OK, tak si asi velmi rychly. moj cas je v prvej polovici podla Strava. Riesim tu plaste, ich rychlost a grip. Mozno som priemerny amater, sutazim sam so sebou, chcem len optimalne plaste na relativne nanarocny singletrack, ktory ale uz nabera rozmery, ze si clovek musi postrazit aj plaste (co napr. na Vydrici a 5bojarovi ani netreba) ked je napriklad na technickejsom useku viacej prachu alebo nemas nove plaste.
03.09.2015 - 13:49:16
00
Chlapci tak uz nemachrujte a poradte mu nejake plaste.Nepoznam ten trail,ale ja by som tak ako to popisujes skusil maxxis HRII.
03.09.2015 - 13:51:09
01
vpredu mam 2.3 High Roller 2 II 3C EXO TR, vzadu ARDENT 2.4 EXO TR - tato kombinacia je na forach celkom popularna, niektori ludia na to "upgrejduju" povodne plaste co mali na novom bajku.
Ja to vobec neviem zhodnotit, pre mna plast jak plast :lol: a na prachu som sa zatial 2x smykol v zakrutach odklopenych na "zlu" stranu (off camber)... tj ziadne plaste nie su zazracne, je to skor o skille resp v mojom pripade o jeho absencii ;)
03.09.2015 - 13:52:22
00
ja jazdim defaultne specialized ground control predok 2.3 zadok 2.1 a vyhovaram sa na ne len poslednych 300metrov na biely kriz :D.
03.09.2015 - 13:54:22
00
Dakujem Phil a Kaprak za konkretnu radu, nic mi to nehovori co navrhujes, pozrem, vyskusam. teraz mam sirku 2.25 uz len sirsi plast by mal byt stabilnejsi aj ked sa uz zabehne. Ak spadnem na klopke znova s inymi plastami, dovod bude jasny. ale nemyslim si ze to bude technikou, mozno kombinacia udalosti, ale preco si nepomoct.
03.09.2015 - 13:58:19
00
@edy34 no jeden zakladny poblem ktory som si teraz uvedomil, ked si spomenul ten biker casopis a to strhavanie bodov. Oni to totiz strhavali za to ze tam bol najlacnejsi performance plast . A aj link co si dal je na performance. Ak to mas aj obute tak to moze byt tvoj problem. Drahsi EVO je totiz odlisny co sa tyka pouzitej zmesi(je 3 zmesovy) a je tam potom samozrejme aj rozdiel co sa tyka jazdnych vlastnosti, gripu aj zivotnosti.
03.09.2015 - 14:11:24
00
Síce som tú Cerovku nikdy nejazdil, ale čo som videl fotky a popis tak HRII tam bude podľa mňa overkill. Je to plášť do bordelu a nie na viac menej uhladené traily. Nobby Nic by tam mal pri troche techniky stačiť.
03.09.2015 - 14:19:03
00
2.35 balony dnes kludne aj na XC-cko, ale rozmer je dost +/- od znacky. Starsi Nobby Nic teda nie je uzasny plast ani co sa tyka gripu ani vydrze, obzvlast tie performance/oem verzie co na bicykloch prichadzali z tovarne. Predpokladam ze mas najskor XC hardtail a nepotrebujes riesit nejake plaste na tvrdy teren, tak potom aj to kombo HighRoller II/Ardent co pise Phil je pre teba trocha naddimenzovane ( ale perfektne, a v zhladom na to aku ma dobru vahu (a este aj cenu) tak kludne).
Inak novy (2015) Nobby Nic (Trail star zmes tradicne) celkom zbiera pochvalne recenzie, je to taky lightovy hans damph konecne, vhodny na traily. Kludne v predu aj dozadu pre max grip, alebo popularne dozadu daky rychlejsi ako Rock Razor (ked chces od rovnakej znacky), Ardent (Maxxis) je trocha univerzalnejsi a lacnejsi ale, co ho robi lepsou volbou.

