zalezi to od vkusu, podla mna je gripshift dost nanic, jazdil som ho
14.10.2008 - 18:44:33
00
Verim, ze niekto inu znacku ako svoju nemusi, nie nadarmo plati: kolko ludi, tolko chuti.... Pre moje potreby viacej ako 20 tic. za bike nema zmysel davat, nakolko sa viem najlepsie odhadnut ako ho budem do buducna vyuzivat. Ale toto niektori jednoducho nepochopia :-( Tato volba sa mi zdala ako najlepsia, vzhladom k tomu co mi ponukali v inych predajnach.


vybral si si bike dobry za dobru cenu. ak si spokojny a paci sa , tak sa mu tes a vykasli sa na to co vravia ostatni. je dolezite aby si mal ty zneho radost.. :wink: vela stastnych kilometrov
19.10.2008 - 16:04:37
00
Gripshift je vec osobnej preferencie. Ak sa ti nepaci ten styl prehadzovania, tak by si si mal zajazdit na starej favorit ziletke s radeniami na spodnej ramovej trubke, potom zitis, kedy sa zle radi... hehe
19.10.2008 - 18:35:00
00
dizi neindexované radenie je rádove spoľahlivejšie ako indexované
akurát sa treba naučiť radiť
prúser je, že ak sa ti počas jazdy s indexovaným radením niečo trošku skriví/vyosí/vyťahá, bude ti to čvirikať do konca výjazdu
na favorite som tomu za pol sekundy našiel polohu kde to držalo hubu a krok
a dosť ľudí pre toto nevedelo indexovanému radeniu prísť na chuť
nie všetko o čom reklama a marketingoví vymývači tvrdia že je to pokrok je pokrok aj v skutočnosti
fakt zas je že rýchlosť je s indexovaným radením trošku niekde inde, na MTB by som iné nechcel (aj keď je fakt, že práve v teréne sa to rozšteluje ľahšie ako na ceste), ale na ceste mi je to dodnes jedno
19.10.2008 - 22:23:58
00
Múdro píšeš...
Roky som radil páčkami na ráme a nikdy som nemal problém so zaradením správneho prevodu. Na druhej strane, aj dobre naštelované dualy majú čosi do seba.
20.10.2008 - 22:52:07
00
Mne nejde o to, ze radenie je tam neindexovane, ale o to, ze sa na preradenie musis zohnut... a existuju aj neindexovane packove radenia na riaditka.
21.10.2008 - 13:53:59
00
najazdil som na žiletke s klasikou desaťtisíce km a že by ma to preraďovanie nejako nervovalo sa nedá povedať... to už chce predispozíciu stresovať sa niečím čo bolo 50 rokov úplne normálne
napr. u extakmermangelky zostal nejaký Wilier z raných 90tych s ešte klasikou Shimano 600vkou, keby nemala 180 cm a nohy ako žirafa, asi by som jej ho nenechal :) ja keď som naň vysadol, plutvičky mi mávali v lufte pár metrov nad pedálmi :)
21.10.2008 - 17:09:33
00
keyboard_arrow_up