1. problem je v tom ze ty na moje nazory pises ze su to nezmysly. ja tie tvoje respektujem a to co si napisal je zasa tvoj nazor. a nemyslim si ze pises nezmysly. dvaja ludia dva nazory. ja s tym tvojim problem nemam. trochu divne ked moderator fora nema respekt k inemu nazoru. a ze sa najdu ludia co maju podobny nazor ako ja napisal vyssie martin 1711 .... takze az take nezmysly to asi nebudu... neviem co je nepochopitelne na nazore ze pad na dovolenke moze pokazit celu dovolenku. a ze nezmyselnych padov sposobernych spd je neurekom je plny web.
2. bavime sa tu o bodoch 7-10 ktore ale ozaj nemaju az taku vahu.... len pre mna su zasadne body 1-2-3-4

ale opakujem. je to nic viac len moja skusenost a moj nazor... viac o tom polemizovat nemienim. ja si viem zivo predstavit ze kopa ludi jazdi spokojne v spd. nemam s tym najmensi problem
02.03.2014 - 08:40:43
02
No tak si aj ja kusok prihrejem poievocku :)
Rovnako som velmi dlho riesil dilemu ci SPD alebo PLATFORMA a rozhodnutie u mna bolo pomerne jednoduche.
Faktor c.1 bezpecnost - pocit neistoty v SPD (vypnu, nevypnu..vybudujem si navyk vyhodit patu..) ma priklonil k PLATFORME, samozrejme je to aj o najazdenych km.
Faktor c.2 styl jazdenia - jazdim TRAIL/AM a nakolko mam za sebou 3 operacie kolena a "vygajdany" clenok, potrebujem pri hrozbe padu skladat nohu z pedalu naozaj intuitivne a promptne. Precital som si na forach xy pripadov kedy zle nastaveny kufor, neskory reflex atd. a teda nevypnutie z SPD sposobilo od mensich padov az po natrhnutie hamstringu, lytka a zlomeniny/pomliazdeniny jablcka..samozrejme je to individualne ale stacilo mi vidiet jeden takyto pad nazivo.
Faktor c.3 ceny kvlaitnej mtb tenisky + platformoveho pedalu su porovnatelne s SPD pedalom a tretrami

Frajerka jazdi LONGUS pedale za 8€ a spoko..ja som teraz nahodil http://www.bike-discount.de/en/buy/flat-pedals-e-pb525-mtb-bmx-black-38339 a spokojnost.
Dalsie moznosti su:
http://www.gravity-shop.sk/index.php?route=product/product&product_id=632
http://www.bike-discount.de/en/buy/e-pc915-urban-pedal-black-67039/wg_id-432
http://www.bike-discount.de/en/buy/flat-pedalsl-cnc-black-88489/wg_id-432
02.03.2014 - 08:46:06
01
reagujem len na to co povazujem za nezmysel...sam si napisal ze si na nich bol 70 km co su tak 3-4 hodinky jazdy...to si sa v podstate ani nenaucil s nimi jazdit a uz pises 10 nevyhod...preto ta reakcia...
02.03.2014 - 08:58:39
00
sliwec: si s tymi exustarami spokojny co si sem hodil? vahu maju paradnu... zvazujem ze toto by mohla byt pre mna cesta
katko: v pohode :-) ved som naschval pisal co som na tom odjazdil. necitim sa ako expert na spd...

podme jazdit, vonku paradne :-)
02.03.2014 - 09:07:29
01
tak vcera som im nalozil par prvych km a drzia neskutocne v porovnani s obycajnym pedalom, co sa tyka vydrze a kvality lozisk, uvidime po 500-1000km..je pravda ze dost zalezi aj od tenisky aku mas na nohe, piny su este novucicke a ostre, cize naozaj drzia v teniske. Za tu cenu z bikediscount urcite neurobis chybu, to je moj prvotny dojem. Myslim ze chalani tu jazdia aj HQBC pro, a tiez spokojnost...v konecnom dosledku HQBC,HT,EXUSTAR,RADON budes asi zbytocne spekulovat, nieco kup a jazdi. Aj tak je to asi jeden katalog "made in taiwan" Pomer vaha/cena/kvalita, uricte exustar stoja za to, aspon zatial :D
02.03.2014 - 09:20:05
00
za-biker Na tych pedaloch, co dava Sliwec, ti uz nevadia piny?
02.03.2014 - 10:07:30
00
za-biker nehadz flintu do zita :D ja som na tom podobne a po tych 1000-coch km som si aj tak na spd nezvykol. asfalt jazdim spd tam mi to vyhovuje ale akonahle vbehnem do lesa citim sa tam ako drevo :lol: (sak napokon som v lese) :D takze na MTB jazdim platformy. skusal som to aj "nasilu" vravim si treba si to do tej palice natlct :lol: ved je to len v nej ten pocit. ale nepomohlo ako si spominal v neistota v zakrutach, v kopci presmyko koleso alebo sa spomalila rapidne rychlost a nastal problem s rovnovahou. sem tam sa mi nepodarilo tak rychlo vypnut a zvalil som sa ako Fantozzi :D bez spd som to dal v pohode aj pri spominanych problemoch - hlava bola cista. tym chcem povedat ze je to len a len v hlave len ja to z nej neviem dostat :)
70km je malo skusaj dalej ten grif na rychle/pohotove vypnutie ked treba chytis casom a hlavne v spd neposkakuj na krizovatke lebo das fantozziho a niekto ti prejde po hlave :) ked nepojde tak nepojde zvolis ine pedale a bikujes ako to pojde.
a katko ma pravdu :)
02.03.2014 - 10:42:16
03
bruco... vadia... ale spd mi vadi viac

