Mam meridu speed s kotucovkami magura julie a tiez sa mi to stava. Pri urcitej slabej intenzite brzdenia sa zadna cast biku rozvibruje, proste pekne rezonuje. Nie je to ale take zle - staci viac pritlacit alebo povolit a prestane to. Je to urcite sposobene meridackym "papierovym" ramom (kamos ho ma preliaceny lebo prilis ho pritiahol do nosica na aute ! ! !) Inak krivy kotuc kludne moze byt, zda sa mi ze moj predny nie je celkom ok.
02.04.2003 - 15:57:27
00
Nie je to az take zle??? Ved som sa skoro zabil, skus ist 80 km/hod a garantujem ti,ze sa dolames, alebo ta zrazi auto, a to nehovorim o tom, ze to skripanie brzd je pocut 400 metrov odtial!! Nechapes, ze ta oklamali?? Merida predava vadne vyrobky a uz pekne dlho o tom vedia, podla toho ako som hovoril pred chvilou s prvym reklamatorom tohto problemu. (vedia o tom od augusta 2002 a stale to predavaju, su to proste SVINE) Clovek vyhodi 40 tis. za bike aby mal peknu jar, a zisti,zer je v prdeli!!!! Tak to snad nie!
02.04.2003 - 16:05:45
00
ten bike mam este dost novy a zatial mi to nepripada ako extra probem. Je fakt ze sa to obcas stane. Mozno sa to casom zhorsi.
03.04.2003 - 12:27:11
00
uplne najkrajsie je to, ak sa ti na kotuc nahodou dostane troxu vody alebo blata, staci uplne minimum, tak ti nepomoze nic. ani brzdit silnejsie ani jemne ubrat, proste pokym nezablokujes koleso, je z meridy jeden z najvacsix vibratorov na svete. a to potom dost odxadzaju plaste. je to proste kram... dajte vediet jak ste to zatim poriesili. vratil to este niekto okrem timecoma??? alebo aspon reklamoval???
28.04.2003 - 22:10:54
00
No, nazdar teba som hladal, dostal som kontakt od Timecoma na teba pisal som ti, ale neozval si sa, chcel som vediet ako si to vyriesil, ale uz je to zbytocne, ja som bike poslal na reklamaciu, ked som predviedol technikom v Kaktuse co ten bike robi, len kukali a hned povedali, ze to je krutenie v rame, 7. maja uplynie 30 dnova doba dokedy mi s tym ma Stefanik nieco urobit, aj ked viem,ze sa to neda opravit, ked mi to posle spat "opravene" poslem mu to zase spat. Podla zakona ak mi to opravi 2x a nepomoze MUSI mi vratit prachy. Uz som to vybavoval aj cez slov. obchod. inspekciu. Ak mi nebude chciet vratit prachy nabehnem do BB a rozflakam mu hubu este aj zato,ze ma podviedol a v klude si predava biky, ktore vie, ze nefachaju. BTW: kaktusaci mi ukazovali nevybavene reklamacie od Stefanika, to keby ste citali tie pic.v.ny, proste Stefanik a opravnena reklamcia, to su dve veci ktare sa nezlucuju do kopy. Pre tych, ktory sa rozhoduju, aky bike kupit: NIKDY NEKUPUJTE MERIDU!!! 1. je to neseriozna firma, 2. bajky stoja za hovno!
29.04.2003 - 09:43:32
00
He he, ako tak bikujem po Bratislave tak sa zda ze Merida ma najsilnejsie zastupenie... samozrejme ked nepocitam hypermarketove kramy za 3000 a podobne.
