No Mikee neiem neviem, stym tvojim tvrdenim o kotucovkach moc nesuhlasim. teda neviem co si myslel pod priemernou kotucovkou, ale mech. kotucovka na kamaratovom biku (cena biku 28 000 ) brzdi teda perfektne, az po zahriati samozrejme. Uznavam ze perfektna V-eckova brzda mozno bzdi lepsie ako priemerna mechanicka, ale skus stym jazdit po blate a nezabrzdis.. rovnako pri dazdi ked je trochu zima, a rafiki po namoceni mrznu
30.08.2004 - 13:08:41
00
kua chlapi sak sa dohodnite :) kazdy tvrdi daco ine, ako sa ma z toho potom taky zaciatocnik ako ja zorientovat??? je jasne ze hydraulika je lepsia ako mechanika ale snad nebudete tvrdit ze priemerne vecko je lepsie ako priemerna mechanika. tiez sa mi nevidi OK ak niekto porovanava standardny mechanicky kotuc (pripominam ze toto forum je o bikoch do 15 000) s veckami v podstatne vyssich cenovych relaciach. to je ako keby ste chceli porovnavat Pentium 500 s Athlonom 2000. vseobecne je pentium lepsie ale samozrejme je to uplne ina cenova kategoria.... tot len moj nazor.

inak este by som sa chcel opytat - ktosi tu pisal o poradi ucinnosti brzd - vyzera to logicky. nenasiel som tam vsak hydraulicke vecka, kam by ste ich zaradili? su lepsie ako mechanicky kotuc? co vravite na kombinaciu - vpredu hydraulicky kotuc a vzadu hydraulicke vecko? myslim ze brzdne vlastnosti by boli super ale nikdy som to neskusal... nemate niekto nieco podobne odskusane?
31.08.2004 - 14:33:32
00
Jano, tak najprv tu vraviš, že toto nieje o brzdach, ale o biku za 15.000, a pritom tu pises o brzdach...Si daky divny, nezda sa ti?
Však si vytvor novy prispevok a tam sa nato pytaj...potom je v tomto jednom vsetko...
31.08.2004 - 21:47:14
00
Hele chlapi, ak sa pozriete, tento thred som vytvoril ja, to ze sa tu bavite o brzdach je uplne OK, spada to do thoto rhreadu ako vysite. Momentalne totis mam dilemu, Bike s mechanickymi brzdami aleebo hydraulika, obidvoje kotuc. Jeden za 30 000 sk druhy za 33 000 Sk. Jeden Ypsilonka, druhy klasika. Vidle este neoznam, ale zistim o obidvoch presne TTD a hodim to sem, Ta hydraulika ma laka. Obidva znacka Giant


Este raz, nevadi mi ked sa tu rozobera vsetko, vsetko ma svoju suvislost, Na zaklade takychto "OUToch" som sa rozhodol pre drahsy Bike. Co si myslim je dobre. Takze kdlusne pokracujte. Autorovy threadu to neva .:)

P.S. Ten s Hydraulikou bola povodna cena 40 000 Sk.
01.09.2004 - 12:51:19
00
To RADAR:
clovece si ma nepochopil ;-)
tam v zatvorke som dal ze forum je o bike do 15000 Sk kvoli tomu ze clovek co zakladal toto forum mal zaujem o kupu v tejto cenovej kategorii. to ze je to o brzdach je uplne OK, mna osobne to zaujima viac ako cokolvek ine ohladom mtb. islo mi tou poznamkou len o to, ze sa tu riesia produkty a komponenty v uplne inych cenovych kategoriach. preto by bolo vhodne sa nejak dohodnut ohladom tych brzd lebo nie kazdy je v tom zbehly a nie kazdy vie do coho sa ozaj oplati investovat. len o to mi slo ze ked je forum o biku okolo 15000 tak tu nebudem pisat o komponentoch ktore patria k bikom do 50000 napriklad a uz urcite ich nebudem porovnavat s tymi lacnejsimi. to bol len moj nazor. takze sorry ak som sa zle vyjadril.

inak by som bol rad keby ten clovek co sem pisal ten rebricek ucinnosti jednotlivych typov brzd, napisal, kam by sa dala zaradit ta hydraulika pri v-brzdach a co vravite na kombinaciu - hydr kotuc a hydr v. inak niekto sem hodil poznamku ze sa oplati davat kotuc len dopredu. suhlasite s tym?
01.09.2004 - 21:27:11
00
Takze som si zistil meno toho 40 000 tacoveho krasavca.

Giant XTC 3

Tu je link

http://www.mcconveycycles.com/products. ... ANT_XtC_3_

Rad by som vedel Vas nazor, coj e dobre, a co zle.

Uvadzam ze momentalne je v akciji 33 000 sk.

Co vy na to?

Ja by som ho bral

Diki za rady
02.09.2004 - 00:58:00
00
a co tak Merida Matts Speed-D alebo Kona Kula to su tiez dost dobre bicykle v tej cene
02.09.2004 - 18:57:33
00
jo, ale ja tu nemam moznost zhanat vsetky znacky, uz som si vybral, chce len vediet niekoho nazor, niekoho viacej zasveteneho do problematiky ako ja..

Je kopec dobrych kol v tej cene, ale ja mam moznost prave tieto dva,
03.09.2004 - 07:23:15
00
aha jasne :-) no vyzera dobre dobre aj vybava je fajn aj ked ja sa do toho velmi nevyznam , neviem ale ake ramy robi giant ale vyzera dobre

PS: nevie niekto kedy vychadzaju do predajni nove modely bicyklov ? Konkretne Merida , lebo som videl tie nove modely a vyzeraju fakt dost dobre .
DIK
04.09.2004 - 08:10:28
00
pisal som na meridu mail ze kedy bude katalog pre 2005 na webe, odpisali, ze koncom oktobra-zaciatkom novembra. ale predpokladam ze na oficialnom webe merida.com budu o cosi skor, lebo aj lokalizacia do slovenciny chvilu trva.
05.09.2004 - 10:43:14
00
aha
no lebo zhanam bike do 13 tis. a tie nove meridy vyzerali schopne tak som chcel vediet ze kedy by sa mohli objavit u nas lebo na tie stare aj tak nikde nedavaju zlavu tak uz radsej teda kupim novy model nie ? :-)
05.09.2004 - 16:41:27
00
A uz maju Maridy ramy v poriadku?jano napísal:
05.09.2004 - 17:43:38
00
ozaj ludia teraz maju v kaktusbiku celkom pekne zlavy na Trek 4300 a Author Basic SX takze by sa do nich dali dat nejake tie upravy co mi navrhujete ktory bike ma lepsi ram ? lebo inak su vlastne rovnake
dikzombik napísal:
06.09.2004 - 19:29:37
00
Raydowe.....pocul si nieco o meridackych ramoch?....daj vediet....ja mam jeden a strasne vrzga a puka...bol na reklamacii..nieco dnu naliali...asi nepomohlo... zase zacina otravovat.
07.09.2004 - 18:22:50
00
nakoniec som skoncil s TREKom 4400 vyzera celkom slusne co poviete ?

http://www.trek-bikes.cz/2004/index_bik ... =2&mid=194
07.09.2004 - 21:34:11
00
keyboard_arrow_up