Ale na cerovu drahu ozaj staci aj rychly XC plast. Ked je proste moc prach a clovek si neda pozor tak to ide k zemi. Lubolny plast dnes dobre podrzi ak ma kvalitnu zmes, preto hociaky upgrade oproti lacnejsim oem tovarenskym plastom pocitis.
03.09.2015 - 14:20:42
01
Síce som tú Cerovku nikdy nejazdil, ale čo som videl fotky a popis tak HRII tam bude podľa mňa overkill. Je to plášť do bordelu a nie na viac menej uhladené traily. Nobby Nic by tam mal pri troche techniky stačiť.


Ja tiez rozmyslam ze obujem ten HR II,konkretne tento dopredu.

https://www.soof.sk/maxxis-high-roller-ii-26x2-40-kevlar-exo-mxp

Vzadu by som nechal klasicky HR 26x2.35.
U nas si to videl,tiez trailovy teren.Myslis ze nem dobra volba?
03.09.2015 - 14:46:09
00
U vás som vtedy jazdil na Minion DHF + DHRII a kľudne si viem predstaviť mať tam plášte čo sa odvaľujú lepšie napr. Ardenty vpredu aj vzadu. Tie traily boli pekne šľapavé a rýchle, kde ma bavilo naháňať sa aj po rovine alebo do kopca. Tam by som v pohode odporučil napríklad Ardent 2,4. Má vyšší vzor ako 2,25 tak už čosi aj podrží ale stále nie je taká kotva ako Minion alebo High Roller. U nás tie pomalé plášte až tak nevadia, lebo keď sa trepeš hodinu a viac strmým kopcom, tak sa ti moc naháňať nechce a nadol ich využiješ, veď si videl.
03.09.2015 - 14:58:24
00
Pri tych strava casoch co si uviedol, sorry ale to je jasne nie v plastoch ale v technike jazdy - upravenie rychlosti k aktualnemu povrchu, dostatocny pritlak na predne koleso,spravne nahustenie a vyber stopy a v neposlednej rade na tomto xc traily hlavne o kondicke
Plaste su dolezite ale nie vsemohuce
03.09.2015 - 17:04:49
01
Dakujem za konstruktivne prispevky. Dam este sancu Schwalbe a idem teda kupit NN Evo 2.25 s Liteskinom na predne koleso :
http://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/schwalbe-nobby-nic-evo-liteskin-psc-27-5x2-25-mtb-plast-kevlar.html
a uvidim co so zadnym, mozno ho ako prevazne XC-ckar dam do niecoho rychlejsieho.

    03.09.2015 - 19:07:36
    00
    Hlavne si dopredu nedavaj najtvrdsiu "pacestar" zmes ktoru si linkoval.
    03.09.2015 - 20:26:00
    00
    tak to je uz aj problem najst taky plast v SR, navyse je tazsi a drahsi, preto som vlastne vybral jediny liteskin v ponuke.
    tak mozem kupit teda toto dopredu:
    http://www.spoke-store.sk/schwalbe-nobby-nic-evo-snake-skin-trailstar/#153354
    inak podla stranky vyborcu su tie rozdiely medzi plastami akesi make, dokonca aj performace vychadza celkom dobre:
    http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/nobby-nic.html
    03.09.2015 - 21:08:49
    00
    Mal som vpredu NN (29er), ale pride mi to na trailoch s dobrym povrchom ako jazdit s traktorom po dialnici. Prilnavost super, ale valivy odpor by mohol byt aj lepsi. NN je dobry vzadu ako zaberovy plast, dopredu by som dal Racing Ralph alebo X-King.
    Aj na maratonoch som si vsimol, ze borci vpredu jazdia skor jemnejsie dezeny. Cerovku som nesiel ale podla stravy sa mi to zda rovne s malym prevysenim tak nevidim zmysel tam davat NN.
    04.09.2015 - 08:17:41
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Plášte a duše / MTB)
    keyboard_arrow_up