zdar vsetkym, mam kellys exquisite dsc, potreboval by som zopar rad ohladne mechanickych kotucoviek shimano M495
1. kedy treba menit kotuc? aka by mala byt jeho minimalna hrubka?
2. kupoval som nove brzdiace dosticky, chlapik v cykle mi poradil/odporucil Goldfren namiesto mojich povodnych, povedal ze dlhsie vydrzia,
maju lepsie brzdne vlastnosti, ale ze viac deru kotuc. Prosim poradte, ci su Goldfreny (ceramic carbon) vhodne pre shimano M495. A este kotuc mam 160mm.
Dakujem za vase (dufam dobre) rady
23.06.2006 - 19:05:31
00
mno o hrubku kotuca som sa este nikdy nezaujimal a asi ani nebudem lebo to dranie sa vztahuje nie do hlbky ale do drsnosti kotuca. vydrany kotuc potom moze pri brzdeni spotrebovavat viac brzdneho materialu a znizovat ttak zivotnost dosticiek, nemal by vsak kazit brzdny ucinok.

dosky goldfren kludne pouzivaj ked sa vyrabaju aj na tvoju brzdu..
24.06.2006 - 11:48:09
00
ono prave na obale z goldfren su uvedene vsetky mozne brzdy, aj shimano M475, ale ta moja M495 tam nie je. Ani by som ich nekupoval, ale chlapik v cykle povedal, ze to ma odskusane, ze on ani ine neobjednava a vyslovene mi ich odorucil. A ich cena je o nieco mensia nez resin brzdy od shimana, takze ho ani nemozem podozrievat, ze by mi chcel predat drahsie.
24.06.2006 - 12:56:15
00
keyboard_arrow_up