..presne tak vyzera nit po roznitovani retaze ako to vyfotil Lapierre...
...Duracerovi sa zbytocne vysmievate, pytal sa seriozne a tiez som nad tym rozmyslal, ked som prvykrat roznitoval retaz, ci to nevadi, ze ten okraj nitu sa odtrhol... ale retaze co som s takymito nitmi znitoval jazdia bez problemov, takze je to zrejme iba kozmeticka chyba...
..bud spokojny Duracer, na spolahlivost znitovania to nema vplyv aj ked si myslim, ze tie original shimano nity su na opravu najlepsie...
17.08.2008 - 19:41:19
00
...vidim ze tu je stale vela odbornikov co si myslia ze nit na retazi ma po celej svojej dlzke rovnaky priemer :lol: :lol:
17.08.2008 - 20:10:06
00
mudrlanti :roll:

teraz som roznitoval kúsok zo starej slávnej reťaze ... ešte sa chce niekto hádať?

je to Shimano HG-53


pekne si to lapierko vyfotil...presne o tomto mala byt cela tato tema
Uz som si tu zacinal pripadat ako uplna lama po tych reakciach publika...proste tim co si myslia, ze nit je jeden maly pravidelny valec sa len tazko vysvetluje o co mi vlastne ide :wink:
17.08.2008 - 20:19:36
00
lenže mnohé nity mnohých reťazí naozaj valce sú (primárne trošičku širšie - o nejaké stotinky mm - ako diery v článkoch)
17.08.2008 - 20:20:51
00

pekne si to lapierko vyfotil...presne o tomto mala byt cela tato tema
Uz som si tu zacinal pripadat ako uplna lama po tych reakciach publika...proste tim co si myslia, ze nit je jeden maly pravidelny valec sa len tazko vysvetluje o co mi vlastne ide :wink:

ja som ťa chápal od začiatku :wink:

to tulenik > no väčšina z nás jazdí buď Sram alebo Shimano nie?
17.08.2008 - 20:22:29
00
na žiletke suším Sachsku (dnes Sram) ktorá mala takéto nity
a niečo také mi prešlo cez laby keď som menil kamošovi reťaz... tá rozťahaná neviem čo bola (dával som mu 8speed Shimano) ale to isté - valčok (zas jeho zázrak stál celých 8000...)
17.08.2008 - 20:25:40
00
Ak by mali nity v retaziach tvar pravidelneho tak by bolo treba nitovat retaz kazdych 100 metrov :wink: :wink:
Vsak NIT je preto NITom, ze ma na oboch koncoch vacsi priemer ako je jeho standartny, aby udrzal pokope nitovane casti.....a to neplati len o nitoch v presmikovacoch ale aj v retaziach

Pri vyberani nitu z retaze sa vzdy ten jeden vycnelok zbrusi (inak by sa vybrat nedal....a ak sa opatovne pouzije uz to je len "polovicny nit" alebo lepsie povedane STUPEL...a cim viac takychto rucne robenych nitov tym vacsia pravdepodobnost, ze sa retaz v danom mieste rozpoli:
tá reťaz čo mi pustila na stretku vo Varíne dokopy za víkend 5x tú nerátam lebo tá mala takých spojov minimálne 10 z nutnosti
:twisted:


...tato pravdepodobnost sa da znizit tak (ako uz aj lapierko spomenul), ze na zbrusenej strane bude nit precnievat viac...a presne na tejto teorii su zalozene aj tie shimanacke stuplonity (Skoda len ze je pri kazdej retazi len jeden). Nit integrovy v retazi od vyroby je kratsi a preto som sa pytal, ci sa po jeho roznitovani a naslednom zostuplovani neda jeho naruseny koniec nejako rozklepat, tak aby sa zo stupla stal znova plnohodnotny NIT. Tato moznost by bola urcite najistejsia voci roztrhnutiu retaze.
17.08.2008 - 21:07:27
00
to je cudne, jazdim 20 rokov, pouzivam ten nit, ktory vysuniem, ten aj zasuniem a netrham retaze...
17.08.2008 - 21:12:17
00
to je cudne, jazdim 20 rokov, pouzivam ten nit, ktory vysuniem, ten aj zasuniem a netrham retaze...

no pokým sú tie nity dobre zanitované tak je to jasné ... ale keď sa ti stane ako napríklad mne na tej reťazi 10x nitovanej a navyše ponaťahovanej < vysvetlím v skratke: ulomil osm raz patku 10km od domu a skratil som reťaz ako na singlespeede ale nato že zadná odpružená stavba naťahuje reťaz som prisšiel až doma nenapadlo ma to predtým .. tak sa reťaz po jednom zajzdíku a po asfaltovych 6 km začala rozpadávať > tak trhnuť ju nieje problém :wink:
17.08.2008 - 21:24:15
00
...tato pravdepodobnost sa da znizit tak (ako uz aj lapierko spomenul), ze na zbrusenej strane bude nit precnievat viac...a presne na tejto teorii su zalozene aj tie shimanacke stuplonity (Skoda len ze je pri kazdej retazi len jeden).


www.parktool.com
17.08.2008 - 21:42:07
00




:lol: :lol: ....blby priklad resp. priklad nitu ktory ma zbrusene oba vycnelky
...ak by ostal jeden vycnelok naozaj neporuseny, nic take sa nemoze stat :wink: ...resp. moze ak by na tej casti co pretrca najviac bol nit neporuseny a teda obrazok zachytava okamih tesne pred odstuplenim rucne nitovanej retaze
17.08.2008 - 23:15:26
00
katko ma pravdu
17.08.2008 - 23:47:20
00
Dnes ráno som doma kukol nity na PC-971 a Dura ace reťazi :arrow: nit na Sram-e je takmer hladký s takmer neviditeľnými výčnelkami na konci, nit na Shimane je profilovaný s väčšími výstupkami (neuveríte, ale dokonca sa mi podarilo to čo Papierrovi, ostala mi tam tá šponka na konci :oops: :arrow: kupujte Sram a nemusíte nič rozklepávať 8)

:oops: :oops: :oops:
18.08.2008 - 08:01:39
00
a katko už môže opäť v kľude spávať :lol:
18.08.2008 - 13:15:22
00
neuveríte, ale dokonca sa mi podarilo to čo Papierrovi, ostala mi tam tá šponka na konci :oops: :arrow:


...no ak si tu šponku neurval ako Lapierko preniesla sa ti na koniec nitu a tak sa jeho opticka dlzka zvacsila o cca 0, 25 mm. Preto ked sa tento nit pouzije opat tak z nezbrusenej strany by mal trcat tolko ako ostatne vyrobne nitovane a z druhej zbrusenej strany by mal teda logicky trcat o 0,25 mm viac ako ostatne :wink:
18.08.2008 - 20:50:09
00
keyboard_arrow_up