29.04.2003 - 11:28:08
00
TAKZE PRE VSETKYCH, KTORI MAJU SPOMINANY PROBLEM S VIBRACIAMI. Uz prisli nove ramy! Bike som uspesne po 1 mesiaci u Stefanika vyreklamoval, mam novy ram a problemy vyzeraju, ze zmizli. Vyriesili to tak ako to bolo riesene na starsich modeloch (vraj to tak robili vzdy - povedali v Kaktuse), na konci trojuholnika pri kotucovke je este male premostenie a cele je to inak pozvarane. Len ma udivuje, ze v rokoch 2002,2003 to dali prec a vobec sa nenamahali to poriadne staticky preratat a o tom, ze to nefachalo a nove ramy prisli skoro po 1,5 roku tak to je co povedat. Ja som mal statie, lebo akurat ked mi skoncila 30 dnova doba na reklamaciu tak asi prisli ramy, horsie to mal timecom, ktory to reklamoval pol roka a bol takym priekopnikom, zaco mu patri vdaka :). Ale, po tychto neserioznostiach uz moc s Meridou toho nechcem mat vela spolocneho v buducnosti. Tot psio a pre vsetkych ostatnych: HOR SA REKLAMOVAT!!!
07.05.2003 - 10:03:20
00
victor- nic mi nedoslo. urcite by som ti odpisal
07.05.2003 - 13:45:49
00
To nic, uz mi to moze byt jedno ;))) Vtedy som ti pisal na "vision@mtbiker.sk".
07.05.2003 - 14:07:13
00
Problem nie je ani tak v principe s Meridou, aj ked takyto problem naserie, ono ale kazdy vyrobca ma rozne problemy.
Ten primarny problem je p. Stefanik v zastupeni Meridy na Slovensku. Mal som tu cest s nim parkrat rozpravat (obchodne aj neobchodne) a taktiez som zazil problem ramu, ale trochu ineho druhu. Takze unho je vsetko vzdy perfektne a v poriadku. Na prvom mieste je prenho predaj, a zbytok bud nevie a je totalny pako, alebo zamerne klame. Osobne si myslim ze a), pretoze som sa s nim bavil o par veciach neobchodne na jednom maratone.
15.05.2003 - 15:57:12
00
On vie vzdy velmi dobre o com je rec!!!
15.05.2003 - 16:04:21
00
Ja mam tiež model 2003, kupovaný v Kaktuse a tiež mám ten problém pri brzdení.
Podľa toho čo všetko som tu čítal tak nemám moc chuť to dať reklamovať, síce mi v Kaktuse hovorili, že zatiaľ mali iba 2 prípady, z toho 1. vyriešili za 1 mesiac a ten druhý za 2 týždne.
Stratiť bike na viac ako 4 dni v strede sezóny je pre mňa moc a nie to ešte na 2 týždne, alebo na mesiac.
Ja to spravím asi tak, že túto sezónu ešte odjazdím a potom to dám reklamovať. Snáď mi to uznajú.
Inak keby ten bike nemal tento banálny problém tak by som bol nadmierne spokojný. Akceleráciu má výbornú, tak isto aj výbavu, síce ja som pri kúpe dal vymenil: vydlu za Marzocchi MX PRO, lepšie gripi a vlaštovky.
02.06.2003 - 13:14:42
00
Mozno by sa to dalo vyriesit aj tak, ze medz i prasiatko a ram sa daju tenke podlozky z gumy a takto sa to priskrutkuje. Tym by sa mali vyrazne obmedzit vibracie z kotuca.
02.06.2003 - 15:48:06
00
caute... mam nejake novinky... som ten druhy, ktoremu to v kaktuse vyreklamovali... fakt to bolo asi dva tyzdne, totalne ma prekvapili. co sa tyka straty biku na tie dva tyzdne, riesil som to podobne. mal som ho uz od oktobra 2002, ale nexcel som on na niekolko mesiacov prist jak timecom tak som si pockal. teraz som mal statnice a za mesiac letim pozret do moab-u a tak :), tak som to tam dal nex to sithnem este pred tym...
novy ram je dost fajn. nielenze je odstranena ta xyba, este to (zadna stavba) aj krasne vyzera. a aj farebne je krajsi... len mi troxu kaktusaci pri vymene po..bali hlavove zlozenie...
btw okrem ineho som v kaktuse videl meridu, tusim speed, s kotucovkami a starym shitnym systemom zadnej stavby. no comment...
moje odporucanie... reklamovat!!! rozdiel je 100 ku 1...
03.06.2003 - 09:43:01
00
tibor> BANALNY problem???????? som zvedavy ci sa tak o tomto "banalnom" probleme vyjadris aj tak o mesiac... :)
04.06.2003 - 11:29:38
00
keyboard_arrow_up