matvej: aj to je mozne ze ostanem na tychto shimanach co mam... z jednej strany spd z druhej platforma. keby som siel cistu cestu tak si to spd viem predstavit. ma mtb jazdenie vsak je pre mna cesta do spd zarubana. akurat som prisiel z vyjazdu a iba som sa v tom utvrdil. bol som opat skusit ten usek co som vcera v spd nedal. v teniskach som ho tam dal. s jednym malym zavahanim. pohla sa mi skala pod prednym kolesom a koleso slo do boku. vsak to vsetci poznate... teniska sla z pedalu na zem a bolo to uplne v pohode. nepodstatna chybicka ktora v teniskach nic neznamena. keby som mal tretry a spd tak sa tam neskutocne vyrubem. som si s tym uplne isty. tam naozaj nebol cas na nic. mili sekundy a noha musela ist dole z pedalu. inak by som letel. dalsi dnesny zazitok: slapal som dost hore (pre zilincanov turska dolina) a hore uz bol lad a sneh. musel som uplne opatrne ist. nic sa nestalo len raz mi zadne koleso lietalo na lade. ustal som to. jazdu v spd na tom snehu a lade si taktiez neviem predstavit. nonsens. tretia vec: hore bolo seriozne zima. nemam teplomer v cyklocomputri ale ten rozdiel v teplotach bol vyrazny. trochu chladno v tych teniskach tam hore. ale som si isty ze v tych tretrach co mam by mi hore bola vyrazne vacsia kosa.
skratka... ja spd do lesa uz nie.... mozno tak na cestu...
dnes som si tu bikovacku na rozdiel od vcerajska uzil.... ta ista trat, podobne pocasie... rozdiel bol len v spd
02.03.2014 - 14:35:13
00
Tak sa pridám aj ja ... dnes som konečne vyskúšal nové SPD-cka a hodnotím veľmi kladne ... nečakal som že to poviem, ale je to super ... končím s "klasikou" a kupujem ďalšie SPD-čka ... veľmi sa mi páči spôsob spojenia pedála s tretrou ... je fakt cítiť ako to sviští :D mal som ich síce povolené na maximum, ale fakt mi to išlo ... spadol som "iba" 3 krát a to pri jazde do kopca a na križovatke, keď som zastal inak pohoda ... bohužiaľ mám na ne odlišný názor ako za-biker :tmi: a súhlasím z drvivou väčšinou bikerov v tomto fóre, že SPD sú lepšie ako obyčajné "šlapátka" ]:)

Prílohy:

20140302_161102.jpg
20140302_161102.jpg 539.28 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2014 - 18:23:30
00
To čo máš zaradené? :-)
02.03.2014 - 18:54:40
03
Aj ja sa divím :tmi: to si nevšímaj :lol: nevenoval som sa prevodom ...
02.03.2014 - 19:01:17
00
za-biker, tých 70 km je ozaj veľmi málo na takéto hodnotenie. Ja som prvý krát na SPD jazdil keď som mal cca 45 rokov a odvtedy nedám na ne dopustiť. Predtým som jazdil s klasickými klipsami aj v teréne - to bol iný hardcore.
02.03.2014 - 20:05:12
00
Ja som zacal jazdit spd este o rok neskôr a lutujem tie roky bez nich . Nuž clovek sa uci cely zivot. A 70 km je fakt strasne malo . Treba cvik a parkrat aj spadnut ale urcite to pôjde.
02.03.2014 - 20:43:05
00
ja jazdim SPD od tohto piatku a povedal som si, ze svoje dojmy napisem najskor asi o polroka, ked budem uz co to nabehane
EDIT: inac po dlhsom vyberani Shimano PD-M520
02.03.2014 - 20:51:58
00
Ja som testoval spd na 200+ km a neprišiel som na jedinú výhodu oproti klasikám. Platformy s pinami som ešte neskúšal.
03.03.2014 - 10:29:55
00
keyboard_arrow_up