Mam brzdy HFX9 pozeral som na platnicky a na prednej brzde mam jednu platnicku uplne zodratu a druhu tak do poly. Moze to byt sposobene dole uvedenym problemom?
Ked stlacim brzdu, tak sa mi vysuva len jeden piestik, cim to moze byt? Mam ho skusit rozbehat, tak ze, dam dolu prasa a ten piest co sa vysuva nejak zablokujem a stlacim packu brzdy? Lebo ked sa ho snazim vybrat rucne, tak mi nejde s nim ani pohnut. Ak hej, cim mam ten piestik zablokovat?
24.07.2008 - 23:41:02
00
...mam jednu platnicku uplne zodratu a druhu tak do poly... , ...Ked stlacim brzdu, tak sa mi vysuva len jeden piestik, cim to moze byt? ...

presne toto robilo aj mne na tom type brzdy - vymen dosticky za nove a bude to ok. neviem preco to robi, ale asi si mal jedno obdobie, ked si nemal kotuc presne v strede a jedna sa trochu viac obrusila a uz to islo "dole vodou". tiez som vtedy vymyslal preco to robi a skusal rozne "finty" a pomohlo jedine vymena dosticiek
25.07.2008 - 07:14:47
00
presne toto robilo aj mne na tom type brzdy - vymen dosticky za nove a bude to ok. neviem preco to robi, ale asi si mal jedno obdobie, ked si nemal kotuc presne v strede a jedna sa trochu viac obrusila a uz to islo "dole vodou". tiez som vtedy vymyslal preco to robi a skusal rozne "finty" a pomohlo jedine vymena dosticiek


vymena dosticiek pomoze preto, lebo nove maju rovnu plochu a dosadaju na kotuc rovno, nekrizia piest......


Ked stlacim brzdu, tak sa mi vysuva len jeden piestik, cim to moze byt? Mam ho skusit rozbehat, tak ze, dam dolu prasa a ten piest co sa vysuva nejak zablokujem a stlacim packu brzdy? Lebo ked sa ho snazim vybrat rucne, tak mi nejde s nim ani pohnut. Ak hej, cim mam ten piestik zablokovat?


ten piestik co sa vysuva sa aj vracia-je pohyblivy
vyber platnicky z brzdy a chyt ho zvnutra (pohyblivy piest) s citom kliestami o strmen, s citom stlac brzdovu paku, ten druhy piest moze byt prirasteny, moze sa pohnut skokom..... ked sa vysunie, poutieraj ho dookola, bude mozno na nom vidiet stopu po polohe v ktorej bol zaseknuty.
Ak su platnicky obrzdene dosikma, vymen ich za nove, koli rovnemu dosadnutiu na kotuc.
Dobre je skontrolovat rovnobeznost navarky pre brzdu s kotucom, pripadne to nechaj v servise ofrezovat do roviny.
pokial tak neurobis, dosticky budu na kotuc dosadat sikmo a piesty sa budu vysuvat z kriza a bude sa Ti problem neprestajne opakovat...........
vela stastia v rieseni ;)
25.07.2008 - 08:17:03
00
Vdaka, tak doobeda idem kupit nove platnicky, dam vediet, ako som to spravil.
26.07.2008 - 01:00:48
00
nemáš náhodou na biku posuvné petky?
26.07.2008 - 11:56:17
00
No, takze par noviniek, platnicky som kupil, ten jeden piestik, co sa nevysuval, nesiel ani za toho krista vytiahnut :x , nechapem, ako sa tam tak mohol zaseknut (ten druhy isiel uplne lahko). Rozobral som prasa a chcel som ho tak vybrat, lenze ja mamtak som z neho pri tom kusok ulomil. Nakoniec som ho vydoloval tak, ze som ho po kusku olupoval, lebo s nim neslo ani pohnut. Ked som tam dal potom na skusku ten druhy piest, tak isiel dobre, takze ten piest sa mi nevysuval asi uz od zaciatku. A ja mam teraz nenormalne nervy, lebo cez vikend som bez biku a budem musiet kupit ten piestik!!! Neviete nahodou, v akych cenach sa to pohybuje a ci sa da kupit len jeden alebo len v pare? :x :x :x :x :x :x :x :x :!: :!: :!: :!:
26.07.2008 - 13:57:51
00
dá sa zohnať aj jeden a myslím cena okolo 700 sk ... cca
26.07.2008 - 14:07:28
00
...lenze ja mamtak som z neho pri tom kusok ulomil. Nakoniec som ho vydoloval tak, ze som ho po kusku olupoval, lebo s nim neslo ani pohnut...


:shock:

Takto to dopadne vzdy, ked niekto robi to, o com vie prd... mal si to zaniest hned do servisu...
26.07.2008 - 14:09:56
00
Raver, neviem o tom prd, odjakziva si robim na bajku vsetko sam, ten piest bol proste nevyberatelny. Ten druhy som vybral ako nic, ale tento tam bol ako privareny.
26.07.2008 - 14:15:23
00
Raver, neviem o tom prd, odjakziva si robim na bajku vsetko sam, ten piest bol proste nevyberatelny. Ten druhy som vybral ako nic, ale tento tam bol ako privareny.


No ked myslis... tebe sa to teraz vyrazne predrazi, mne nie... a ver tomu, ze skuseny servisak dokaze takmer zazraky :wink:

BTW, uz neboli v zaruke?
26.07.2008 - 14:20:13
00
No, je este v zaruke, ale bike som kupoval dost daleko od mojho bydliska a cez tyzden tam nemam cas ist. Ta jedna platnicka bola uz skoro bez oblozenia a som to dnes potreboval vymenit aby som nahodou nezacal drat kotuc. Keby som vedel, ze to takto dopadne ... No uz s tym nic nespravim, ale sa mi to nezdal az taky neprekonatelny problem. Aj pred tyzdnom som kamosovi menil platnicky a odvzdusnoval brzdu. :oops: Hambim sa :?
26.07.2008 - 14:29:43
00

No ked myslis... tebe sa to teraz vyrazne predrazi, mne nie... a ver tomu, ze skuseny servisak dokaze takmer zazraky :wink:

BTW, uz neboli v zaruke?

neviem či by to isté nespravili aj v servise .. už som videl jednu Hayesu 9inu v servise s tou istou chorobou .. vysledok? ... zverák kladivo šróbovák piest napolovice a nový 8)
26.07.2008 - 14:37:37
00
neviem či by to isté nespravili aj v servise .. už som videl jednu Hayesu 9inu v servise s tou istou chorobou .. vysledok? ... zverák kladivo šróbovák piest napolovice a nový 8)


Absolutne by som to neriesil... boli v zaruke :wink:
26.07.2008 - 14:55:38
00

Absolutne by som to neriesil... boli v zaruke :wink:

no tak to áno ..ale takto to vyriešil rýchlejšie ale drahšie :wink:
vieš keď už to raz načal nik by mu to pravdepodobne nevyreklamoval
26.07.2008 - 15:43:01
00
Ved to, som neratal s tym, ze to takto dopadne, na reklamaciu uz ani nemyslim.
26.07.2008 - 15:44:21
00
keyboard_arrow_up