Vdaka za radu. Zajtra v klude a pri svetle sa skusim na to prizriet. Pre vacsinu asi trivialna otazka, ale na nete sa mi nepodarilo k tomu nic napomocne zatial najst, tak kde zajst po radu ak nie sem.
22.01.2011 - 22:04:09
00
Miesto imbusa (na zatlacenie piestov) je lepsie pouzit 10-tku prstencovy kluc.
22.01.2011 - 23:20:06
00
Kidak - používam 8 imbus, proste niečo dostatočne silné aby som to nezlomil, aj keď si pozor dávam... Chybička se vloudí ;)
23.01.2011 - 08:55:27
00
asi nejde o to či to zlomíš ale o plochu..
23.01.2011 - 09:13:24
00
Zatiaľ som nemal žiadny problém...
23.01.2011 - 10:43:57
00
Daedalus ja som nepisal, ze to robis zle, ale ze sa to da lepsie. Ide o to, ze ten prstenec ti idealne (rovnomerne) sadne na piesty. Je to bezpecnejsie aj preto , ze kluc (oproti imbusu) ma zaoblene hrany, no a nakoniec, pracuje sa s nim pohodlnejsie (je ,,ergonomickejsi na tuto robotu").
23.01.2011 - 13:29:00
00
mám nahodené nové kotúče ashima ARO 08 a taktiež nové brzdové doštičky(organické) na avid elixir cr.
No takmer po dlhšom štelovaní sa kotúče odieraju, resp. kolesa sa krútia ťažšie.
Chce to čas a vyjazdiť to ,aby sa kotúč a doštičky " zakusli" a bolo to ok??
Nastavovanie prebehlo tak ako sa má - stlačená brzda a nasledné nastavenie prasaťa..... :(


....tak došla mi trpezlivosť, skušal som skúšal, potom som to zaniesol kamošovi do servisu, ten to skor pol dňa nastavoval skoro zošedivel :( , nakoniec nešúchalo,...no istooo, bike som dal do auta predné koleso dolu, doma ho znovu nahodím a je to tam! :n: ....idem späť k XT-ckam, viem gramy navyše, ale ušetrí mi to zdravie a zdravú farbu vlasov 8) . Vymieňam ich s pavelkom, on už isto niečo porieši s tými avidmi.
je mi jasné že avidy nenastavím za 5 min. , ale toto... :?: počul som, že niektorí mali tiež s týmto problém.
26.01.2011 - 13:31:29
00
este raz
toto je foto ako to mas zlozene?

www.bike-forum.cz

tie podlozky su tam uplne zle usporiadane, spravne usporiadanie je taketo:

i157.photobucket.com

Nevidim dovod preco by mal byt rozdiel medzi shimanom a avidom (ktory ma lepsiu nastavitelnost strmena, pravda ked sa to urobi poriadne)
26.01.2011 - 14:50:40
00
Tak skusil som obidva postupy. V pripade zadneho kolesa som bol uspesny, ale pri prednom je miesto, kde dochadza k ciastocnemu odieraniu. Po zatlaceni piestika sice koleso islo bez odierania, ale po zabrzdeni sa situacia opakovala, akoby sa vratil do povodnej polohy. A ani polohovatelnym prasatom sa mi to nepodarilo vyriesit k zdarnemu uspechu bez uplneho odierania.
31.01.2011 - 10:39:36
00
V tom prípade máš mierne ohnutý kotúč keď ti to v tom mieste (jednom) jemne odiera.
31.01.2011 - 10:43:25
00
na pakach elixir CR je nejaky Pad Contact Adjuster, skus sa s tym pohrat. Trosku to suchat moze, ked rukou roztocis koleso a volne sa toci a to mikrosuchanie ho nebrzdi tak je vsetko v poriadku
31.01.2011 - 13:01:44
00
Formula tusim nema na pakach, ziaden Ajduster, ale predpokladam, ze ako bolo napisane, jemne mikrosuchanie nebude az taky problem. Kolesa sa toci, len mi to neda, ked zadne koleso je OK, bez akehokolvek zvuku, ktory by prezradzal otieranie kotuca o dosticky. Uvidime co to urobi po prvych kilometroch a ked tak v ramci garancnej prehliadky sa ozvem, aby sa na to pozreli odbornici. A skusim pozriet, ci vyrobca nema na stranke pdf manual k tymto typom brzd.

Kazdopadne vdaka za pomoc.
01.02.2011 - 13:01:26
00
Vyhni jemne rukou ten kotúč proti od tej platničky čo šúcha. Potom bude ok ;) Aj ja som to musel spraviť! Ale jemne, lebo ak moc prehneš to na druhú stranu a bude šúchať tá.
01.02.2011 - 22:22:30
00
ja mam magury julie a nic nesuchalo a tot zrazu zacalo (predna brzda) , no moja diagnostika ukazuje na zavzdusnenu brzdu ke uz kvapalina neudrzi piestik na mieste a ten sa mierne uvolni a ide na kotuc lebo ked jemne pritiahnem brzdovu packu suchanie prestane (len mne sa nechce v kuse drzat brzdu vsak ano :-) ) odvzdusnim dam vediet .....
02.02.2011 - 18:56:09
00
V tom prípade máš mierne ohnutý kotúč keď ti to v tom mieste (jednom) jemne odiera.



No, ja musím z mojej poslednej skúsenosti povedať že som si to myslel aj ja. Vymenil som teda kotúče a čuduj sa svetu.... Náboj je na ***** vyfrézovaný, takže treba ešte túto možnosť vylúčiť.
02.02.2011 - 20:36:21
00
keyboard_arrow_up