného fun bikera za tú cenu úplne bezvýznamné naproti tomu riziku poškodenia. Pre pretekára sú gramy váhy dôležité a preto zastávam stále ten názor že karbónové rámy sú špeciálne určené pre túto kategóriu zákazníka čomu nasvedčuje aj ich zameranie a taktiež cena. Ale je to len na tebe čo si zvolíš, musíš zvážiť riziká a výhody a výjde ti z toho výsledné rozhodnutie.
12.01.2007 - 14:55:11
00
ak mas prachy, tak ber fulla :)
12.01.2007 - 15:13:33
00
a čo tak tám z kvalitenj ocele alebo titan? hm
12.01.2007 - 15:21:35
00
to rasto: ak vies o niekom kto robi ocelaky na mieru tak daj vediet, v prahe bol sfinx ale neviem co sa s nimi stalo, stranka zmazana....
12.01.2007 - 16:27:26
00
keyboard_arrow_up